Çocuk Beslenmesi

Çocuk Beslenmesi

Sorular & Cevaplar

Tümünü Gör

Süt ürünlerine karşı alerji

Bebeğim alerjik 2 yaşına benimle aynı durumda olan var mı nasıl besliyor sunuz... devamı

Kahvaltıyı Reddetme

Merhaba arkadaşlar, 2 yaşında bir oğlum var. Sabah-Öğlen-Akşam yemeklerini hep püre yiyor hatta meyvesini bile.Artık kendiside çok sıkıldı kahvaltıyı püre yemekten bu günden itibaren yavaş yavaş kahv... devamı

Balık yağı

Merhaba arkadaşlar. Kızım 20 aylık balık yagına başlamak istiyorum eczaneden ocean multi aldim kullanan varmi aranizda etkisini goruyormusunuz ne gibi farlliliklar yaratiyor?... devamı

1 yaşından sonra yeme alışkanlığını değiştirebilir miyim

Merhaba arkadaşlar. 1 yaşında bir oğlum var. Ben çalıştığım için bu zamana kadar annem baktı dolayısıyla beslenmesinin temellerini de annem attı. Kendisi biraz rahatsız olduğu için nasıl kolayına geli... devamı

Yemeli mi Yememeli mi? Çocuklara Tatlı Ne Zaman, Nasıl Yedirilebilir?

Çocuğuna en güzel en sağlıklı besinleri veriyorsun, peki ya söz konusu tatlı olunca ne yapıyorsun? Birçok annenin kafasında tatlılarla alakalı soru işaretleri olduğunu biliyoruz.

Bu soruları gidermek için Beslenme Uzmanları Karen Ansel ve Charity Ferreira’nın yazdığı “Bebek ve Çocuk Yemekleri” kitabından, çocuğuna ne zaman ve nasıl tatlı yedirebileceğini öğrenebileceğin bilgileri derledik. Biraz da ağızları tatlansın!

Çocuklarda Yaşlara Göre 6 Örnek Yemek Menüsü

Çocuğunun beslenme düzeni her yaşta farklılık gösterecek; çünkü her dönem ihtiyacı olan besin maddeleri değişecek. Bu durumda çocuğuna hangi yaşta nasıl bir yemek menüsü sunman gerektiğini biliyor musun?

Sana örnek olsun diye, 1-6 yaş arasındaki çocuklar için hazırlanabilecek 6 farklı yemek menüsü oluşturduk. Haydi mutfağa, hazırlıklara başla!

Hafta Hafta Hamilelik

Tebrikler, hayatının en heyecan verici ve mucizevi dönemine hoş geldin! Muhtemelen şimdiden hamile gibi hissetmeye başladın. Haftalar geçtikçe vücudundaki değişiklikleri de göreceksin. Hafta hafta hamilelik bölümünde neler göreceğini öğrenmek için hemen okumaya başla!

Görüntüle

Bebek İsimleri

Bu aracımızı kullanarak doğacak bebeğinize vermek istediğiniz ismi, kökenlerini öğrenerek bulabilirsiniz.