Ay Ay Bebek Gelişimi

Bebeğin doğdu ve büyümeye başladı; şimdi de doğum sonrası gelişim takibinde sıra! Ay ay bebek gelişimi nasıl olur, gün geçtikçe bebeğinde gözlemleyeceğin ve olması gereken değişimler nelerdir sorularının cevaplarını makalelerimizden öğrenebilirsin.

1 Aylık

1 Aylık Bebek Gelişimi

Uzun bir hamilelik dönemi ve doğum sürecinden sonra sonunda bebeğine kavuştun. Artık hafta hafta hamileliğini takip etme sürecin bitti! Bebeğinin gelişmelerini, büyümesini, beslenmesini, hareketlerini, duygusal, zihinsel ve sosyal yeteneklerini aylık olarak birlikte inceleyeceğiz. İlk ayda ne kadar değişiklik olabilir diye düşünme ve her gün yeni bir keşifle karşılaşmaya hazır ol!

2 Aylık

2 Aylık Bebek Gelişimi

Bebeğinle ilk ayını bitirdin. 2. ay geçen aya göre daha rahat ve tecrübeli bir ay geçireceğine emin olabilirsin. Çünkü artık uyku düzeni oluşmaya başlayacak, hareketlenecek ve sana tepki vermeye başlayacak. Şanslıysan ilk gülücüğünü bile alabilirsin. Tabii bu çok bilinçli bir gülücük olmayacak ama emin ol seni mutlu edecek. Bebeğinin bu ay ki beslenmesi, hareketleri ve tüm gelişimi için hazırsan anlatmaya başlıyoruz.

3 Aylık

3 Aylık Bebek Gelişimi

Kocaman iki ay bitti. Artık bebeğin 3. ayına girerken birlikte geçireceğiniz keyifli süreçler başlamak üzere. Çünkü seni resmen tanıyacak, gülücükler ve çığlıklar atacak, ellerini keşfedip onları birbirine vurmak en büyük mutlulukları olacak. Hazırsan bu ayki hareketleri, beslenmesi ve tüm gelişmelerini inceleyebilirsin.

4 Aylık

4 Aylık Bebek Gelişimi

Daha bilinçli hareketler ve eylemler zamanına hoş geldin. Bebeğin artık 4. ayına girdi. Bu ayın sonunda büyüdüğünü ve artık bir oyun bebeği olduğunu daha iyi anlayacaksın. Şimdi beslenmesinden gelişimine, uyku düzeninden görme yetisine kadar bu ayın her detayını öğrenmeye hazır mısın? Hemen incelemeye başla!

5 Aylık

5 Aylık Bebek Gelişimi

Seni ve biberonunu gördüğünde mutlu olacağı aya hoş geldin. Yavaş yavaş duygularını bile belli etmeye bu ay başlayacak bebeğin. İletişimin güçlü, cıvıldamaların evini ısıttığı aylar başlıyor. İşte 5. ayda bebeğinin gelişimi!

6 Aylık

6 Aylık Bebek Gelişimi

Bebeğin artık fiziksel, ruhsal ve zihinsel olarak oldukça aktif durumda. Öğrenme duyuları oldukça açık ve 5 duyusunu koordine etmeye hazır. Bunların neler olduğunu merak ettiğini biliyoruz. İşte sana, beslenmesinden uykusuna, dişlerinden gelişimine kadar 6 aylık bebek gelişiminin detayları...

7 Aylık

7 Aylık Bebek Gelişimi

Miniğin resmen büyüyor. Tepkileri, hareketleri, yedikleri her ay değişiyor ama 7. ay itibari ile bebeğin bağımsızlaşıyor. Özellikle uzanma, dönme, oturma gibi hareket etme yeteneği bu ay büyük bir hızla uçuşa geçecek. Hazırsan 7 aylık bebek gelişimini inceleyebilirsin!

8 Aylık

8 Aylık Bebek Gelişimi

Bebeğin artık yeni doğan bebek reflekslerinden daha bilinçli ve bir amaca yönelik hareketlere yönelmeye başlamıştır. Çünkü artık 8 aylık. Artık ağlayarak değil daha çok göstererek isteklerini belirtecek. Daha fazla ayrıntı için 8. ay bebek gelişimi burada!

9 Aylık

9 Aylık Bebek Gelişimi

Bebeğin ile iletişim kurman daha eğlenceli ama eski aylara göre bir o kadar da yorucu ve dikkatli olmanı gerektiren 9. aydasın. Ayrıntıları merak ediyorsan beslenmesinden gelişimine merak ettiğin her detay burada!

10 Aylık

10 Aylık Bebek Gelişimi

Bebeğin bu ay ayaklanabilir. Tam 10 ay boyunca öğrendiği tüm becerileri sana sunmanın yanında bu ay ayaklandığı için dünyaya daha yüksekten bakacak. Büyüme ve gelişmesi oldukça heyecanlı bir ay olan 10. ayın tüm ayrıntıları burada!

