Hamilelik Makaleleri

Hamilelikte beslenmeden spora, hamile kıyafetlerinden doğum sürecine, hamilelikte cinsellikten ağrılara kadar merak edilenler ve tavsiyelerimiz yazılarımızda!

Gebelik Hakkında Soru ve Cevaplar: En Merak Edilenleri Yanıtladık!

Gebelik Hakkında Soru ve Cevaplar: En Merak Edilenleri Yanıtladık!

Hamilelik, birçok yeni durumla karşılaşacağın farklı bir olay. Dolayısıyla aklında birçok soru oluşması çok normal. Bu yazıda sana hamilelikle ilgili soruların en merak edilenlerini derledik. Hadi gebelik hakkında soru ve cevaplara bir göz atalım.

Hamilelikte Vajina Ağrısı Normal mi?

Hamilelikte Vajina Ağrısı Normal mi?

Hamilelikte vajina ağrısı yaygın bir problem ancak endişelenme, temelde hepsinin sebebi aynı. Gebelikte vajinada bıçak saplanır gibi ağrı neden olur, vajina kemiği ağrısı ve baskı hissini ne hafifletir? Bilmen gereken tüm detaylar bu yazıda!

23 Günlük Hamilelik

23 Günlük Hamilelik

Hamile kaldıktan sonra sağlıklı bir yaşam tarzı benimsemek ve sağlığını daha iyi hale getirmek sen ve gelişecek bebeğin için iyi bir seçenektir.

Gel bakalım 23 günlük hamilelik hakkında bilmen gerekenler neler?

22 Günlük Hamilelik

22 Günlük Hamilelik

Bugün hamilelik hormonları üretiliyor, ancak bunları doğru bir şekilde tespit etmek zor olabilir. Bu nedenle en net sonuca ulaşmak için bir test yapmadan önce beklemek en iyisidir.

22 günlük gebelik ile hamileliğinin 4. haftasına girmiş bulundun. Bakalım neler olacak?

21 Günlük Hamilelik

21 Günlük Hamilelik

Yumurtanın döllenmesinin üzerinden bir hafta geçti. Şimdi rahmine yerleşiyor ve yakında bir embriyoya dönüşecek. Yani fark etmesen de şu an aslında hamilesin.

21 günlük gebelik hamilelik sürecin hakkında konuştuk, hadi oku!

20 Günlük Hamilelik

20 Günlük Hamilelik

Üreme organların, vücudunun hamileliği sürdürmesini sağlayacak karmaşık süreçlerden geçer. Yani bebeğin için uygun bir yaşam alanı olması için vücudunda pek çok değişim yaşanacak.

Gel bakalım 20 günlük hamilelik olarak adlandırdığımız bu günde neler yaşanacak?

19 Günlük Hamilelik

19 Günlük Hamilelik

Bugünlerde mutlu haberi almayı beklerken çifte mutlulukla karşılaşma ihtimalin yüksek. Eğer ikiz bebeklere hamileysen yumurtalar bugün ayrılmaya başlayacak.

19 günlük gebelikte bakalım nasıl değişiklikler söz konusu olacak?

18 Günlük Hamilelik

18 Günlük Hamilelik

Rahim içinde her gün önemli değişiklikler oluyor. Şu andan itibaren sadece 72 saat içinde döllenmiş yumurta implante edilecek yani rahime yerleşmiş olacak.

Artık hamilelik başlıyor! Bakalım 18 günlük hamilelik de dediğimiz adet döngünün 18. gününde nelerle karşılaşacaksın?

17 Günlük Hamilelik

17 Günlük Hamilelik

Artık döllenmiş yumurta rahimde implantasyona yani yerleşmeye doğru yolculuğuna başlıyor. Yani çok yakında beklediğin haberlerle karşılaşacaksın.

Bakalım 17 günlük gebelikte vücudunda meydana gelecek değişiklikler neler olacak?