Miniklerin Hayal Dünyalarının Benzersiz Olduğunun Kanıtı 10 Çocuk Resmi

Çocukların en sevdiği, duygu, düşünce ve hayal güçlerini dışarı vurabildikleri faaliyetlerden birisi muhakkak resim yapmak! Bir çocuğun çizdiği resimden onun o sırada hayal dünyasının nelerle dolu olduğunu, neler hissettiğini ve hatta zaman zaman yolunda gitmeyen bir şeyler olduğunu anlayabilirsin.

Bu yazımızı birbirinden farklı fikirler ve çizgilerle süslenmiş 10 çocuk resmi için ayırdık. Gel bakalım, seçtiğimiz çocuk resimlerinde neler var?

1- Bir çocuğun harikalar diyarı

Resminde birbirinden canlı renkleri kullanan bu çocuğumuzun hayal dünyası epey renkli! Bu çocuk resminde unicorn'lar, cıvıl cıvıl kuşlar, gökkuşakları, güneş ve doğadan birçok parça var!

2- Mutlu aile

Çocukların en çok çizdiği, şüphesiz ailelerini resmettikleri resimler. Çoğunlukla herkesin mutlu olduğu bu resimlerden birini seçtik. Bu çocuğumuzun çiziminde, çoğu benzerinde olduğu gibi yanı başlarında bir ev bulunuyor ve hava her zaman güneşli bir bahar havasında!

Madem ilgisi var, boyama kitaplarını da içine aldığımız bu yazıya bakmalısın: Anneysen Öneriyor: Masaldan Boyamaya Birbirinden Faydalı Bebek Kitapları

3- Bir mutlu aile daha!

İlk resimde gördüğümüz ve diğer resimlerde de göreceğimiz gökkuşağı figürü, çocuk resimlerinin olmazsa olmazı! Bu çocuk resminde de çocuğumuz mutlu ailesinin mutluluğunu güzel bir hava ve gökkuşağı ile süslemiş!

4- Soğuk iklim çocukları

Dört mevsimi, yazı, baharı yaşayan çocuklar var ama soğuk iklim ve kar içerisinde yaşayan çocuklar da var! Onların bu doğal ortamı, haliyle resimlerine de yansımış. Sibirya'da yaşayan bir çocuğumuzun çizdiği bu resimde de soğuk iklimin kokusunu alabilirsin.

Bu yazıda çocuğunun resime olan ilgisini geliştirecek uygulamalar da var: Çocuklar İçin Gerçekten Faydalı 10 Mobil Uygulama

5- Hayal dünyasında güzel bir gün

Bu resimde mutlu ve kocaman bir güneş seni selamlıyor! Çizdiği resimdeki gülen güneş, rengarenk gökkuşağı, sakin sakin ilerleyen arabalar ve yeşil bir ortam bu çocuğumuzun hayal dünyasını süslüyor, belli!

Bu konu ilgini çekecek: Çocuğunun Hayal Gücünü Geliştirmek İçin Yapabileceğin 27 Şey

6- Hayvansever çocuklar

Bu resme bakar bakmaz çizen çocuğun hayvanları çok sevdiğini anlayabilirsin. Etrafında onunla oynayan, yemlerini yiyen mutlu hayvanlar var ve inanılmaz sevimli bir hava yayıyor!

7- Araştırmacı ruhlu çocuklar

Bazı çocuklar maceraperest ve araştırma yapmaya çok meyilli oluyorlar. Bu resmi çizen çocuğun da en büyük hayali, dinozorları araştırmak ve kazılar yaparak dinozor kemiklerini ortaya çıkarmakmış. Bunu çizdiği resimden de şak diye anlayabilirsin.

Kıpır kıpır çocukların enerjisini atmak için birebir aktiviteler burada: Evde Sıkıntıdan Patlayan Çocuklar için 4 Yaş Etkinlikleri

8- Sahilde keyifli vakitler

Yukarıda soğuk iklim çocuklarından bahsetmiştik. Bu resim de bir sıcak iklim çocuğunun kaleminden çıkmış. Sahilde uçurtma uçuran, dondurma yiyen, kumdan kale yapan çocuklar ve sahile yanaşan sevimli bir teknenin bulunduğu bu resim çok keyifli!

9- At sevgisi

Çoğu çocuk hayvanlara büyük sevgi besler ve bu sevgiyi de resimlerinde ifade eder. Bu çocuğumuz da atlara olan sevgisini resminde ifade etmiş. Kalp şeklinde bulutlar da cabası!

Çocuğunun yeteneğini eğitim atölyelerinde keşfetmek ve geliştirmek ister misin?