Hamilelik Makaleleri

Tahmini Doğum Yapma Tarihinin Hesaplanması: Hamilelik Hesaplama!

Muhtemelen herkes gibi sen de gebeliği 9 ay olarak biliyorsun. Öyleyse neden uzmanların genellikle 10 ay olarak söz ettiğini anlamak en doğal hakkın. Hamilelik, başlangıçtan bitimine kadar kafana takılan soruların cevabını aldığın zaman, daha anlaşılır bir hale gelir. Bu sorulara hamileliğin ne kadar süreceği ve tahmini olarak ne zaman doğum yapacağın da dahil. İşte gebelik tarihi hesaplama konusunda kafana takılanlar!

Gebelik Testi Almak için Bahane Arıyorsan Bu Yazı Tam Sana Göre: İşte En Sık Görülen Hamilelik Belirtileri!

Belki adet dönemin sadece bir gün gecikti, belki de 3 haftadır bekliyorsun. Belki vücudunun verdiği tek işaret geciken reglin, belki de bu süreçte akla gelebilecek tüm belirtileri yaşıyorsun… Aylardır bebek yapmak için çalışıyor da olabilirsin, bunun için hiç çaba göstermemiş de… Seni bu sayfaya getiren sebep her ne olursa olsun merak ettiğin şey belli: Hamile miyim? İşte seni cevaba yaklaştıracak hamilelik belirtileri!

5 soruda gebelikte hangi ağrılar tehlikeli hangileri tehlikesizdir!

Gebeliğin ilk haftasından başlayarak doğuma kadar görülebilen ağrıların bir kısmı göz ardı edilebilir, bir kısmı ise mutlaka takip edilmelidir. Peki hamilelik döneminde görülen hangi ağrılar tehlikeli hangileri ise tehlikesizdir?

Gebelik çatlaklarını önlemek ya da azaltmak nasıl mümkün olur?

Gebelik, bir kadın için vücudunun pek çok değişime uğradığı, çok farklı bir dönemdir. Çatlaklar da çoğu kadının bu dönemde en büyük endişelerindendir.

Gebelik döneminde yapılması önerilen 8 spor!

Hareketsiz bir gebelik, anne adayına yüksek kan basıncından fazla kilolara, şeker hastalığına yatkınlıktan ağrı ve kramplara pek çok olumsuzluğu beraberinde getirebilir. Aslında gebelik hareket etme zamanıdır.

Miyomlar gebeliğe engel olur mu?

Miyomların gebe olmaya engel teşkil ettiği bilimsel olarak kesinlik kazanmamıştır. Ancak çeşitli durumlarda; miyomların yerleştiği alan, miyomların sayısı ve büyüklüğü gebeliğe engel teşkil edebilir.