Eğlence

Minik yavrunun doyasıya eğleneceği çocuk etkinlikleri mi arıyorsun? Oyun parkları, eğlence merkezleri, çocuk tiyatroları, kurslar, müzeler ve dahası burada!

Çocuk Yogası Nedir? Faydaları Nelerdir?

Bugün hepimizin “yoga nedir” dendiğinde bir fikri var peki ya çocuk yogası? Çocuk yogası da tıpkı yetişkin yogasında olduğu gibi bedene ve doğaya karşı bir keşif yolculuğu aslında. Ancak bu yolculuk...

Çocuklar İçin Spor Hareketleri: 8 Etkili Aktivite!

Pandemi sebebiyle evde vakit geçirdiğimiz bugünlerde enerjisini dışarı atamayan çocuklar için evde spor yapmak eğlenceli bir aktivite olabilir. Sağlıklı bir gelecek için çocuğuna küçük yaşta sporu sevdirmen...

Ailece İzlenecek Filmler: En Keyifli 10 Filmi Yazdık!

Tüm aile evde iken yapılabilecek en güzel etkinliklerden birisi film izlemek, değil mi? Bu durumda her yaştan aile bireyinin izleyebileceği, keyifli ve eğitici bir film bulmak gerekiyor. İşini kolaylaştırmak...

Bütün Aile Bir Arada: Sömestr Tatilinde Çocuğunla Gidebileceğin Tatil Yerleri

15 tatile geri sayım sonunda bitti ve başta çocuğunun iple çektiği o günler geldi! Bu süreçte ailenle birlikte eğlenme, dinlenme ve yeni yerler keşfetme planın var ama nereyi tercih edeceğini bilmiyor...

Sorular & Cevaplar

Tümünü Gör (36)

İzmir gaziemirde oyun arkadaşı

Merhaba. 2 yasinda bir kızım var çok sosyal çocukları cok seviyor. Ancak çevremizde yaşına uygun hic arkadaşı yok. Gaziemirde oturan 2_5 yas arasi cocugu olan annelerimiz cocuguna arkadas arayan ann... devamı

Oyun grubu

Merhabalar sevgili anneler 22 aylık bir oğlum var evde çok sıkılıyor sosyalleşmesini arkadaş edinmesini guzel ve kaliteli vakit geçirmesini istiyorum buluşup oyun grupları kurabilir miyiz veya kurulmu... devamı

Bana tatil yeri önerir misin. Şöyle temiz bir yer olsun mümkünse

Ekim de geldi tamamen kış gelmeden tatil yapmak istiyorum bana nereyi önerirsiniz?... devamı

Kız çocuk bunlar ile eğlenir mi anneler?

Kız çocuk eve arkadaş larını çağrıp makyaj oje ve kıyafet, pijama,parti verse. bunlardan birini yada bir kaçını yapsa eğlenir mi evde arkadaşları ile anneler ne dersiniz... devamı

Ay Ay Bebek Gelişimi

Artık bebeğini kucağına aldın! Şimdi gelişimini takip etme zamanı! Büyümesini, beslenmesini, hareketlerini, zihinsel ve sosyal yeteneklerini aylık olarak birlikte inceleyeceğiz. Ay Ay Bebek Gelişimi bölümünü keşfet, bebeğinin ayını seç ve aklındaki soruların cevaplarını bul!

Hemen okumaya başla

Bebek İsimleri

Bu aracımızı kullanarak doğacak bebeğinize vermek istediğiniz ismi, kökenlerini öğrenerek bulabilirsiniz.

Çocuğunun doyasıya eğlenip öğrenebileceği tüm alternatifler burada!

Çocuğunun eğlenmek istiyor, yerinde duramıyor ve öğrenmeye çok açık değil mi? Onun tüm bu yönlerini çocuk atölyeleri, spor okulları, sanat etkinlikleri ve çocuk oyun alanlarında değerlendirmeye ne dersin? Hadi gel bakalım çocuklar için eğlence mekanları nereler, çocuklarla yapılabilecek etkinlikler hangileri?

Çocuk oyun parkı önerilerimize göz at!