11 Aylık

11 Aylık Bebek Gelişimi

Bebeğin tam 11 aylık oldu. Artık söylenenleri kavrayabiliyor, bazen anlamlı kelimeler söyleyebiliyor ve her şeyi net olarak görebiliyor. Bir yaşına tam bir ay kala bebeğinin gelişmelerinin neler olduğunu merak ediyorsan hemen incelemelisin!

12 Aylık

12 Aylık Bebek Gelişimi

Bebeğin bu ayın sonunda çocuk mertebesine ulaşmak üzere. Çünkü artık yürümeye ve yavaş yavaş konuşmaya başlayacak ve en önemlisi ilk yaşına girecek. Tüm bu gelişmeleri ve daha fazlası için 12. ay bebek gelişimini incelemelisin.

13 Aylık

13 Aylık Bebek Gelişimi

13 Aylık bebek gelisimi hakkinda detayli bilgiler. Uyku düzeni, beslenme, boy ve kilo, takip edilmesi gereken asilar. Ay ay bebek gelisimi.

14 Aylık

14 Aylık Bebek Gelişimi

14 Aylık bebek gelisimi hakkinda detayli bilgiler. Uyku düzeni, beslenme, boy ve kilo, takip edilmesi gereken asilar. Ay ay bebek gelisimi.

15 Aylık

15 Aylık Bebek Gelişimi

15 Aylık bebek gelisimi hakkinda detayli bilgiler. Uyku düzeni, beslenme, boy ve kilo, takip edilmesi gereken asilar. Ay ay bebek gelisimi.

16 Aylık

16 Aylık Bebek Gelişimi

16 Aylık bebek gelisimi hakkinda detayli bilgiler. Uyku düzeni, beslenme, boy ve kilo, takip edilmesi gereken asilar. Ay ay bebek gelisimi.

17 Aylık

17 Aylık Bebek Gelişimi

17 Aylık bebek gelisimi hakkinda detayli bilgiler. Uyku düzeni, beslenme, boy ve kilo, takip edilmesi gereken asilar. Ay ay bebek gelisimi.

18 Aylık

18 Aylık Bebek Gelişimi

18 Aylık bebek gelisimi hakkinda detayli bilgiler. Uyku düzeni, beslenme, boy ve kilo, takip edilmesi gereken asilar. Ay ay bebek gelisimi.

19 Aylık

19 Aylık Bebek Gelişimi

19 Aylık bebek gelisimi hakkinda detayli bilgiler. Uyku düzeni, beslenme, boy ve kilo, takip edilmesi gereken asilar. Ay ay bebek gelisimi.

20 Aylık

20 Aylık Bebek Gelişimi

20 Aylık bebek gelisimi hakkinda detayli bilgiler. Uyku düzeni, beslenme, boy ve kilo, takip edilmesi gereken asilar. Ay ay bebek gelisimi.

21 Aylık

21 Aylık Bebek Gelişimi

21 Aylık bebek gelisimi hakkinda detayli bilgiler. Uyku düzeni, beslenme, boy ve kilo, takip edilmesi gereken asilar. Ay ay bebek gelisimi.

22 Aylık

22 Aylık Bebek Gelişimi

22 Aylık bebek gelisimi hakkinda detayli bilgiler. Uyku düzeni, beslenme, boy ve kilo, takip edilmesi gereken asilar. Ay ay bebek gelisimi.

23 Aylık

23 Aylık Bebek Gelişimi

23 Aylık bebek gelisimi hakkinda detayli bilgiler. Uyku düzeni, beslenme, boy ve kilo, takip edilmesi gereken asilar. Ay ay bebek gelisimi.

24 Aylık

2 Yaşında Bebek Gelişimi

2 Yaşında bebek gelisimi hakkinda detayli bilgiler. Uyku düzeni, beslenme, boy ve kilo, takip edilmesi gereken asilar. Ay ay bebek gelisimi.

25-26-27 Aylık

25-26-27 Aylık Bebek Gelişimi

25-26-27 Aylik bebek gelisimi hakkinda detayli bilgiler. Uyku düzeni, beslenme, boy ve kilo, takip edilmesi gereken asilar. Ay ay bebek gelisimi.

28-29-30 Aylık

28-29-30 Aylık Bebek Gelişimi

28-29-30 Aylik bebek gelisimi hakkinda detayli bilgiler. Uyku düzeni, beslenme, boy ve kilo, takip edilmesi gereken asilar. Ay ay bebek gelisimi.

31-32-33 Aylık

31-32-33 Aylık Bebek Gelişimi

31-32-33 Aylık bebek gelisimi hakkinda detayli bilgiler. Uyku düzeni, beslenme, boy ve kilo, takip edilmesi gereken asilar. Ay ay bebek gelisimi.

34-35-36 Aylık

34-35-36 Aylık Bebek Gelişimi

34-35-36 Aylık bebek gelisimi hakkinda detayli bilgiler. Uyku düzeni, beslenme, boy ve kilo, takip edilmesi gereken asilar. Ay ay bebek gelisimi.

.