Erkek Çocuk Saç Kesim Modelleri: En Yeni, En İyi ve En Tarz Saç Stilleriyle!

Erkek çocuk saç kesim modelleri 2019'da da pek havalı! Çocuğuna kısa saç modelleri mi daha çok yakışır, yoksa uzun saç modelleri mi? Son yılların en beğenilen ve en tarz çocuk saç modelleri hangileri? İşini kolaylaştıralım dedik ve senin için en gözde saç stillerini bir araya getirdik. Kararını ver, miniğinin yeni imajını tasarla!

1. Kısa saç modelleri: Hiçbir zaman eskimiyor!

Kısa saç modelleri erkek çocuklarında yüz güzelliğini ortaya çıkardığı için yeri, annelerin gönlünde hep bir başka. Miniğinin yüzü, gözü açıkta olsun isteyen anneler için eskimeyen saç kesimleri arasındaki yerini hep koruyacak gibi. Kısa ama biraz daha hareketli bir şeyler olsun istersen de kâküllü modeller denemeye değer.

2. Uzun saç modelleri: Sabır işi ama pek afili!

Annelerin pek çoğu, erkek çocuk uzun saç kesim modellerine bayılıyor. Ancak uzatma evresi meşakkatli olduğu için uzun saç, en az tercih edilen modeller arasında. Hem düz hem de dalgalı saçı olanlara ayrı ayrı yakışıyor ve çok havalı durduğu bir gerçek.

Bunları da incelesene, belki denersiniz: Farklı Konseptleri ile Dikkat Çeken Instagram'daki 10 Anne-Çocuk Fotoğrafı

3. Amerikan saç modeli: Fazla mı tarz?

Erkek çocuk saç modelleri arasında en sevilenlerden biri, kuşkusuz Amerikan tıraşı. Ense ve yanların kısaltıldığı, üstlerinse uzun bırakıldığı bu model, 7'den 70'e hitap ediyor.

Erkek çocuğu Amerikan saç modelleri, yanlara çizik attırılarak da tercih ediliyor. Ancak çizikli kesimler son yıllarda çok moda olduğu için ondan ayrıca bahsedip bu versiyonda izsiz Amerikan saç modelinden örnekler verelim dedik.

4. Aslan yelesi saç modelleri: Nostaljisi var!

80'li yılların modası olan aslan yelesi saç modelleri hala rağbet görüyor. Yetişkinlere olmasa da miniklere ayrı bir hava kattığı gerçek.

Anne-oğul biraz kendinizi sevdirmeye ne dersin: Gözleri Üzerine Toplayan Tatlış Anne-Çocuk Kombinleri

5. Orta uzunlukta saç modelleri: Bir saç kesimi herkese mi yakışır?

Orta uzunlukta saç modelleri erkeklerin de kadınların da çok tercih ettiği bir model. E çocuklar eksik kalır mı? Üstelik düz, dalgalı, kıvırcık... Tüm saç tiplerinde estetik duruyor. Erkek saç modelleri içinde yeri hep ayrı kalacak.

6. En tarz erkek saç modelleri: Biri cool'luk mu dedi?

Havalı saç modelleri erkeklere hem yakışıklılık hem de sempatiklik katabiliyor, şekil a'da görüldüğü gibi! Kafanın bir yanını kazıtarak öteki tarafı uzatmak mı dersin, kıvırcık saçları dalgalı bir kesimle hacimlendirmek mi dersin, havalı erkek saç modellerine açılan pek çok kapı var!

Bunlar da fikir vermek için alternatif olsun dedik, saçların orta kısmını uzatıp tokayla bağlamak da erkek çocuklarda çok moda.

7. Messi saç modeli: Popülaritesi var!

Alt kısmı kısa, üstü uzun saç kesiminin popülerleşip yaygınlaşmasına büyük katkısı olan isim, ünlü futbolcu Messi! Hal böyle olunca da bu kesimin adı, Messi saç modeli olarak anılıyor. Şu sıralar erkek çocuklar için varsa yoksa Messi saçı.

Saçı öğrendik, sinema dünyasında neler oluyor: Son Yılların En Sevilen Çocuk Filmleri

8. Subay tıraşı modelleri: Ondan vazgeçilemiyor!

Yüzü güzel erkeklerin biraz karizmatik bir görünüme kavuşmak için soluğu subay tıraşı modellerinde aldığı bir gerçek. Öte yandan askerlik evresinde her erkek subay tıraşından nasibini alıyor. Onu seven de var, adını bir daha duymak istemeyen de. Biz yine de erkek çocuk subay tıraşından bahsetmemiş olmayalım, zira bazılarına çok yakışıyor.

9. Çizikli saç modelleri: Son yılların yeni gözdesi!

Çizikli saç modelleri erkekler arasında epey popüler bir hale gelince bu durum ister istemez çocuklara da yansıdı. Messi saç modeliyle benziyor, Amerikan tıraşıyla da kombine edilebiliyor.

Son zamanlarda çok sevilen bir model olduğu için örnek çeşidi fazla olsun dedik, çizikler istenen yerlere atılabiliyor. Biraz hayal gücü, biraz da zevk işi.

İşi ufaklığa bırakırsan ortalığın şenleneceği kesin: Miniklerin Hayal Dünyalarının Benzersiz Olduğunun Kanıtı 10 Çocuk Resmi

10. Klasik erkek saç modelleri: Sadelik sevenlerin seçimi!

Yeni saç modelleri erkeklere ilk başta itici gelebiliyor ya da bazı kesimler çok cesur olabiliyor. Risk sevmeyen ve rutinden hoşlanan sakin tipler genellikle klasik erkek saç modellerini tercih ediyor. "Öyle çılgınlıklara gerek yok, çizikli mizikli şeylere şimdiden başlamayalım." dersen klasik kesim, küçük erkek çocuğu saç modelleri içerisinde belki de en sadesi. E sadenin de cazibesi başka.

Bu da minik prensesin için gelsin: Örgüden Topuza En Cici Örneklerle Kız Çocuk Saç Modelleri!

11. Değişik saç modelleri: Cesaret ister!

Sadelik sevenlerin gönlünü yaptık, peki ya çılgınlar ne olacak? Her insanın ayrı bir zevki var, haliyle her konuda çok fazla çeşit var. Çeşitlilik güzeldir, diyor ve sözü değişik saç modellerine bırakıyoruz!

Film karakterleri logolarının kafalara taşınabileceğini düşünür müydün? İşte değişik saç modelleri erkek çocuklarını böyle cesur hareketlere sürükleyebiliyor.

Dozu artırıyoruz! O da ne, bukalemun mu? İlginç saç modelleri erkeklere hiç bu kadar renk katmamıştı!

Biliyorsun ki her şey alışılagelmiş olmak zorunda değil; sıradanlığın dışına çıkarak daha farklı erkek çocuk saç kesimlerine yönelebilirsin. Artık kafaları örümcek ağları mı sarar, enteresan kesimler yetmez bir de saç spreyleriyle renklendirme çalışmalarına mı girilir, biz bilemeyiz. Söz miniğinle sende!

Çocuk, deyip geçme: Oyuncu Anne'den İlhamla Çocuk Milletinden Öğrenebileceğin 10 Şey