Çocuk Eşyaları ve İhtiyaçları

Oyuncak sepetinden lazımlıklara, çocuk bisikletinden çocuk kitaplarına, çocuk gözlüklerinden yardımcı yemek ürünlerine, çocuk eşyaları hakkında her şey burada!

Çocuklar İçin En İyi Sinek Kovucu Özellikleri Nasıl Olmalı?

Yaz aylarının gelmesiyle artık sinekler ve haşerelerle artık daha çok içli dışıyız. Kendileri küçük ısırıkları büyük bu canlılardan en çok zararı ise çocuklar ve bebekler görüyor. Bu yüzden minik yavrun...

Çeşit Çeşit Çocuk Ayakkabı Modelleri

Çocuğunun farklı mevsimlerde giyeceği, ayaklarını rahat ettirecek tüm ayakkabıları görmek ister misin? Spordan sandalete, bottan çizmeye birçok çocuk ayakkabısı modelini yazımızda anlattık.

Güvenlik Önemli: Evde Kullanabileceğin Çocuk Kilidi Ürünleri

Çocuk güvenliği söz konusu olduğunda akan sular durur. Evi onun için tehlikesiz hale getirmen önemli biliyoruz. Bu güvenli ortamı sağlayabilmen için ev içerisinde ihtiyacın olabilecek çocuk kilidi ürünlerini...

A'dan Z'ye Çocuk Giyim Rehberi

Çocuğunun dolabını düzenlerken her şey eksiksiz ve ihtiyaçlarına yönelik olmalı. Bu yüzden sana tavsiyelerimizle birlikte bir çocuk giyim rehberi sunuyoruz. Bakalım çocuğunun hangi giyim ürünlerine...

Sorular & Cevaplar

Tümünü Gör (276)

6 yaşında kızım 7 yaşında oğlum için yardım

Merhabalar maddi açıdan zor bir dönemden geçiyoruz çocuklarım için kıyafet yardımınıza ihtiyacımız var ufakta olsa bir yardımınız dokunursa çok seviniriz.Allah hepimizin Yardımcısı olsun... devamı

Lutfen okumadan Geçmeyin

Merhaba cok zor durumdayım kiradayım elınızde eskide olsa erkek çocuk kiyafeti varmi çocuklarıma gonderebilirmszn sıze evimin fotolarınıda çocuklarımın fotolarınıda atarım kusuruma bakmayın lütfen rah... devamı

Kıyafet

2oglum var durumum yok çocuklarınızın küçük gelen kıyafetlerini oyuncaklarını çocuklarıma verirmisiniz 7yaş 5yaş duacımız olursunuz [email protected] burdan ulaşa bilirsiniz... devamı

Bebek kıyafeti ihtiyaç

6 aylık kızım 4 yaşında oğlum var kışlık kıyafete ihtiyacım var yardımcı olurmusunuz eğer varsa bide oyuncak oğlumun hiç oyuncağı yok yardımcı olabilecek varsa [email protected] burdan ulaşırmıs... devamı

Ay Ay Bebek Gelişimi

Artık bebeğini kucağına aldın! Şimdi gelişimini takip etme zamanı! Büyümesini, beslenmesini, hareketlerini, zihinsel ve sosyal yeteneklerini aylık olarak birlikte inceleyeceğiz. Ay Ay Bebek Gelişimi bölümünü keşfet, bebeğinin ayını seç ve aklındaki soruların cevaplarını bul!

Hemen okumaya başla

Bebek İsimleri

Bu aracımızı kullanarak doğacak bebeğinize vermek istediğiniz ismi, kökenlerini öğrenerek bulabilirsiniz.

Oyuncak sepetiyle evdeki dağınıklığa son!

Çocuklar oyun oynamak konusunda uzman oldukları kadar evin her bir köşesini dağıtmakta da profesyoneller. Senin de mutlaka banyoda ve mutfakta miniğinin oyuncaklarıyla karşılaştığın günler oluyordur. Çocuklu bir evin kaderi böyle, bir süre daha bu durumla barışık bir şekilde yaşamaya bak. Tabii bu esnada işini kolaylaştıran ürünlerden faydalanabilirsin. Oyuncak sepeti bu anlamda çocuklu bir evin olmazsa olmaz ihtiyaçlarından biri.

