Çocukla Yaşam

Erkek çocuk saç kesim modellerinden kız çocuk saç modellerine, çocuk masal kitaplarından çocuklarda bale eğitimine kadar merak ettiğin tüm detaylar burada!

En Farklı Çocuk Kısa Saç Modelleri

Her kız çocuğunun saçı uzun olacak diye bir kural yok. Kısa saç modelleri kız çocuklarda da harika görünüyor.

Kız çocuklarında kısa saç modelleri görmek isteyen anneler için en güzel örnekleri...

Engelli Çocuğa Sahip Ailelerin Hakları Neler?

Engelli çocuğun özel bakımı, eğitim sorunları, şu anki ve gelecekteki durumunun ne olacağı gibi konular ve bunlara eklenen ekonomik yetersizlikler aileler için yıpratıcı olabiliyor. Bu yazımızda engelli...

Çocuk Saç Modelleri Kolay Örnekler!

Okulda, sokakta ve davette değerlendirebileceğin basit çocuk saç modelleriyle seni zahmetten kurtarmaya geldik. Minik dokunuşlarla harikalar yaratabileceğin, evde yapılabilecek çocuk saç modelleri burada....

Çocuk Saç Topuz Modelleri: İster Düğün İster Okul İçin!

En klasik ve sevilen kız çocuk saç modellerinden biri topuzlar! Bu yazıda sana ilham vermek için çocuk topuz saç modeli örneklerini bir araya getirdik. Ayrıca bazı çocuk topuz modelleri ve yapılışı...

Sorular & Cevaplar

Tümünü Gör (99)

Bağırmak istemiyorum

Merhabali anneler benim iki tane çocuğum var erkek ikiz 2 buçuk yaşındalar bazen elimde olmadan bağırıyorum yardımcı olun hopluyorlar zıplıyorlar yemek yemiyorlar bende sesimi yükseltiyorum bazen eli... devamı

Cocuklar

Hanımlar merahaba 2 ve 4 yaşında oğlum var çok çok zor durumdahim fotoğraf bile çekip atarım evimiz yandı çocuklarınızın olmadığı kıyafetleri benimle paylasir misiniz acil yardım bekliyorum sizlerden... devamı

Panikteyim

Kızım durup dururken yatağın üstünde fomalip ayyy uhhh ayyy diye yizuna bakarak hareketler yaptı sürttü kızım 8 yaşında aceba bizi gördü önümü taklit ediyo anlayamadım ne yapacağımı bilemiyorum yardı... devamı

Çocuğum çok hırçın

Bebeğim çok hırçın. Ben de gurbette bir başına büyüten bir anneyim. Hem de tek başına bir oda da kalamıyor. Lavaboda bile peşimde. Tavsiyeleriniz nelerdir? Önereceğiniz bir kitap var mı bu konu da... devamı

Ay Ay Bebek Gelişimi

Artık bebeğini kucağına aldın! Şimdi gelişimini takip etme zamanı! Büyümesini, beslenmesini, hareketlerini, zihinsel ve sosyal yeteneklerini aylık olarak birlikte inceleyeceğiz. Ay Ay Bebek Gelişimi bölümünü keşfet, bebeğinin ayını seç ve aklındaki soruların cevaplarını bul!

Hemen okumaya başla

Bebek İsimleri

Bu aracımızı kullanarak doğacak bebeğinize vermek istediğiniz ismi, kökenlerini öğrenerek bulabilirsiniz.

Çocuğunla kaliteli zaman geçir!

İyi bir ebeveyn olmanın yolu, çocuğuna ihtiyaç duyduğu sevgi ve ilgiyi göstermekten geçiyor. Günceli yakalaman, miniğinin bitmek tükenmek bilmeyen merakına ve sorularına karşın yılmadan cevap vermen, onun için yeni şeyler öğrenmen de önemli değerler. Ancak çalışan bir anneysen işin 2 kat daha zor. Çünkü giderek ağırlaşan hayat şartları minik kuzuna ayırdığın vaktin azalmasına yol açabilir. Böyle bir durumda da çocuğunla geçirdiğin anların kaliteli olması önemli.

Yani, ebeveyn olarak birlikte geçirdiğiniz her saniye dolu dolu olmalı. Beraber yaptığınız aktiviteler onun zihinsel, fiziksel, duygusal ve sosyal gelişimine destek olmalı. Bol bol sohbet etmeli, öğrenirken birlikte eğlenmelisiniz de.

Kaliteli zaman etkinlikleri sayesinde çocuğunla güvenli bir bağ kurabilirsin. Benlik algısı güçlenen çocuğunun kendine olan güveni de gelişir. Bunların hepsi kulağa çok güzel geliyor ama çocuğumla nasıl kaliteli zaman geçirebilirim, diye düşünebilirsin.

Burada senin için önerilerimiz var: 3 Soruda Çocuğunla Kaliteli Zaman Geçirmek ve Kaliteli Zaman Etkinlikleri!

Çocuk saç modelleri trendlerini yakından takip et!

Saç modelleri deyince akla genellikle kız çocukları gelse de erkek çocuklar için de pek çok saç kesim modeli var. Üstelik trendler o kadar hızlı değişiyor ki takip etmesi çok güç.

