Bebek Makaleleri

Yenidoğan bebek bakımı nasıl olmalı, bebek beslenmesinde nelere dikkat etmeli, doğum sonrası anne neler yaşar, emzirme nasıl olmalı? Tüm cevaplar yazılarımızda

Bebeklerde Dil Gelişimi Evreleri

Bebeklerde Dil Gelişimi Evreleri

Bebeklerde konuşma ve dilin temelleri ilk 12 ayda atılıyor, doğdukları andan itibaren çevrelerindeki uyaranlara karşı öğrenmeye açık oluyorlar. Duydukları sesler, dinledikleri müzikler ve işittikleri konuşmaların her biri bebeklerde dil gelişimini destekleyen unsurlar.

Bu yazımızda bebeklerde ay ay dil gelişiminden bahsettik. Bebeğinin konuşma ve dil gelişimiyle ilgili tüm kilometre taşlarını öğrenme vakti!

Bebek SPA ve Hidroterapi Nedir? Faydaları Nelerdir?

Bebek SPA ve Hidroterapi Nedir? Faydaları Nelerdir?

Bebeklerin kas ve motor gelişimlerini destekleyerek onların rahatlamasına, kolik ve gaz sancısı gibi problemlerin ortadan kalkmasına yardımcı olan Bebek SPA’sı ülkemizde de yaygınlaşan bir hizmet.

Suyun şifa verici gücünden doğan bebek SPA ve hidroterapinin faydaları neler? Ne sıklıkla uygulanmalılar? Bebek SPA merkezlerinde nelere dikkat edilmeli? Bebek Masajı Eğitmeni İrem Kalkavan merak edilenleri anlattı!

Anneler İçin İkiz Bebek Bakımı Rehberi

Anneler İçin İkiz Bebek Bakımı Rehberi

İkiz bebek annesi olmak zor iş. Aynı anda aynı ihtiyaçlara sahip iki bebekle ilgilenmek, aynı sevgiyi, ilgiyi, bakımı sağlamak zor, tahmin ediyoruz. Ama merak etme, işini kolaylaştıracak ikiz bebek bakımı önerilerini bu yazımızda seninle paylaşacağız.

Tortikollis (Eğri Boyun Hastalığı) Nedir?

Tortikollis (Eğri Boyun Hastalığı) Nedir?

Özellikle bebeklerde görülen ve ihmal edildiğinde ciddi sorunlara neden olabilen tortikollis hastalığı hakkında bilmen gereken her şeyden bu yazımızda bahsettik.

Bebeklerde Sivilce Neden Olur, Tehlikeli midir?

Bebeklerde Sivilce Neden Olur, Tehlikeli midir?

Minicik bebeğinin pamuk cildinde sivilcenin ne işi var? Bebeklerin yüzünde sivilce çıkmasının sebepleri neler? Telaşlanmadan önce bebeklerde sivilce hakkında bilmen gerekenleri yazdığımız bu yazıyı okumalısın!

Bebeklerin Saçları Ne Zaman Kesilir?

Bebeklerin Saçları Ne Zaman Kesilir?

Kimi bebek aylarca kel kalabilirken kimi ise çok gür saçlarla dünyaya gelebiliyor. Hal böyle olunca da annelerin en çok merak ettiği şeylerden biri, bebeğin saçının ne zaman kesilebileceği oluyor.

Bu yazımızda sana bebeklerin saçları ne zaman kesilir, yeni doğan bebeklerin saçlarının kesilmesinde bir sakınca var mı ve bebeklerin ilk saç kesiminde nelere dikkat etmek gerek, bunlardan bahsettik. Hadi başlayalım!

Bebeklerde Karın Guruldaması Neden Olur?

Bebeklerde Karın Guruldaması Neden Olur?

Karın guruldaması herkeste görülebilen bir durum. Ama söz konusu bebekler olunca, hele ki bu guruldamaların sayısı fazlaysa telaşlanman normal.

Gel bakalım bebekler karın gurultusu neden oluyormuş?

Yazın Bebekler Nasıl Giydirilmeli?

Yazın Bebekler Nasıl Giydirilmeli?

Sıcak havalarda hijyenik ve sağlıklı olmayan kıyafet seçimleri bebeklerde birtakım rahatsızlıklara yol açabiliyor. Bu nedenle yazın bebekler nasıl giydirilmeli, yaz bebeklerinin kıyafet seçiminde nelere dikkat edilmeli, öğrenmen gerekenleri anlattık!

Bebeklere Süt Ne Zaman Verilir?

Bebeklere Süt Ne Zaman Verilir?

Süt, birçok yiyeceğin içinde ve zaman zaman da tek başına kullandığımız bir besin. Ancak söz konusu bebeklik dönemi olduğunda sütün kullanımı ile ilgili dikkat edilmesi gereken birçok şey var. Ne olacak, anne sütü içti deme. Anne sütü ile hayvansal sütler arasında dağlar kadar fark var.

Peki bebeklere ne zaman süt verilir, hangi süt hangi ayda bebekler için güvenli? Yazımızda bebeklere süt ne zaman verilir konusuna dair tüm ayrıntıları anlattık.