Çocuk Saç Modellerinde Son Trendler!

Çocuk saç modellerinin kolay ve en havalı örneklerini senin için bir araya topladık. İster düğünde ister özel günlerde değerlendirmelik kız ve erkek çocuk saç modellerini öğren, miniğini mutlu et!

Erkek çocuk saç modelleri


Saç modellerinden söz ettiğimizde akla ilk kadınlar gelse de durumlar erkek dünyasında da pek farklı değil. Özellikle de konuya ilgili anneler sayesinde son yıllarda çocuk saç modelleri erkeklerde bir hayli çeşitlendi. Mesela yanların kısa, önlerin uzun bırakıldığı Amerikan saç kesim modelleri çok moda.


Orta uzunlukta saç modelleri erkek çocuğunda çok seviliyor. Genellikle düz saçları olan çocuklarda tercih edilen bir saç modeli. 


Çocuğunda kısa saçı daha çok seviyor olabilirsin. O halde çocuk traş şekillerine göz atmalısın. Bu stile, saçların uzun ve kısa kısımlarının ayrım noktasına çizik altıdığı için çizikli saç modelleri de deniyor. Çizikler genellikle tek tarafta tercih edilse de kafanın iki yanına da yapılabiliyor, en sağda gördüğün gibi zikzaklı modeller de var. 


Çocuğunun saçları dalgalıysa cool bir görünüm yakalamak için katlı kesimlere başvurabilirsin. İşin içine biraz da sempati katmak içinse kâküllü erkek çocuk saç modelleri iyi bir tercih olabilir.


Böyle kullanımları da var. 

 
Uzunluk, erkek saç modellerinde önemli bir detay. Özellikle soldaki saç modeli, okul çağı çocuklarının favorilerinden. Sağdaki model ise daha aktif ve yerinde duramayan çocukların ruhuna hitap ediyor.


Erkek çocuk saç traşında son örneğimiz de ortaların epey uzun bırakıldığı bir modelden. 3 yaştan 20 yaşa, geniş bir kullanıcısı var. Üstelik saçın uzun olan kısmı yanlara yatırılmakla kalmıyor, toplanabiliyor da. Topuz sevenlere duyurulur.

Bak, burada daha neler var: Erkek çocuk saç kesim modelleri

Kız çocuk saç modelleri


Cici mi cici kız çocuğu saç modelleriyle biraz için açılsın! Pembeler, tüyler, rengarenk lastikler ve devasa fiyonklarla süslenmiş saç modelleri kızlarda çok seviliyor. Seni bol bol örneğe boğacağız! 


Anneler özellikle de okul çağındaki kız çocukları için saç modelleri bulmakta zorluk çekebiliyorlar. Aslında durum o kadar da korkunç değil. Ufak tefek oynamalarla farklı bir hava yakalamak mümkün. İşin sihri, bir tutam saç ve bir tutam lastiği nasıl birleştireceğinden geçiyor. Gerisi yaratıcılığına ve ellerinin maharetine kalmış. Araya minik örgüler ve fiyonklar katarak küçük kız saç modellerini çeşitlendirebilirsin. 


Çocuklar için saç modellerinde değişik örgü denemeleri de çok seviliyor. Yazımızın ilerleyen kısımlarında çokça örnek var, merak etme. 

Bunları çok beğendim, dahası yok mu dersen buradan devam edebilirsin: Kız saç modelleri

Kız çocuk saç kesim modelleri


Uzun saçlarla uğraşmayı yorucu bulabilir, kısa saç modellerinin daha hoş göründüğünü düşünüyor olabilirsin. Özellikle de pratik olması sebebiyle kısa saç modelleri kızlarda çok tercih ediliyor. Bu, hem zaman hem de tarz meselesi. Seçtiğimiz kız çocuk kısa saç modellerini incele, kararını kendin ver. 


Yüz tipi, kız çocuk saç kesiminde dikkate alabileceğin bir nokta. Eğer çocuğunun gözleri ve yüz hatları daha çok ön plana çıksın istersen çene hizasının üstündeki modelleri tercih edebilirsin. 


Alnın yarısı kadarını örten kâküller, son yıllarda çocuk saç kesim modellerinde öne çıkan bir stil. Modern bir havası yok mu sence de?

Çocuk saç modellerinde kolay örnekler


Seni belki de en mutlu edecek kısma geldik! Her annenin zaman zaman ihtiyaç duyduğu basit çocuk saç modelleri, hem zamandan tasarruf etmeyi sağlıyor hem de gerçekten çok şık bir görünüm yaratabiliyor. Kızının saçlarını iki yanından kıvırıp tutturmak da bir seçenek, başının tepesinde minik bir topuz yapmak da. Bir fiyonkla harikalar yaratmak işte bu kadar basit!


