Çocuk Beslenmesi Makaleleri

Çocuk yemekleri, atıştırma tarifleri, bağışıklık sistemini güçlendiren yiyecekler, çocuklara sağlıklı beslenme alışkanlığı kazandırma ve dahası yazılarımızda!

Okul Çağında Beslenme Nasıl Olmalı?

Okul Çağında Beslenme Nasıl Olmalı?

Okul çağında beslenme alışkanlığı kazanmak ileri yaşlarda görülebilecek sağlık sorunlarının önlenmesinde önemli bir rol oynuyor. Fiziksel, bilişsel ve sosyal anlamda büyüme ve gelişmenin sağlıklı olması için okul çağı çocuğu beslenmesi nasıl olmalı, hadi öğren!

Çocuğa Zorla Yemek Yedirmek Neden Yanlış?

Çocuğa Zorla Yemek Yedirmek Neden Yanlış?

Çocuğuna yemek yedirmek bazen bir savaşa dönüşüyor, değil mi? Böyle durumlarda anneler sinirlenip çocuğa zorla yemek yedirme refleksine girebiliyorlar. Ancak bu doğru bir davranış değil.

Peki, çocuğa zorla yemek yedirmek neden yanlış, ne gibi zararları var. Yazımızda bahsettik.

Zayıf Çocuk Nasıl Kilo Alır?

Zayıf Çocuk Nasıl Kilo Alır?

Sevdiği yemekleri de hazırlasan, her gün acaba ne pişirsem diye kendini de paralasan, çocuğunun hala yaşıtlarına göre çok zayıf olduğunu düşünüyor olabilirsin. Annelerin pek çoğu dönem dönem “çocuğum çok zayıf” kaygısına kapılabiliyorlar. Bu yazımızda zayıf çocuğa nasıl kilo aldırılır, senin için öneriler hazırladık. Zayıf çocuk kalmasın! :)

İştahsız Çocuğa Yemek Tarifleri

İştahsız Çocuğa Yemek Tarifleri

İştahsız çocuk ve yemek konusunda seçici çocuk, dendiği zaman akla çaresiz bir anne gelir. Sen de annelik içgüdünle çocuğun karnını güzelce doyursun ve her şeyden vitaminini, proteinini alsın isteyebilirsin. Gel gelelim söz konusu iştahsız çocuk olunca işler zorlayıcı olabiliyor. Bu yazımızda iştahsız çocuğa yemek tarifleri araştırdık ve çocuğuma ne yedirsem, çaresizliği yaşayan annelerimizin imdadına koştuk!

Çocuklarda Okul Öncesi Sağlıklı Beslenme Nasıl Olmalı?

Çocuklarda Okul Öncesi Sağlıklı Beslenme Nasıl Olmalı?

Okul öncesi çocukların beslenme düzenine dikkat etmek, gelecek dönemlerde sağlık beslenme alışkanlığı kazanmaları açısından önemli. Peki okul öncesi beslenme nasıl düzenlenir, merak ediyor musun?

Diyetisyen Berce Ceylan, okul öncesi çocuklarda beslenme konusunda önemli bilgiler ve öneriler verdi.

Çocuklarda Demir Eksikliğine İyi Gelen Gıdalar Hangileri?

Çocuklarda Demir Eksikliğine İyi Gelen Gıdalar Hangileri?

Çocuklarda demir eksikliği söz konusu olduğunda beslenme çok büyük önem taşıyor. Neyse ki birçok gıda demir açısından zengin ve sadece beslenme ile bile demir eksikliği büyük oranda azaltılabiliyor.

Gel bakalım çocuklarda demir eksikliğinde beslenme nasıl olmalı, demir eksikliğine iyi gelen yiyecekler neler?

Bunları da bil: Çocuklarda Demir Eksikliği ve Demir İlaçları Kullanımına Dair Bilmen Gerekenler

Mevsim Sebzeleri: Hangi Ayda Hangi Sebze Yenmeli?

Mevsim Sebzeleri: Hangi Ayda Hangi Sebze Yenmeli?

Artık yaz-kış demeden tüm sebze ve meyveleri bulabiliyoruz. Ancak çocuğunu sağlıklı bir şekilde beslemek için yiyecekleri mevsiminde ve dengeli bir şekilde tüketmesine özen göstermelisin. Özellikle de kış aylarında mevsim sebzelerinin her çeşit renginden bol miktarda ve taze olarak tüketmek önemli.

Sana bu yazımızda kış sebzelerinden yaz sebzelerine, hangi gıdanın ne zaman yetiştiğini görebileceğin bir mevsim sebzeleri tablosu hazırladık. Sağlıkla incele!

Mevsim Balıkları: Hangi Ayda Hangi Balık Yenmeli?

Mevsim Balıkları: Hangi Ayda Hangi Balık Yenmeli?

Çocuğuna hep en iyi, en taze, en sağlıklı besinleri vermek istiyorsun, değil mi? Ama biliyorsun her şeyin bir zamanı var. Elbette balıkların da öyle!

Hem av sezonunun olması hem de aydan aya farklı balıkların denizlerde süzülmesi sebebiyle mevsimine göre balık yemek daha büyük önem taşıyor.

Yazımızda “Bu mevsimde hangi balık yenir?” sorunu yanıtlıyoruz. Hadi, hangi ayda hangi balık yenir, bakalım. Çocuğunun sağlıklı beslenmesi için mevsimlere göre balık çeşitlerini öğrenelim.

Çocuklar İçin Kurabiye Tarifleri-Şekilli ve Sağlıklı!

Çocuklar İçin Kurabiye Tarifleri-Şekilli ve Sağlıklı!

Çocuğun lezzetli, sıcacık kurabiyelere bayılıyor değil mi? Onu mutlu etmek için birbirinden lezzetli ve farklı çocuk kurabiyeleri yapmaya ne dersin?

Hem sunumu hem de lezzetiyle minik yavrunun severek yiyeceği çocuklar için kurabiyeleri tarifleri bu yazıda. Her biri denenmeye değer!

Çocuk Beslenmesi