Oyun ve Oyuncak Makaleleri

Eğitici oyuncaklardan zeka oyuncaklarına, 3 yaş oyunlarından 6 yaş oyunlarına, çocuk gelişimini destekleyen oyun ve oyuncaklar hakkında merak edilenler burada!

Slime Nasıl Yapılır? Slime Malzemeleri Neler?

Slime Nasıl Yapılır? Slime Malzemeleri Neler?

Son yılların ve çocukların yeni gözdesi slime (slaym), bir çeşit oyun hamuru. Peki rengarenk yapısıyla ellerden düşmeyen slime nasıl yapılır?

Sana vereceğimiz slime tarifleri ile evde slime yapımı hakkında öğrenmediğin kalmayacak! İster en afili ister en basit slime malzemeleriyle istediğin oyuncağa kavuşmaya hazır mısın?

Prof. Dr. Haluk Yavuzer’den İlk 6 Yılda 20 Oyuncak Önerisi

Prof. Dr. Haluk Yavuzer’den İlk 6 Yılda 20 Oyuncak Önerisi

Çocuk, hayatı oyunla öğrenir desek abartmış olmayız. Düşünme, keşfetme, fiziksel becerilerin gelişmesi, güvenin kazanılması, iletişim kurma ve sosyalleşme gibi yaşamayı öğrenme marifetleri oyuncaklarla öğrenilir.

Prof. Dr. Haluk Yavuzer, Çocuğunuzun İlk 6 Yılı kitabında miniklerin gelişimlerine katkı sağlayacak 20 oyuncak önerisinde bulunmuş. Biz de uzman onaylı bu çocuk oyuncaklarını seninle paylaşmak istedik.

Yapması Gerçekten Kolay 10 DIY (Kendin Yap) Oyuncak Fikri

Yapması Gerçekten Kolay 10 DIY (Kendin Yap) Oyuncak Fikri

Her biri çocuğunla birlikte yapabileceğin basitlikte 10 DIY (kendin yap) oyuncak fikriyle karşındayız. Ufaklık, birlikte oyuncak yapacak olmanıza bile çok sevinecek.

("Oyuncak almaya yetişemiyorum." diyen anneler koştu bile!)

Bu Oyunlar Başka! Çocuğunun Yazın Evde Bayılarak Oynayacağı Eğitici Oyunlar

Bu Oyunlar Başka! Çocuğunun Yazın Evde Bayılarak Oynayacağı Eğitici Oyunlar

Yazın evde zaman geçirmek, tüm minikler için bazen sadece "kudurmak" demek olabiliyor. Halbuki oyun saatleri, çocuklar için en verimli zamanlar. Tabii ki yaşlarına uygun, becerilerini geliştirecek eğitici oyuncaklarla oynadıkları sürece.

Tam da bu yüzden yaratıcı oyuncaklarıyla hem çocukları hem anneleri tavlayan Mucit Panda'dan yazın evde oynanacak oyunlar listesi hazırladık. Çocuğun bu sıra dışı oyunlarla evde zaman geçirirken aynı zamanda kendinden de geçecek! Çünkü çok eğlenceli ve sürükleyiciler!

Mucit Panda'nın diğer harikalarını da yazmıştık, mutlaka göz at: Yolculukta Sıkılan Çocuklar İçin 10 Süper Eğlenceli ve Faydalı Oyun

Yemeklerle Oyun Olur mu? Oyuncu Anne'den Cevap: Bal Gibi Olur!

Yemeklerle Oyun Olur mu? Oyuncu Anne'den Cevap: Bal Gibi Olur!

Çocuğun oyuncak arabalardan, bebeklerden ve her gün aynı oyunları oynamaktan sıkıldı mı? Hem iştahını açacak hem de keyifli vakit sağlayacak bir öneriye mi ihtiyacın var? Öyleyse doğru yerdesin!

Oyuncu Anne ismiyle tanıdığımız Şermin Yaşar’ın yazdığı, “Çocuğuyla Nitelikli Zaman Geçirmek İsteyen Annelere Rehber Kitap” içinden, gerek mutfakta gerek evin herhangi bir köşesinde yiyeceklerle oynanacak oyunları seçip aldık.

