Erkek Çocuk Saç Kesim Modelleri: Hepsi Çok Havalı!

Erkek çocuk saç kesim modelleri 2019'da da pek havalı! Çocuğuna kısa saç modelleri mi daha çok yakışır, yoksa uzun saç modelleri mi? Son yılların en beğenilen ve en tarz erkek çocuk saç modelleri hangileri? İşini kolaylaştıralım dedik ve senin için en gözde saç stillerini bir araya getirdik. Kararını ver, miniğinin yeni imajını tasarla!

1. Erkek çocuk kısa saç kesim modelleri: Hiçbir zaman eskimiyor!

Kısa saç modelleri erkek çocuklarında yüz güzelliğini ortaya çıkardığı için yeri, annelerin gönlünde hep bir başka. Miniğinin yüzü, gözü açıkta olsun isteyen anneler için eskimeyen saç kesimleri arasındaki yerini hep koruyacak gibi. Özellikle 2 yaş erkek çocuk saç kesim modellerinin sık tercih edilenleri arasında.

Kısa stiller ayrıca, erkek çocuk düz saç kesim modelleri için de avantajlı oluyor. Biraz daha hareketli bir şeyler olsun istersen de kısa ve kâküllü modeller denemeye değer.

2. Erkek çocuk uzun saç kesim modelleri: Sabır işi ama pek afili!

Annelerin pek çoğu, erkek çocuk uzun saç kesim modellerine bayılıyor. Ancak uzatma evresi meşakkatli olduğu için uzun saç, en az tercih edilen modeller arasında. Hem düz hem de dalgalı saçı olanlara ayrı ayrı yakışıyor ve çok havalı durduğu bir gerçek.

Bunları da incelesene, belki denersiniz: Farklı Konseptleri ile Dikkat Çeken Instagram'daki 10 Anne-Çocuk Fotoğrafı

3. Erkek çocuk Amerikan saç kesim modelleri: Fazla mı tarz?

Erkek çocuk saç modelleri arasında en sevilenlerden biri, kuşkusuz Amerikan tıraşı. Alaburus saç modeli olarak da adlandırılıyor. Ense ve yanların kısaltıldığı, üstlerinse uzun bırakıldığı bu model, 7'den 70'e hitap ediyor. Bu modelde briyantin ve jöle gibi ürünlerle ayrı bir hava yakalamak da mümkün. Böylece erkek çoçuk saç kesim modelleri ve yapılışlarına dair de minik tüyolar vermiş olalım. 

Erkek çocuğu Amerikan saç modelleri, yanlara çizik attırılarak da tercih ediliyor. Ancak çizikli kesimler son yıllarda çok moda olduğu için ondan ayrıca bahsedip bu versiyonda izsiz Amerikan saç modelinden örnekler verelim dedik.

4. Erkek çocuk dalgalı saç kesim modelleri: Nostaljisi var!

80'li yılların modası olan aslan yelesi saç modelleri hala rağbet görüyor. Yetişkinlere olmasa da miniklere ayrı bir hava kattığı gerçek.

Anne-oğul biraz kendinizi sevdirmeye ne dersin: Gözleri Üzerine Toplayan Tatlış Anne-Çocuk Kombinleri

5. Orta uzunlukta saç modelleri: Bir saç kesimi herkese mi yakışır?

Orta uzunlukta saç modelleri erkeklerin de kadınların da çok tercih ettiği bir model. E çocuklar eksik kalır mı? Üstelik düz, dalgalı, kıvırcık... Tüm saç tiplerinde estetik duruyor. Erkek saç modelleri içinde yeri hep ayrı kalacak.

6. En tarz erkek çocuk saç modelleri: Biri cool'luk mu dedi?

Havalı saç modelleri erkeklere hem yakışıklılık hem de sempatiklik katabiliyor, şekil a'da görüldüğü gibi! Kafanın bir yanını kazıtarak öteki tarafı uzatmak mı dersin, kıvırcık saçları dalgalı bir kesimle hacimlendirmek mi dersin, havalı erkek saç modellerine açılan pek çok kapı var!

Özellikle 5 yaş erkek çocuk saç kesim modelleri arasında çokça tercih edildiği için bunlar da alternatif olsun dedik. Saçların orta kısmını uzatıp tokayla bağlamak da pek moda.

