Hamilelik Makaleleri

Hakları Ödenmez: Doğumda Kızlarının Yanında Olan Annelerin Duygusal Fotoğrafları

Hakları Ödenmez: Doğumda Kızlarının Yanında Olan Annelerin Duygusal Fotoğrafları

Her daim çocuklarının üzerine titreyen, sevgisini, ilgisini asla eksik etmeyen ve koşullar ne olursa olsun güç vermeye devam eden tek kişi, hiç şüphesiz annelerdir! Gün, onlara hak ettikleri değeri verme günü!

Uluslararası Doğum Fotoğrafçıları Derneği, yaklaşan Anneler Günü'nde onları onurlandırmak ve çocuklarına duydukları sevgiyi gözler önüne sermek için doğumda kızlarına yardım eden annelerin fotoğraflarını yayımlayıp, fotoğrafçıların o anlara dair yorumlarını da kaleme almış. Biz de içlerinden en sevdiklerimizi senin için bir araya getirdik.

Bu fotoğraflar doğumun en çarpıcı anlarını gözler önüne sererken, annelerin haklarının ödenmeyeceğini bir kez daha anlamamızı sağlıyor.

Kimi Hüzünlü Kimi Mutlu: Annelerden Lohusa Depresyonu Hikayeleri

Kimi Hüzünlü Kimi Mutlu: Annelerden Lohusa Depresyonu Hikayeleri

Doğumdan sonra ağlama krizleri, suçluluk duygusu, bebeğine bağlanamama, ölüm korkusu, eski hayatını özleme gibi hisleri sonuna kadar yaşayabilirsin. Yanlış kararlar aldığını ya da üstlendiğin sorumluluğu taşıyamayacağını, bu yük altında ezileceğini, asla bu düşüncelerden kurtulamayacağını ve yalnız kalacağını düşünebilirsin. Hiç korkma, bu yaşadığın şey lohusa depresyonundan kaynaklanıyor. Her ne kadar kulağa korkutucu gelse de altından kalkamayacağın ve tedavisi olmayan bir durum değil!

7-11 Mayıs tarihleri “Lohusa Depresyonu Farkındalık Haftası” olarak anılıyor. Biz de lohusa depresyonu yaşamış annelerimizin sitemizde paylaştığı sorunlarını, duygularını ve tavsiyelerini bu yazıda bir araya getirdik. Korkma, bu süreç gelip geçici ve devamında seni, bebeğinle birlikte geçireceğin çok güzel günler bekliyor!

Yorumları okumadan önce bu yazıyı okuyup, nelerle karşılaşacağını öğrenebilirsin: A’dan Z’ye Hafta Hafta Lohusalık Rehberi

En Çok Tercih Edilen Kök Hücre Merkezleri

En Çok Tercih Edilen Kök Hücre Merkezleri

Tıptaki gelişmeler dur durak bilmiyor. Kök hücre tedavisi, son yıllarda pek çok hastalığa karşı verdiği umut verici sonuçlarla dikkatleri üzerine topladı. Bebeğinin gelecekte karşı karşıya kalabileceği hastalıklara karşı bu yolla önlem alman mümkün. Peki bu desteği nerelerden alabileceğini biliyor musun? Bakalım ülke genelinde en çok hangi merkezler tercih ediliyor?

Amerika'da Doğum Yapan Ünlüler

Amerika'da Doğum Yapan Ünlüler

Birçok ünlünün bebeğini dünyaya getirmek için Amerika'ya gittiğini muhakkak duymuşsundur. Zamanla bir moda haline gelen Amerika'da doğum, aslında bir statü göstergesinden çok, bebeğe sağladığı imkanlarla ön plana çıkıyor.

Hayata gözlerini açtığı takdirde çocuklarının vatandaşlık kazanması, eğitim, çalışma, yerleşme, vizesiz seyahat gibi birçok hakka sahip olması, ünlü annelerimize cazip gelmiş olmalı ki seçimlerini "rüyalar ülkesinde" doğum yapmaktan yana yapmışlar. Bakalım hangi ünlülerimiz Amerika'da doğum yapmayı tercih etmiş?

Doğumdan Sonra Kendini Kraliçe Gibi Hissetmeni Sağlayacak 16 Lohusa Tacı

Doğumdan Sonra Kendini Kraliçe Gibi Hissetmeni Sağlayacak 16 Lohusa Tacı

Lohusa deyince aklına hemen kırmızı lohusa tacı ya da fiyonk geliyor değil mi? Kırmızının iktidarı bir yana, artık lohusa tacı modellerinde büyük bir çeşitlilik var. E insanın kendini iyi hissetmesi önemli. Ne dinlenirken ne de misafirlerini karşılarken şıklığından ödün vermemek hakkın. Hadi o zaman en şık ve süslü lohusa taçlarına bakma vakti!

40 Kere Maşallah: Hem Rahat Hem Şık Lohusa Gecelik ve Sabahlık Önerileri

40 Kere Maşallah: Hem Rahat Hem Şık Lohusa Gecelik ve Sabahlık Önerileri

Belini, karnını ve bacaklarını serbest bırakan geceliklerin rahatlığı, üzerine hemen geçirebileceğin sabahlıkların ise kullanışlılığı dillere destan! Bu ikili aslında tam da lohusalık dönemine uygun kıyafetlerden! Senin de hem şık hem de rahat modelleri olan bu lohusa gecelik ve sabahlık modellerini görmek isteyebileceğini düşündük, birbirinden güzel önerilerimizi bu yazı içerisinde bir araya getirdik!

Kendini iyi hissedeceğin diğer ürünler için: Doğuma Çok Az Kala Kendini Şımartma Alışverişi Yap: 11 Lohusa Ürünü