Çocuk oyun alanları; içerisinde çeşitli oyuncaklar bulunan, zaman zaman atölyelerin düzenlendiği, birbirinden eğlenceli etkinlik merkezleri! Özellikle kış aylarında çocuk eğlence alanları arıyorsan bir oyun parkını değerlendirebilirsin.

Birçok farklı konsepti olan çocuk oyun merkezi var. Çocuğun bu merkezlerde atlıkarınca, dönme dolap gibi oyuncaklara binebilir; langırt, bowling, softball gibi oyunlar oynayabilir. Ayrıca çeşitli meslek gruplarından birini seçerek üniformalarını giydikleri ve bir günü bu işleri yaparak geçirdikleri çocuk oyun evleri de var.

Buz pateni, yapay karlarla oluşturulmuş kayak alanları ve daha birçok eğlenceli aktivite, bu çocuk oyun parklarında mevcut.

Önerilerimize bak: İstanbul'da Çocukla Gidilecek 11 AVM Oyun Parkı!

İzmirli çocuklar için de tavsiyelerimiz var: Çocuğunu Götürebileceğin 10 İzmir Oyun Alanı!

Çocuk eğlence merkezleri yaz-kış keyifli!

Çocuklara uygun, güvenli ekstrem sporların yapıldığı, roller coaster’ların bulunduğu, gerek doğa ile iç içe gerekse kapalı alanlarda bulunan çocuk eğlence merkezleri, tam da minik yavrunun enerjisini atacağı türden ortamlar! Bu eğlence parklarında çocuğun hem düzenlenen etkinliklerin tadına varacak hem de sosyalleşme imkanı bulacak. Çünkü bu eğlence merkezlerinde grup halinde oynanan paintball, ip çekme, tırmanma gibi faaliyetler de var.

Bu eğlence parkları içinde ayrıca at binme, ATV safari, akvaryum gibi farklı tematik özellikler de içeriyor. Tüm bu yönleriyle çocuk eğlence parkları, hafta sonu çocuk etkinlikleri içinde değerlendirilebilecek alanlardan!

Nerede bu merkezler dersen, yazımıza bak: İstanbul'da Gidebileceğiniz 10 Çocuk Eğlence Merkezi Önerisi!

İzmir çocuk eğlence merkezleri burada!

Ankara çocuk etkinliklerine bak: Hafta Sonu Çocukları Mutlu Etmek için Gidilecek En Popüler 10 Ankara Eğlence Parkı!

Çocuk tiyatroları boş zaman değerlendirmesi için ideal!

Bol müzikli, rengarenk dekorlara ve kıyafetlere sahip, hem eğlendiren hem de öğreten bir çocuk tiyatrosu, yavrunun hafta sonlarını kaliteli bir şekilde geçirmesi için iyi bir seçenek. Hem de tiyatro alışkanlığını küçüklükten vermek için de tercih edebileceğin bir etkinlik.

İstanbul çocuk tiyatroları hem Avrupa hem de Anadolu Yakası’nda faaliyet gösteriyor. Çocuklar için tiyatro ve çocuk müzikali gibi arayışların varsa sezonlar başladığı andan itibaren takip edip etkinlik tarihinden 1 hafta önce bilet almalısın. Bu çocuk tiyatro oyunları içinde Küçük Kara Balık, Karlar Ülkesi, Çizmeli Kedi gibi klasikler de var.

Hepsi burada: Çocuğunla Birlikte İstanbul'da Gidebileceğin 10 Çocuk Tiyatrosu!

Çocuğunla birlikte hangi müzelere gidebilirsin?

Müzeler, kültürel öğelerle dolu! Çocuğunun erken yaşta kültürel miraslarımızla tanışmasını istersen hafta sonu etkinliği olarak müze gezileri yapabilirsin. Ülkemiz kültürel açıdan tam bir cennet! Dolayısıyla bu öğelerin bir araya getirildiği birçok tarihi müzemiz var. İstanbul Arkeoloji Müzesi, Topkapı Sarayı, Rahmi Koç Müzesi, Miniatürk gibi alternatifler, İstanbul’daki müzeler arasında aklımıza ilk gelenler.

Daha fazlası burada: İstanbul'da Gezilecek Müzeler Arasından Çocuklar için 10 Tarih Müzesi Önerisi!