Miniğin için günlük olarak kullanabilecek basit çocuk saç modelleri ya da düğün, davet gibi özel günler için yapılabilecek modeller arayabilirsin. Sana yardımcı olacak yazılarımız var, merak etme.

Göz alıcı kız çocuk saç modellerini öğrenmeye ne dersin?

Çocuk saç modelleri düğün için de aranıyor, günlük kullanım için de. Özellikle bazı anneler okula yeni başlayan miniğinin saçlarını yapmak konusunda pek bir hevesli oluyor. Bu noktada, evde yapılabilecek çocuk saç modelleri hayat kurtarıyor. Eğer durum biraz daha ciddiyse ve söz konusu olan özel bir davet varsa anneler genellikle soluğu çocuk saçı örgü modellerinde alıyor.

Ancak kız çocuk saç modelleri dünyasında yok yok. Bunun topuzu da var, saç toplaması da. Kimi gerçekten ustalık isterken kimi her ne kadar gösterişli dursa da evde yapımı gayet basit oluyor. Senin seçim yaparken miniğinin hoplamasına ve zıplamasına karşı dayanıklı olan modelleri tercih etmende fayda var. Biliyorsun çocuklar dur durak bilmeyen bir enerjiye sahip.

Bunlara bayılacaksın: Kız Çocuk Saç Modelleri: Örgüden Topuza En Cici Örnekler!

Erkek çocuk saç kesim modelleri içinde kaybolmaya hazır mısın?

Eğer bir erkek çocuğu annesiysen kızlara nazaran işinin daha kolay olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü saç yapmakla uğraşmayacak, yalnızca saç kesim modeline karar vereceksin. Tabii bu noktada da seçim yapmakta zorlanabilirsin. Kısa saç modellerinden uzun saç modellerine, Amerikan saç modelinden Messi saç modeline pek çok alternatif var. Belki senin gözden de pek çok ebeveynin vazgeçemediği subay tıraşı olacak ya da ufaklık gönlünü çizikli saç modellerine kaptıracak ve ona hayır, diyemeyeceksin.

Bu, sadece buzdağının görünen kısmı. Neler var neler: Erkek Çocuk Saç Kesim Modelleri: En Yeni, En İyi ve En Tarz Saç Stilleriyle!

Çocuk psikolojisine uygun masal kitapları hangileri, öğren!

Çocuk masallarının, miniklerin gelişimine sağladıkları katkı büyük. Çocukların hayal dünyalarını geliştirmelerinin yanı sıra onlara hayatla ilgili birtakım gerçeklikleri de öğretiyorlar. Ancak son yıllarda çocuk kitaplarının içerikleri pek de iç acıcı değil. Bu nedenle miniğin için masal kitabı seçerken çok titiz davranmalısın. Eğitici, öğretici ve eğlendirici ögeleri barındıran çocuk masal kitaplarına yönelmelisin.

O halde uzaklarda arama, seçtiklerimizi buradan inceleyebilirsin: Çocuk Psikolojisine Uygun 10 Masal Kitabı

Çocukların sorduğu sorulara karşı hazırlıklı ol!

Akla gelen şey ne olursa olsun hiç çekinmeden soru sorabilmek çocuk olmanın belki de en güzel yanlarından biri. Bu durum ebeveyn olmanın da bir o kadar zor bir tarafı aslında. Çünkü çocuğun bitmek bilmeyen merakı ve ardı arkası kesilmeyen sorularıyla mücadele etmek bir süre sonra yorucu olabiliyor. Üstelik bu sorular yanıtlaması zor sorularsa.

Varoluş, cinsellik, metafizik ve insan kimliğiyle ilgili pek çok konu çocukların genellikle zorlayıcı sorular sorduğu alanlar. “Ben nasıl oldum?”, “Büyüyünce seninle evlenebilir miyim?”, “Allah nerede?” gibi pek çok soru bunlardan yalnızca birkaçı.

Burada dikkat etmen gereken en kritik nokta, çocuğunun sorduğu soru ne kadar şaşırtıcı ya da zor olursa olsun, rahat bir şekilde cevaplamaya çalışmak. Bu, miniğinin kendisini rahat hissetmesi ve soru sormaya çekinmeden devam edebilmesi açısından önemli. Dikkat etmen gereken bir diğer nokta da soruları, çocuğunun yaşını göz önünde bulundurarak yanıtlamak.

İşte o can alıcı sorular: Çocukların En Çok Sorduğu 11 Soru

Çocuklarda bale eğitimi hakkında neler biliyorsun?

Bale çocukların bedensel, ruhsal ve zihinsel gelişimlerine katkı sağlayan bir aktivite. Çocuk balesi miniklerin kas yapısına ve koordinasyonlarına estetik bir görünüm kazandırıyor. Görsel hafızayı geliştirdiği için düşünme ve algılamayı hızlandırıyor. Baleyle iç içe olan çocukların müzik ve ritim duygusu da gelişiyor.

Çocuklarda bale eğitimine 3 yaşında başlanabiliyor. Ancak bale okulları genellikle 4 yaşından itibaren öğrenci kabul ediyorlar. Böyle ufak bir yaşta başlanınca da çocuklar balenin altyapısını oyunsal bir kurguyla öğrenip sosyalleşme imkanı da buluyorlar.

Konuyla ilgili daha detaylı bilgi için: 7 Soruda Çocuklarda Bale Eğitimi