Bebek Makaleleri

Yenidoğan bebek bakımı nasıl olmalı, bebek beslenmesinde nelere dikkat etmeli, doğum sonrası anne neler yaşar, emzirme nasıl olmalı? Tüm cevaplar yazılarımızda

Mutlu ve Sağlıklı Bir Gelişim İçin Yenidoğan Bebeğin İhtiyaçları Neler?

Mutlu ve Sağlıklı Bir Gelişim İçin Yenidoğan Bebeğin İhtiyaçları Neler?

Yenidoğan bebeğinin sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir gelişim süreci yaşaması için nelere ihtiyacı olduğunu biliyor musun? Bahsettiğimiz şey sadece kıyafetler, bakım ürünleri ve diğer eşyalar değil; onun fiziksel rahatlığı ve huzuru için de gerekli olan şeyler! Hadi bakalım neymiş bu yenidoğan bebek ihtiyaçları?

Bebek Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Bebek Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Bebeğinin hassas cildi, birçok probleme karşı çok açıktır. Bu nedenle ona gereken özeni göstermelisin. Peki bebek cilt bakımı nasıl yapılır, biliyor musun?

Bu yazımızda “Bebeklerde cilt bakımı nasıl olmalı?” soruna tüm yönleriyle cevaplar verdik. Hadi okumaya başla!

Emziren Annelerin Yaşadığı 6 Sorun

Emziren Annelerin Yaşadığı 6 Sorun

Emzirme hem fiziksel hem de ruhsal olarak anneye ve bebeğe sayısız faydaları olan bir eylem elbette. Ancak zaman zaman bazı sorunlar yaratması da söz konusu olabiliyor. Gel bakalım annelerin yaşayabileceği emzirme sorunları nelermiş? Merak etme, sana işine çok yarayacak çözüm önerileri de sunacağız.

Bebeklerde Burun Temizliği Nasıl Yapılır?

Bebeklerde Burun Temizliği Nasıl Yapılır?

Özellikle soğuk algınlığı ve nezle gibi durumlarda ortaya çıkan burun tıkanıklığı ve burun akıntısı gibi sorunlar, bebeğinin hayat kalitesini, uykusunu ve keyfini çok etkiliyor değil mi? Tabii ki bebeğinin sümkürmesi ve mukusu burnundan uzaklaştırması da mümkün değil. O zaman ne yapacağız, bebeklerde burun temizleme işini nasıl sağlayacağız?

Gel, bir an evvel bebeğini bu dertten kurtaralım! Derin ve kaliteli nefesler için bebeklerde burun temizliği nasıl yapılır, hangi yöntemlerin denenebilir sırasıyla anlattık. Hadi hemen oku!

Bebeklerde İshal: Neden Olur, Nasıl Geçer?

Bebeklerde İshal: Neden Olur, Nasıl Geçer?

Bebeklerde ishal konusu, ciddiye alınması gereken bir sorun. Dolayısıyla bu durumda yapman gerekenleri merak ediyorsun.

Bebeklerde ishal neden olur, belirtileri neler? Bebekte ishale ne iyi gelir, hepsini anlattık.

Doğum Sonrası Karın Germe Ameliyatı Hakkında Her Şey

Doğum Sonrası Karın Germe Ameliyatı Hakkında Her Şey

Doğum sonrasında kadınların karnında oluşan sarkma, son derece can sıkıcı bir durum. Özellikle hamilelik döneminde karın bölgesinde oluşan değişim, doğumdan sonra olumsuz görüntülere yol açabiliyor. Karın germe ameliyatı ile bu sorundan kurtulabilirsin. Ancak bu noktada da ameliyat sonrası oluşan yara izini göz ardı etmemek gerekiyor.

Bu yazımızda Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Serdar Yüce’ye doğum sonrası karın germe hakkında merak edilenleri sorduk!

Fitlik Zamanı: En İyi Baskül Hangisi?

Fitlik Zamanı: En İyi Baskül Hangisi?

Doğum sonrası kilolarından kurtulmak, sağlığını korumak ve iyi görünmek için beslenmene dikkat etmeli ve egzersiz yapmalısın. Bu süreçte de kilonu düzenli olarak takip edebilmek için hatasız ölçüm yapan bir basküle ihtiyacın var. Bu yazımızda senin için en iyi baskül markalarını inceledik, hazırsan başlayalım!

Leziz Yemekler İçin En İyi Tencere Seti Tavsiyeleri

Ailece yiyeceğiniz lezzetli ve güzelce pişmiş yemekler için bir tencere seti edinmek istiyorsan ve arayıştaysan doğru yerdesin. Yazımızda tüm özellikleri ve fiyatlarıyla en iyi tencere seti modellerine yer verdik.

En İyi Epilasyon Aleti Hangisi?

En İyi Epilasyon Aleti Hangisi?

Gebelikte artan hormonların etkisiyle hem hamileliğin sırasında hem de doğumdan sonra bir süre tüylenme problemin olabilir. Epilasyon aletleriyle istemediğin kıllarından kurtulabilirsin. Piyasada epilasyon aleti dediğimiz cihazlar 2'ye ayırılıyor:

Tüyleri cımbız mantığıyla alan epilatör dediğimiz aletler ve tüylerin azalmasına yardımcı olan lazer epilasyon aletleri. Bu yazımızda senin için her 2 cihaz türünden de seçerek en iyi epilasyon aleti hangisi, inceledik. Hadi, istenmeyen tüylerinden kurtulma vakti!