Evde yapılabilecek çocuk saç modellerinin sırrı bazen sadece bir saç maşasında gizli olabilir. Sonrasında bukleleri hareketlendirmek çok kolay!


Çocuk saç modelleri ve yapılışlarına kolay örneklerle devam ediyoruz. Fiyonktan sıyrılalım ve olaya biraz da eğlence katalım dedik. Arkana yaslan ve tüm işi bu neşeli tokalara bırak! 


Örgüler ve topuzlar tüm minikler için! Oğlunun saçlarını uzatan anneler için erkek çocuk saç modellerinde kolay örneklere de yer verdik. Bir lastikle işin oldukça basit. 


Kolay çocuk saç modelleri ve yapılışlarına erkeklerden bir örnekle son verelim. Briyantinlenen saçları klipsli tokayla tutturduktan sonra kısa bir süre beklet. Ardından bir tarak yardımıyla istediğin gibi şekil verebilirsin.

Çocuk saç modellerinde düğün için örnekler


Geldik en süslü kısma! Çocuk düğün saç modelleri, özel günlerde güzel görünmek isteyen miniklerin yüzünü güldürüyor. Çiçekli ve yapraklı taçlarla bezenmiş saçlar, güllü tokalarla tutturulmuş bukleler miniklerin favorilerinden.


Çocuk düğün saç modelleri ve yapılışlarına göz atarak dilediğin modeli kendin de yapabilirsin. Biraz örgü kabiliyetin varsa görmüş olduğun bu modelleri yapmak çok da zor değil. İhtiyacın olan tek şey, bir miktar çiçek. Çiçekleri ister minik prensesinin örgüleri arasına serpiştir istersen de taç yaparak kullan.


Dağınık topuzlar, uzun saçlara maşalar, çiçeklerle donatılmış örgüler düğün için çocuk saç modellerinin en sevilenlerinden. 

Daha fazlası için: Çocuk Saç Modellerinde Düğün İçin En Şık Örnekler!

Çocuk saçı örgü modelleri

Çocuk saç örgüleri hem günlük yaşamda hem de özel günlerde çokça kullanılıyor. Bir örgüyle pek çok model yapmak mümkün. Saçları ortadan 2'ye ayırarak yapılan minik örgüleri tepeden de kullanabilirsin, kulaklakların arkasında da. Minik kurdelelerle birleştiklerinde çok şeker görünüyorlar.

Çocuk örgü modellerini zorluk seviyelerine göre çeşitlendirebiliriz. Çapraz örgüler daha havalı görünümler için birebir ama biraz maharet istiyorlar.

Kız çocuk saç örgü modellerinde çeşit çok fazla. Ancak gördüğün gibi örgüler yalnızca kızlarda değil; erkeklerde de kullanılıyor. 

Çocuk saç örgü modelleri ve yapılışlarına havalı bir örnekle bu seriyi de bitirelim.

Daha fazla örnek için: En Şık ve Doğal Stilleriyle Çocuk Saçı Örgü Modelleri!

Çocuk kısa saç modelleri ve yapılışları


Kullanım kolaylığı nedeniyle kısa saç modelleri çocuklarda çok tercih ediliyor. Tabii ki bu minik prensesinin saçlarının süslenemeyeceği anlamına gelmiyor. Renkli lastiklerle tutturulmuş minik tutamları farklı şekillerde değerlendirebilirsin.

Tabii ki örgüler burada da karşımızda. Pek çok örgü stilini çocuk kısa saç modellerinde görebilirsin, üstelik uygulamaları oldukça basit.

Çocuklar için kısa saç modellerinin süslü örnekleri de bunlar. Özel günler ve davetler için değerlendirebilirsin.

Çocuk saç topuz modelleri


Çocuk saç modelleri topuz örneklerine geldi sıra. Hem okullarda hem özel günlerde sıklıkla kullanılan topuzlara minikler bayılıyor. Özellikle de Mickey Mouse'u andıran ikili topuzlar favorilerden.


İster çiçeklerle süsle ister sade kullan, çocuğunun isteğine göre yapabileceğin envai çeşit çocuk topuz saç modeli var. İşin içine biraz yaratıcılık katayım dersen hayvanlar dünyası emrine amade. Kuş tüyleriyle süslenmiş bu modeli biz çok sevdik, dilersen uygulamayı dağınık topuz şeklinde yaparak ve daha farklı aksesuarlar kullanarak kuş yuvasına da benzetebilirsin.

Ve elbette standartların dışında alternatifler arayanlara uygun çocuk topuz modelleri de var. Bu tarz çılgın fikirleri özellikle kostüm partilerinde değerlendirebilirsin.