Çocukla Yaşam

Erkek çocuk saç kesim modellerinden kız çocuk saç modellerine, çocuk masal kitaplarından çocuklarda bale eğitimine kadar merak ettiğin tüm detaylar burada!

Sorular & Cevaplar

Tümünü Gör

Çocuk saç bakımı

Anneler, 2 yaşındaki kızımın saçları çok gür, banyo sonrası taramak biraz zor oluyor diye bugün dalinin kolay tarama saç kreminden aldım. İnşallah iyi gelir :) Kullanan var mı?... devamı

Kuyafet yardimi

Merhaba 3 yasinda bi kizim var ve suan kislik veya yazlik ona olabilecek kiyefati kalmadi cok cabk buyudu ve ben calismayan bi bayanim yardim edebilecek anneler varsa cok sevinirim zor durumda cocugum... devamı

Ümraniye de 18 aylik kızıma kendi evinde yqda evimde bakicak byn

Merhaba umraniye necip fazil mah oturuyorum 18 aylik kızıma kendi evinde yada benim evimde bakicak bir abla teyze ariyorum...benim evimde bakarsa 800 1100 tl arası kendi evinde bakarsa 500 750 tl ar... devamı

Koruyucu Aile Nedir? Koruyucu Ailenin Şartları Neler?

Koruyucu aile olmak için bekar ya da evli olman, çocuk sahibi olman veya olmaman önemli değil. Bir toplumsal sorumluluk bilinci ve içinde taşıdığın annelik/babalık sevgisiyle, gerekli nitelikleri taşıdığın...

Evlat Edinme Şartları Nelerdir? Evlat Edinme Süreci Nasıldır?

Çeşitli nedenlerle biyolojik olarak çocuk sahibi olamayan çiftler, evlatlık edinme ihtimalini düşünebiliyor. Ama tabii ki evlatlık alma, çeşitli şartlarla hukuki olarak çerçevelenmiş bir durum.

Bu...

Ay Ay Bebek Gelişimi

Artık bebeğini kucağına aldın! Şimdi gelişimini takip etme zamanı! Büyümesini, beslenmesini, hareketlerini, zihinsel ve sosyal yeteneklerini aylık olarak birlikte inceleyeceğiz. Ay Ay Bebek Gelişimi bölümünü keşfet, bebeğinin ayını seç ve aklındaki soruların cevaplarını bul!

Hemen okumaya başla

Bebek İsimleri

Bu aracımızı kullanarak doğacak bebeğinize vermek istediğiniz ismi, kökenlerini öğrenerek bulabilirsiniz.

Çocuğunla kaliteli zaman geçir!

İyi bir ebeveyn olmanın yolu, çocuğuna ihtiyaç duyduğu sevgi ve ilgiyi göstermekten geçiyor. Günceli yakalaman, miniğinin bitmek tükenmek bilmeyen merakına ve sorularına karşın yılmadan cevap vermen, onun için yeni şeyler öğrenmen de önemli değerler. Ancak çalışan bir anneysen işin 2 kat daha zor. Çünkü giderek ağırlaşan hayat şartları minik kuzuna ayırdığın vaktin azalmasına yol açabilir. Böyle bir durumda da çocuğunla geçirdiğin anların kaliteli olması önemli.

Yani, ebeveyn olarak birlikte geçirdiğiniz her saniye dolu dolu olmalı. Beraber yaptığınız aktiviteler onun zihinsel, fiziksel, duygusal ve sosyal gelişimine destek olmalı. Bol bol sohbet etmeli, öğrenirken birlikte eğlenmelisiniz de.

Kaliteli zaman etkinlikleri sayesinde çocuğunla güvenli bir bağ kurabilirsin. Benlik algısı güçlenen çocuğunun kendine olan güveni de gelişir. Bunların hepsi kulağa çok güzel geliyor ama çocuğumla nasıl kaliteli zaman geçirebilirim, diye düşünebilirsin.

Burada senin için önerilerimiz var: 3 Soruda Çocuğunla Kaliteli Zaman Geçirmek ve Kaliteli Zaman Etkinlikleri!

Çocuk saç modelleri trendlerini yakından takip et!

Saç modelleri deyince akla genellikle kız çocukları gelse de erkek çocuklar için de pek çok saç kesim modeli var. Üstelik trendler o kadar hızlı değişiyor ki takip etmesi çok güç.

Miniğin için günlük olarak kullanabilecek basit çocuk saç modelleri ya da düğün, davet gibi özel günler için yapılabilecek modeller arayabilirsin. Sana yardımcı olacak yazılarımız var, merak etme.

Göz alıcı kız çocuk saç modellerini öğrenmeye ne dersin?