Tabii ki bunlar sadece tarihi müzelerle sınırlı değil! Bilin, teknoloji, oyuncak, araba, bal mumu heykel, sanat, uçurtma, havacılık gibi dallardan eserlerle meydana getirilen birçok müze de var. Bu müzeler de çocuklar için etkinlik arayan annelerin kurtarıcısı olacak!

Hadi bak: İstanbul'da Çocuğunla Birlikte Gidebileceğin 11 Bilim-Sanat Müzesi!

Hangi çocuk kursları tercih edilmeli?

Biliyorsun, her çocuğun ilgisi ve yeteneği farklı. Bu yüzden eğer eğitici bir çocuk kursu arıyorsan, seçimini muhakkak çocuğunun yönelimine göre şekillendirmelisin. Eğer yavrun çok hareketliyse, hoplamayı koşmayı zıplamayı çok seviyorsa bu enerjisini yönlendirebileceği çocuk spor okullarını değerlendirebilirsin. Çocuğunun hem fiziksel gelişimine hem de mental sağlığına destek veren bu kurslar içinden çocuklar için futbol okulu, basketbol kursu, Uzak Doğu sporları, bale gibi tercihler yapabilirsin. Ankaralı çocuklar için geliyor: Çocuklar İçin Ankara’da 10 Spor Okulu Önerisi!

Bunlara da bak: İstanbul Avrupa Yakası Bale Kursları!

Çocuğunun müzik, dans, resim gibi sanat dallarına ilgisi varsa onu bir çocuk sanat okuluna yönlendirebilirsin. Bu okullarda çocuklar için gitar kursu, piyano kursu, keman kursu ya da resim, çizim atölyeleri mevcut. Çocuğunun yeteneğine, yaşına, fiziksel özelliklerine göre yönlendirildiği bu kurslarda çocuğun eğlenerek öğrenecek ve okul öncesi sanat etkinlikleri ile kendini geliştirme fırsatı bulacak.

İstanbul Anadolu Yakasında 10 Resim, Müzik ve Sanat Okulu Tavsiyesi!

Çocuk atölyeleri hafta sonunu değerlendirmek için iyi bir seçenek!

Çocuğun yaşıtlarıyla birlikte bilimsel deneyler yapsın, farklı yöntemler öğrenerek resimler çizsin, oyuncak, maket ya da drama yapabilsin istiyorsan, çocuk atölyeleri aradığın şey! Bilim atölyesi, sanat atölyesi ve [resim atölyesi](https://www.anneysen.com/1-6-yas-cocuk/makale/eglence-cocugunun-yaraticiligi-icin-istanbul-da-10-resim-atolyesi-tavsiyesi_10287) gibi birçok alternatifi olan bu çocuk etkinlikleri, boş vakit değerlendirmesi için çok iyi fikir! Hem sosyalleşme hem ince motor becerilerini geliştirme hem de sanatsal açıdan gelişme için bu atölyeler değerlendirilebilir.

Bu arada çocuklar için atölyeler bunlarla sınırlı değil! Bu atölyelerin içinde oyun etkinlikleri de bulunuyor. Özellikle yaşı biraz daha küçükse çocuk oyun grubu atölyelerini değerlendirebilirsin. Oyun atölyeleri, 2 yaş etkinlikleri ve 3 yaş etkinlikleri içinde sayılabilir.

Biraz da açık havada eğlenceye ne dersin?

Temiz hava, yeşillik, güneş, mis gibi çiçek kokuları… “Hafta sonu çocuğumla nereye gidebilirim?” diye soruyorsan, sana cevabımız parklar, korular ve ormanlar olacak. Özellikle yavrunu kapalı alanlardan uzaklaştırmak, doyasıya koşup oynamasını sağlamak istiyorsan çocukla gidilecek yerler içerisindeki bu alanlara göz atmalısın.

Bu alanlarda çocuğun birbirinden farklı ağaç türlerini, bitkileri bir arada görebilir, sincap gibi hayvanlarla karşılaşabilir, tertemiz havanın keyfini çıkarabilir.

Tüm bu yönleriyle bu alanlar hafta sonu etkinlikleri için mükemmel bir ortam oluşturmuyor mu?

Çocuğunu Doğa ile Tanıştırmak İçin İstanbul’da Gidebileceğin Parklar, Korular ve Ormanlar Burada!