Oyuncak sepeti dünyası o kadar zengin ki çeşitlilik çok fazla olduğu için işi biraz abartıp ürünün, fonksiyonelliğin yanı sıra dekoratif açıdan da seni tatmin etmesini isteyebilirsin. Her ne kadar sepet desek de bu ürünlerin oyuncak kutusu formunda olanları da var. Üstelik sana şöyle bir iyi haber de verelim, bebek oyuncak sepeti sayesinde miniğine dağıttığı oyuncakları toplama alışkanlığı da kazandırabilirsin. Böylece bir yandan evi toplama işinin yükünden de kurtulabilirsin.

Daha farklı alternatifler ararsan oyuncak sandığını dene!

Sana oyuncak toplama sepetine alternatif olacak şık bir öneride bulunalım. Sepet görünümünün dışında farklı bir şeyler arıyorsan ahşap sandık modelindeki oyuncak kutuları da tercih edebilirsin. Eve nostaljik bir hava katmakta da çok iyiler. Özellikle çocuğunun rustik bir odası varsa konsepti tamamlamak için de çok uygunlar. Oyuncak sepetlerinin geniş bir ürün yelpazesi olduğunu söyledik. Öyleyse seni bu kullanışlı ve şık tasarımlı ürünlerle tanıştırmanın vakti geldi.

Tekerlekli oyuncak kutusundan, örgü oyuncak sepetine pek çok modeli buradan inceleyebilirsin: Oyuncak Sepeti: Şirin, Kullanışlı ve Çeşit Çeşit Modellerle!

Tuvalet eğitiminde sana yardımcı olacak lazımlık modellerini incele!

Miniğin tuvalet eğitimine hazırsa artık bezden kurtulmanın vakti geldi demektir. Çokça sabırlı olman gereken bu dönemde seni bekleyen en kritik şeylerden biri, lazımlık seçimini nasıl ve ne yönde yapacağın. Alt tarafı bir lazımlık, diye düşünebilirsin ancak çocuğunu tuvalete alıştırma konusunda sana çok yardımcı olacak ürünler var. Bu nedenle iyi düşünmen lazım.

Çocukların yeni bir duruma adapte olmasını kolaylaştırmanın yolu, işi eğlenceye çevirmekten geçiyor. Müzikli lazımlıklar bunu çok iyi başarıyorlar. Çocuğun tuvaletini yaptığında müzik çalmaya başlıyor ve miniğini ödüllendiriyor. Tabii ki bununla sınırlı değil. Koltuk ve kapak kısmı çıktıktan sonra klozet adaptörü olarak kullanabileceğin lazımlık modelleri de var. Yani, çocuğun yetişkin tuvaletine geçiş yaptığında tekrar masraf yapmaktan kurtulabilirsin.

Seyahatlerin içinse portatif lazımlıklar imdadına koşabilir. Çocuğuna tuvalet bulamadığın her acil duruma karşın en kullanışlı lazımlık modeli olur kendileri. Bebek lazımlıklarının tuvalet eğitimi kolaylaştıran pek çok çeşidi olduğunu söyledik, burada önemli olan senin ihtiyacının ne yönde olduğu. Özel çıkartmalı tasarımıyla çocuğun için kişiselleştirebileceğin ürünler de var, dışarı çıktığında katlayıp yanına alabileceğin ürünler de. Bu nedenle lazımlık modellerini inceleyip karar vermen daha doğru.

Tüm bunları nereden bulacağım, dersen senin için şöyle bir yazımız var: Müziklisinden Çantalısına Annelerin En Çok Tercih Ettiği 10 Lazımlık

Çocuk bisikleti nasıl seçilir, öğren!

Bisiklet kullanımı gelişimsel açıdan çocuklar için emekleme ve yürüme gibi önemli adımlardan biri. Pedal çevirme ve dengede durma işleri her çocuk için kolay olmayabiliyor. Bu nedenle okul öncesi dönemde bebek bisikleti modelleri arasından nasıl bir seçimde bulunacağın önemli. Dolayısıyla bisiklet çeşitleri hakkında bilgi sahibi olmalısın.

Bebeğin için kullandığın ilk ürün, 3 tekerlekli bisiklet olmalı. Miniğin daha 10 aylıkken bu bisiklete binebilir ancak pedal çevirmeye 1,5-2 yaş arasında başlayabilir. 2 yaş itibarıyla ise denge bisikleti kullanabilir. Çocuk bisikletine geçiş yapmadan önce 2-3 yıl boyunca minik kuşuna denge bisikleti kullandırabilirsin. 5 yaş itibarıyla da artık hayatınıza çocuk bisikleti girebilir.