Çocuk saç modelleri düğün için de aranıyor, günlük kullanım için de. Özellikle bazı anneler okula yeni başlayan miniğinin saçlarını yapmak konusunda pek bir hevesli oluyor. Bu noktada, evde yapılabilecek çocuk saç modelleri hayat kurtarıyor. Eğer durum biraz daha ciddiyse ve söz konusu olan özel bir davet varsa anneler genellikle soluğu çocuk saçı örgü modellerinde alıyor.

Ancak kız çocuk saç modelleri dünyasında yok yok. Bunun topuzu da var, saç toplaması da. Kimi gerçekten ustalık isterken kimi her ne kadar gösterişli dursa da evde yapımı gayet basit oluyor. Senin seçim yaparken miniğinin hoplamasına ve zıplamasına karşı dayanıklı olan modelleri tercih etmende fayda var. Biliyorsun çocuklar dur durak bilmeyen bir enerjiye sahip.

Bunlara bayılacaksın: Kız Çocuk Saç Modelleri: Örgüden Topuza En Cici Örnekler!

Erkek çocuk saç kesim modelleri içinde kaybolmaya hazır mısın?

Eğer bir erkek çocuğu annesiysen kızlara nazaran işinin daha kolay olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü saç yapmakla uğraşmayacak, yalnızca saç kesim modeline karar vereceksin. Tabii bu noktada da seçim yapmakta zorlanabilirsin. Kısa saç modellerinden uzun saç modellerine, Amerikan saç modelinden Messi saç modeline pek çok alternatif var. Belki senin gözden de pek çok ebeveynin vazgeçemediği subay tıraşı olacak ya da ufaklık gönlünü çizikli saç modellerine kaptıracak ve ona hayır, diyemeyeceksin.

Bu, sadece buzdağının görünen kısmı. Neler var neler: Erkek Çocuk Saç Kesim Modelleri: En Yeni, En İyi ve En Tarz Saç Stilleriyle!

Çocuk psikolojisine uygun masal kitapları hangileri, öğren!

Çocuk masallarının, miniklerin gelişimine sağladıkları katkı büyük. Çocukların hayal dünyalarını geliştirmelerinin yanı sıra onlara hayatla ilgili birtakım gerçeklikleri de öğretiyorlar. Ancak son yıllarda çocuk kitaplarının içerikleri pek de iç acıcı değil. Bu nedenle miniğin için masal kitabı seçerken çok titiz davranmalısın. Eğitici, öğretici ve eğlendirici ögeleri barındıran çocuk masal kitaplarına yönelmelisin.

O halde uzaklarda arama, seçtiklerimizi buradan inceleyebilirsin: Çocuk Psikolojisine Uygun 10 Masal Kitabı

Çocukların sorduğu sorulara karşı hazırlıklı ol!

Akla gelen şey ne olursa olsun hiç çekinmeden soru sorabilmek çocuk olmanın belki de en güzel yanlarından biri. Bu durum ebeveyn olmanın da bir o kadar zor bir tarafı aslında. Çünkü çocuğun bitmek bilmeyen merakı ve ardı arkası kesilmeyen sorularıyla mücadele etmek bir süre sonra yorucu olabiliyor. Üstelik bu sorular yanıtlaması zor sorularsa.

Varoluş, cinsellik, metafizik ve insan kimliğiyle ilgili pek çok konu çocukların genellikle zorlayıcı sorular sorduğu alanlar. “Ben nasıl oldum?”, “Büyüyünce seninle evlenebilir miyim?”, “Allah nerede?” gibi pek çok soru bunlardan yalnızca birkaçı.

Burada dikkat etmen gereken en kritik nokta, çocuğunun sorduğu soru ne kadar şaşırtıcı ya da zor olursa olsun, rahat bir şekilde cevaplamaya çalışmak. Bu, miniğinin kendisini rahat hissetmesi ve soru sormaya çekinmeden devam edebilmesi açısından önemli. Dikkat etmen gereken bir diğer nokta da soruları, çocuğunun yaşını göz önünde bulundurarak yanıtlamak.

İşte o can alıcı sorular: Çocukların En Çok Sorduğu 11 Soru

Çocuklarda bale eğitimi hakkında neler biliyorsun?

Bale çocukların bedensel, ruhsal ve zihinsel gelişimlerine katkı sağlayan bir aktivite. Çocuk balesi miniklerin kas yapısına ve koordinasyonlarına estetik bir görünüm kazandırıyor. Görsel hafızayı geliştirdiği için düşünme ve algılamayı hızlandırıyor. Baleyle iç içe olan çocukların müzik ve ritim duygusu da gelişiyor.

Çocuklarda bale eğitimine 3 yaşında başlanabiliyor. Ancak bale okulları genellikle 4 yaşından itibaren öğrenci kabul ediyorlar. Böyle ufak bir yaşta başlanınca da çocuklar balenin altyapısını oyunsal bir kurguyla öğrenip sosyalleşme imkanı da buluyorlar.

Konuyla ilgili daha detaylı bilgi için: 7 Soruda Çocuklarda Bale Eğitimi