Hamilelik

Hamileliğe hazırlıktan hamilelik dönemi sonlanana kadar aklına gelebilecek tüm soru ve sorunlar için cevap bulabileceğin, öneri ve tavsiyeleri senin için derledik!

Sorular & Cevaplar

Tümünü Gör

Bel agrisi

Merhaba.ben 33 haftalik hamileyim ve 2 gundur bel agrim var artik yuruyemez haldeyim uzaninca yerimden kalkamiyorum yardim eden olmasa..sizde oldumu boyle?nasil gecer agri?... devamı

Ensr kalinligi

11+6 haftalik hamileyim ense kalinligi 2.1 cikti... doktor sinirda dedi cok korkuyorum. Tecrubeli anneler yardimci olur musunuz... devamı

2li tarana testi

Lütfen yorum yaparmışsınız... devamı

9 Maddeyle Epizyotomi (Doğum Dikişi) ve Bakımı

Doğum dikişleri, doğum öncesinde ve sonrasında yarattığı endişelerle pek çok annenin korkulu rüyası. Ama korkacak hiçbir şey yok, birçok anne başardı sen de yapabilirsin! Üstelik doktorunla konuştuktan ve durumunu değerlendirdikten sonra koşullar uygunsa epizyotomi isteyip istememek sana kalmış. Bu epizyotomi neymiş ve hakkında neler merak ediliyormuş, hadi tam anlamıyla öğrenelim bakalım.

Merak Konusu: Sezaryenden Sonra Normal Doğum

“Sancısı olmasa şu normal doğum çok iyi aslında.” diye diye anne adayları korkuları ve bir bakıma da doktorlar tarafından sunulan birtakım mazeretler nedeniyle sezaryen doğumu tercih ediyorlar. Fakat doğumdan sonraki ağrı ve sızılar, yaşanan fikziksel ve ruhsal zorluklar, emzirme problemleri ve bebeklerinin bakımı için uzun süre yardıma ihtiyaç duyma gibi unsurların etkisiyle anneler, ikinci gebeliklerde sezaryenden sonra normal doğumu merak etmeye başladılar. Biz de bu merakı ortadan kaldırmak için yazımızda, sezaryenden sonra normal doğumu, bir diğer adıyla sezaryenden sonra vajinal doğumu (SSVD) anlattık. Doğumla ilgili pek çok konuda olduğu gibi burada da bitakım riskler ve avantajlar söz konusu. Hadi oku ve öğren bakalım.

Hafta Hafta Hamilelik

Tebrikler, hayatının en heyecan verici ve mucizevi dönemine hoş geldin! Muhtemelen şimdiden hamile gibi hissetmeye başladın. Haftalar geçtikçe vücudundaki değişiklikleri de göreceksin. Hafta hafta hamilelik bölümünde neler göreceğini öğrenmek için hemen okumaya başla!

Görüntüle

Bebek İsimleri

Bu aracımızı kullanarak doğacak bebeğinize vermek istediğiniz ismi, kökenlerini öğrenerek bulabilirsiniz.