Bebek Makaleleri

Yenidoğan bebek bakımı nasıl olmalı, bebek beslenmesinde nelere dikkat etmeli, doğum sonrası anne neler yaşar, emzirme nasıl olmalı? Tüm cevaplar yazılarımızda

Bebek Bakımında Yepyeni Bir Dönem: Gelişim Evreleri!

Bebek Bakımında Yepyeni Bir Dönem: Gelişim Evreleri!

Bebek bakımı ile ilgili bilgilerin her geçen gün yenileniyor, değil mi? Bu yazımızda da yepyeni bir bilgi edineceksin: Bebek gelişim evreleri! Peki bu evreler neden önemli, bebek bakımı ile ne ilgisi var? Evrelere göre bebek bakım ürünleri, bebek ıslak mendil seçimi için hangi markayı tercih etmelisin? Hepsini yazdık!

Mutlu ve Sağlıklı Bir Gelişim İçin Yenidoğan Bebeğin İhtiyaçları Neler?

Mutlu ve Sağlıklı Bir Gelişim İçin Yenidoğan Bebeğin İhtiyaçları Neler?

Yenidoğan bebeğinin sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir gelişim süreci yaşaması için nelere ihtiyacı olduğunu biliyor musun? Bahsettiğimiz şey sadece kıyafetler, bakım ürünleri ve diğer eşyalar değil; onun fiziksel rahatlığı ve huzuru için de gerekli olan şeyler! Hadi bakalım neymiş bu yenidoğan bebek ihtiyaçları?

Bebek Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Bebek Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Bebeğinin hassas cildi, birçok probleme karşı çok açıktır. Bu nedenle ona gereken özeni göstermelisin. Peki bebek cilt bakımı nasıl yapılır, biliyor musun?

Bu yazımızda “Bebeklerde cilt bakımı nasıl olmalı?” soruna tüm yönleriyle cevaplar verdik. Hadi okumaya başla!

Uyumaları İçin Bebekleri Ayakta Sallamak Doğru mu?

Uyumaları İçin Bebekleri Ayakta Sallamak Doğru mu?

Yıllardır uyku için neredeyse her annenin denediği bebeği ayakta sallama yöntemi, çoğunlukla başarıya ulaşan bir yöntem. Ancak son zamanlarda bu konuyla alakalı tartışmalar çıkmaya başladı. Bir kısım insan bebekleri sallayarak uyutmak yönteminin bir zararı olmadığını söylerken, bir kısım insan da bebekleri ayakta sallamanın zararları olduğunu düşünüyor.

Peki bu işin aslı ne? Bebeği sallamak zararlı mı? Bebekleri ayakta sallamak konusunda bilmek isteyeceğin her şeyi yazdık!

Bebeklerin Elleri Neden Soğuk Olur?

Bebeklerin Elleri Neden Soğuk Olur?

Minik bebeğinin daha da minik ellerinin soğuk olduğunu mu fark ettin? Bu durumda aklında birçok soru işaret oluşuyor değil mi? “Bebeğimin elleri buz gibi, neden?”, “Bebeğin ellerinin soğuk olması kötü mü?” gibi aklına gelen tüm soruları yanıtlamak için buradayız.

Bebeklerin elleri neden soğuk olur, bu konuyla alakalı her şeyi yazımızda bulacaksın!

Lohusalıkta Beslenme Nasıl Olmalı?

Lohusalıkta Beslenme Nasıl Olmalı?

Lohusalık dönemi, hem kendi hem de bebeğinin sağlığına dikkat etmen gereken bir dönem. Bu noktada en çok dikkat edilmesi gereken konu ise beslenme. Çünkü hem doğum yorgunluğu hem de süt üretimine destek için bu konuya eğilmen şart. Beslenmene dikkat ederek bebeğin ve kendin için oldukça faydalı adımlar atabilirsin.

Sana bu yazıda lohusalıkta beslenme konusunun inceliklerini ve dikkat etmen gereken noktalara değindik. Hadi okumaya başla, lohusalıkta ne yenir ne yenmez öğren!

Keçi Sütü Bebeklere Ne Zaman Verilir?

Keçi Sütü Bebeklere Ne Zaman Verilir?

İçeriğinin inek sütüne nazaran daha faydalı, sindiriminin ise daha kolay olduğu iddia edilen keçi sütü bebeklere verilebilir mi? Bu, hakkında epey konuşulan bir konu olsa da keçi sütü annelerin güvenini kazanmış bir ürün. Peki bu güven boşa mı? Keçi sütü bebeklere ne zaman verilir ve faydaları neler? Farklı uzmanlardan farklı görüşlerle senin için detaylı bir araştırma yaptık.

Bebek Fotoğrafçısı Seçiminde Nelere Dikkat Etmelisin?

Bebek Fotoğrafçısı Seçiminde Nelere Dikkat Etmelisin?

Minik bebeğin büyürken onun her anını kayıt altına almak istiyorsun değil mi? Bu hevesini çok iyi anlıyoruz. O halde ilk yapman gereken şeyin kendine iyi bir bebek fotoğrafçısı bulmak olduğunu söyleyelim. Bunun için de bebek fotoğrafçısı seçimi yapmadan önce göz önünde bulundurman gereken detaylar var. İlerleyen yıllarda elinde birbirinden güzel karelerin yer aldığı bir albüm bulunsun istiyorsan bizi takip et!

Sudocrem ile #DokunsanYeter

Sudocrem ile #DokunsanYeter

Dokunmanın gücünün farkındasın değil mi? Bir ağacın dallarına dokunmak, bir çiçeğe su vermek, bir kediyi sevmek, bir insana yardım eli uzatmak... İnsan olarak bizim hayatımız nasıl dokunmakla başlıyorsa, hayatın devamında da dokunmakla büyüyor her şey! Doğar doğmaz kucağına aldığın bebeğinle arandaki bağ da o ilk dokunuşla başlıyor. İşte Sudocrem, dokunuşun büyüsünü senin ellerinden bebeğinin narin tenine taşıyor.