Çocuk Gelişimi

Çocuk Gelişimi

Sorular & Cevaplar

Tümünü Gör

Gelişim gecikmesi

Merhaba, 20 aylık kızımda hipotoniye bağlı gelişim gecikmesi var. Aynı durumu yaşayıp düzelen var mı?... devamı

Annelerime soru

Sizce çocuğun zeka gelişimi nedir? ve hangi oyuncaklar ile çocuğunuz oynarsa daha zeki olduğunu düşünürsünüz?... devamı

Doğa ile içiçe anaokulu arıyorum

Herkese merhaba, Oğlum şu an 4 yaşında, daha önce anaokuluna göndermedim, çünkü içime gerçekten sinen bir anaokulu bulamadım , ancak artık yaşı geldi Çekmeköy'de doğa ile içiçe olan, eğitim kalitesi... devamı

Acıbadem Tanay Anaokulu hakkında bilgisi olan var mı?

Tanay Anaokulu 'na çocuğu giden ya da okul hakkında bilgisi olan var mı?... devamı

Adem Güneş'ten Öğren: "Nasıl Bakacağım Bu Bebeğe?" Diyorsan Sevk Hislerine Güven!

Bir bebek dünyaya getirdin ve “Nasıl doyuracağım? Nasıl uyutacağım? Bu miniğin ihtiyaçlarını nasıl fark edeceğim?” kaygıların başladı. Pedagog Dr. Adem Güneş, bu kaygılara kapılmamanı ve çocuğun “sevk hisleri”ne sahip olarak dünyaya geldiğini söylüyor. Peki nedir bu sevk hisleri? Ne işe yarar? Adem Güneş’in “Kişilik Gelişiminde Cezasız Eğitim” kitabından öğrendiklerimizi senin için yazdık!

Çocuklar İçin Gerçekten Faydalı 10 Mobil Uygulama

Çocukların akıllı telefon, tablet gibi elektronik cihazlarla haşır neşir olması pek iyi değil ama doğru kullanırsan, okul öncesi çocuk eğitimi için harika bir alternatif yaratabilirsin. Teknoloji, yalnızca sosyal medya ve basit oyunlardan ibaret değil! Bu yazımızda çocuğunun severek oynayacağı eğitici ve çok faydalı 10 mobil uygulamadan bahsettik. Öncesinde, çocuklar ve teknolojik cihazlarla ilişkileri hakkında uzman görüşü aldığımız videomuzu izlemelisin.

Hafta Hafta Hamilelik

Tebrikler, hayatının en heyecan verici ve mucizevi dönemine hoş geldin! Muhtemelen şimdiden hamile gibi hissetmeye başladın. Haftalar geçtikçe vücudundaki değişiklikleri de göreceksin. Hafta hafta hamilelik bölümünde neler göreceğini öğrenmek için hemen okumaya başla!

Görüntüle

Bebek İsimleri

Bu aracımızı kullanarak doğacak bebeğinize vermek istediğiniz ismi, kökenlerini öğrenerek bulabilirsiniz.