Haydi mutfağa gir ve o malzemeleri çıkar!

Yazarımızın kitabından derlediğimiz başka oyunlar da var: Oyuncu Anne Şermin Yaşar'dan 5 Sulu Oyun Fikri

Oyuncu Anne Şermin Yaşar'dan 5 Sulu Oyun Fikri

Oyuncu Anne Şermin Yaşar'dan 5 Sulu Oyun Fikri

Suyla oynamayı sevmeyen çocuk yok denecek kadar az çünkü su bizi nasıl rahatlatıyorsa, onlara da aynı etkiyi yaratıyor. Öyleyse onunla suya doyacağı ve tüm enerjisini atacağı oyunlar oynamaya ne dersin?

"Oyuncu Anne" ismiyle tanınan Şermin Yaşar'ın yazdığı, "Çocuğuyla Nitelikli Zaman Geçirmek İsteyen Annelere Rehber Kitap" içinden, kendine has üslubuyla derlediği 5 tane sulu oyun seçtik. Yaşar'ın da dediği gibi "Korkma! Su bu su, bomba değil!"

Bu kitaptaki diğer oyunlara da bakmalısın: Oyuncu Anne Şermin Yaşar'dan 6 Eğitici Oyun

Oyuncu Anne Şermin Yaşar'dan 6 Eğitici Oyun

Oyuncu Anne Şermin Yaşar'dan 6 Eğitici Oyun

Türlü türlü oyunlarla anne-çocuk ilişkisini öğretici ve eğlenceli saatlerle güçlendiren Oyuncu Anne’ye hepimiz bayılıyoruz.

Bu oyunlarla ebeveynlerin adeta kahramanı haline gelen Şermin Yaşar’ın “Oyuncu Anne&Çocuğuyla Nitelikli Zaman Geçirmek İsteyen Annelere Rehber Kitap” isimli kitabından minik kuzunla sana 6 süper oyun seçtik!

Yolculukta Sıkılan Çocuklar İçin 10 Süper Eğlenceli ve Faydalı Oyun

Yolculukta Sıkılan Çocuklar İçin 10 Süper Eğlenceli ve Faydalı Oyun

Nerede tatil yapacağınızı belirlediniz, valizler hazırlandı, heyecan dorukta! Bu işin bir de yolculuk kısmı var. Çocuğunun yolculuk boyunca sıkıntıdan patlamak yerine eğlenerek ve öğrenerek zaman geçirmesini istersin değil mi?

Yaratıcı oyuncaklarıyla çocukların hayal dünyalarında kıvılcımlar patlatan Mucit Panda'nın yolculuk yaparken oynanabilen 10 oyunu ile karşındayız. İddia ediyoruz, bu çocuk oyuncakları diğerlerinden çok farklı!

Her Çocuğun Bir Oyuncak Ayıya Sahip Olması İçin 8 Neden

Her Çocuğun Bir Oyuncak Ayıya Sahip Olması İçin 8 Neden

Çocukların oyun dönemini en verimli şekilde geçirmeleri çok önemli. Bu nedenle henüz küçükken ve eğlenmek için çokça vakti varken, çocuğunun oyuna bol bol vakit ayırmasını sağlamalısın.

Gelişen teknolojiyle beraber artık oyuncaklar çok çeşitlendi ve neredeyse her çocuğun elinde telefon/tablet var. Tabii ki uygun yaş ve saat kontrolünde olduktan sonra buna sözümüz yok. Ama şimdi sana tüm bunların ötesinde zamana meydan okuyan bir şeyden söz edeceğiz: Oyuncak ayılar!

Her ne kadar tüm oyuncaklar çeşitlenip inanılmaz oyuncaklar üretilse de, oyuncak ayıların gördüğü ilgi ve onlara duyulan sevgi asla bitmiyor. Öyle görünüyor ki bitmeyecek de. Peki, nedir bu oyuncak ayıları bu kadar sevdiren şey? Neden çocukların oyuncak ayısı olmalı? Hadi birazcık bunlardan konuşalım.

Oyun ve Oyuncak