Bisiklet kullanmak çocukların el-göz koordinasyonunu kuvvetlendiren, ince ve motor becerilerini geliştiren ve onlara özgüven kazandıran bir aktivite. Ancak çocuk bisikleti seçerken taşıma kapasitesi, oturma yerinin rahatlığı, ayak desteği, emniyet ve fren sistemi gibi unsurlara dikkat etmen çok önemli. Bahsettiğimiz bu çocuk bisikleti modellerinin her birinin seçiminde göz önünde bulundurman gereken püf noktaları öğrenmen için aşağıya bir link bıraktık.

Bebek ve Çocuk Bisikleti Nasıl Seçilir?

Çocuğunun yemek saatlerini keyifli hale getirecek ürünlerden haberin var mı?

Çocuğun büyüdükçe ona yemek yedirmekte zorlanıyorsun değil mi? Artan enerjisiyle birlikte artık onu zapt edebilmek daha da zor. Yemek seçmek gibi kötü huylar bile edinmiş olabilir. Böyle süreçler seni her ne kadar zorlasa da olayları biraz akışına bırakman lazım, hepsi geçiyor neticede. Ancak bu zor zamanlarda çocuğunun gönlünü çalabilecek yollara başvurabilirsin. Neler mesela bunlar?

Miniğin için eğlenceli yemek sunumları hazırlamayı deneyebilirsin. Sebzeleri ve meyveleri sevilen karakterlere dönüştürmek çok ilgi çekici oluyor. Eğlenceli tasarımlı çocuk yemek takımı modelleri satın alabilirsin. Minik kuzun, tabakların üzerindeki süper kahramanlara ve renkli illüstrasyonlara bayılabilir.

Sen yemek hazırlarken o da keyfine baksın istersen üzerinde hayvan figürlerinin ve nota tuşlarının bulunduğu mama sandalyesi tasarımlarına göz atabilirsin. Ufaklığın bardağa geçiş yaptığı süreci kolaylaştırmak için alıştırma bardağı kullanabilirsin. Çocuğun dudağı değdiğinde açılan sihirli tasarımları var.

Dahası için: Çocuğunun Yemek Saatlerini Pratik ve Keyifli Hale Getirecek 11 Ürün

Çocuklarda güneş gözlüğü kullanımının önemini kavra!

Bebeklerde güneş gözlüğü kullanımının aslında yetişkinlere göre daha yaygın olması gerekiyor. Çünkü 10 yaşın altındaki çocukların gözleri çok daha hassas bir yapıda oluyorlar. Güneşten yayılan kısa dalga boyundaki ışınlar çocukların retinasına çok daha kolay ulaşabiliyorlar. Bu da ilerleyen dönemlerde katarakt, göz bebeği büyümesi ve görme problemlerine yol açabiliyor.

Bu nedenle bebeğine, kendi kendine oturabilmeye başladığı ve becerilerinin geliştiği 6. ay itibarıyla güneş gözlüğü almanda fayda var. Bebekler bu dönemde genellikle gözlük takmak istemiyorlar, 2 yaşına kadar arkası lastikli olan gözlükler daha avantajlı. 2 yaş itibarıyla da klasik çocuk güneş gözlüklerine geçebilirsin. Gözlüğün camlarının UVA ve UVB korumalı olmaslı çok önemli. Konuyla ilgili daha detaylı bilgi istersen: 5 Maddede Bebek ve Çocuklarda Güneş Gözlüğü Kullanımı

Eğitici çocuk kitaplarıyla miniğinin gelişimine katkıda bulun!

Çocuk kitapları miniklere birtakım değerleri kazandırmakta, onların algısını ve motor becerilerini geliştirmede çok etkililer. Bu etkinin de en çok görüldüğü dönem, 0-3 yaş evresi. Çocuğuna dünyayı tanıtmaya çalışırken kitapların yardımına sıklıkla başvurabilirsin. Emin ol ki miniklere sadece anlatarak bir şeyler öğretmek yerine, çeşitli resimlerle bezenmiş çocuk kitaplarıyla vakit geçirmelerini sağlamak çok daha verim almalarını sağlıyor.

Minik kuşuna okuyacağın çocuk romanlarıyla birlikte bitkilerin ve hayvanların renkli dünyasına girebilir, tuvalet eğitimi ya da diş fırçalama alışkanlığı kazanma gibi önemli konularda süreci daha kolay bir şekilde atlatabilirsin. Üstelik uyku öncesi rutini oluşturma ya da yemek yeme saatlerini kolaylaştırma konusunda da çok etkililer.

Senin için seçtiklerimizi buradan görebilirsin: 0-3 Yaş İçin 10 Eğitici Çocuk Kitabı