7. Messi saç modeli: Popülaritesi var!

Çocuk saç şekillerini belirlemede ünlü isimler öncü olabiliyor. Alt kısmı kısa, üstü uzun saç kesiminin popülerleşip yaygınlaşmasına büyük katkısı olan isim, ünlü futbolcu Messi! Hal böyle olunca da bu kesimin adı, Messi saç modeli olarak anılıyor. Dik saç modellerini uygulamanın avantajlı olduğu bir kesim türü. Şu sıralar erkek çocuklar için varsa yoksa Messi saçı.

Saçı öğrendik, sinema dünyasında neler oluyor: Son Yılların En Sevilen Çocuk Filmleri

8. Erkek çocuk subay saç kesim modelleri: Ondan vazgeçilemiyor!

"Traş modelleri arasında yüzüne güvenenlerin favorisi" desek hiç de abartmış olmayız. Subay tıraşı modelleri erkeklerin daha karizmatik görünmek için başvurduğu yollardan biri. Öte yandan askerlik evresinde her erkek subay tıraşından nasibini alıyor. Onu seven de var, adını bir daha duymak istemeyen de. Biz yine de erkek çocuk subay tıraşından bahsetmemiş olmayalım, zira bazılarına çok yakışıyor.

9. Çizikli saç modelleri: Son yılların yeni gözdesi!

Çizikli saç modelleri erkekler arasında epey popüler bir hale gelince bu durum ister istemez çocuklara da yansıdı. Messi saç modeliyle benziyor, Amerikan tıraşıyla da kombine edilebiliyor.

Çocuk traş şekilleri son zamanlarda çok popüler olduğu için örnek çeşidi fazla olsun dedik, çizikler istenen yerlere atılabiliyor. Biraz hayal gücü, biraz da zevk işi.

İşi ufaklığa bırakırsan ortalığın şenleneceği kesin: Miniklerin Hayal Dünyalarının Benzersiz Olduğunun Kanıtı 10 Çocuk Resmi

10. Klasik erkek saç modelleri: Sadelik sevenlerin seçimi!

Yeni saç modelleri erkeklere ilk başta itici gelebiliyor ya da bazı kesimler çok cesur olabiliyor. Risk sevmeyen ve rutinden hoşlanan sakin tipler genellikle klasik erkek saç modellerini tercih ediyor. "Öyle çılgınlıklara gerek yok, çizikli mizikli şeylere şimdiden başlamayalım." dersen klasik kesim, küçük erkek çocuğu saç modelleri içerisinde belki de en sadesi. E sadenin de cazibesi başka.

Bu da minik prensesin için gelsin: Örgüden Topuza En Cici Örneklerle Kız Çocuk Saç Modelleri!

11. Cesaret isteyen erkek çocuk saç kesim modelleri!

Erkek çocuk saç modelleriyle tarz peşinde koşan miniklerin gönlünü yaptık, peki ya çılgınlar ne olacak? Çocuk saç kesim modelleri erkekler için de kızlarda olduğu kadar çeşitli. Her insanın ayrı bir zevki var, haliyle her konuda çok fazla çeşit var. Çeşitlilik güzeldir, diyor ve sözü değişik saç modellerine bırakıyoruz! 

Film karakterleri logolarının kafalara taşınabileceğini düşünür müydün? İşte değişik saç modelleri erkek çocuklarını böyle cesur hareketlere sürükleyebiliyor.

Çocuk saç kesiminde bukalemun etkisiyle dozu artırıyoruz! İlginç saç modelleri erkeklere hiç bu kadar renk katmamıştı!

Biliyorsun ki her şey alışılagelmiş olmak zorunda değil; sıradanlığın dışına çıkarak daha farklı erkek çocuk saç kesimlerine yönelebilirsin. Artık kafaları örümcek ağları mı sarar, enteresan kesimler yetmez bir de saç spreyleriyle renklendirme çalışmalarına mı girilir, biz bilemeyiz. Söz miniğinle sende!

Bu da ilgini çekebilir: Çocuk Saç Modellerinde Son Trendler ve En Havalı Örnekler!