Çocuğu Yurt Dışında Okuyan 9 Ünlü

Yurt dışında okumanın pek çok artısı var, malum. Bazı ünlü annelerimiz de bu durumun farkında olmalı ki çocuklarının geleceğini düşünmüş ve yurt dışında okumalarını sağlamış.

Bakalım hangi ünlülerimizin çocukları, annelerinden kilometrelerce uzakta eğitim almış?

1- Sibel Can

Sibel Can ve Hakan Ural'ın oğulları Engin Can Ural, Miami Üniversitesi Yönetim Danışmalığı bölümünde okumuş. Miami'de okumasına pek şaşırmadık, çünkü burası Sibel Can'ın çok sevdiği ve gayrimenkul sahibi olduğu bir yer. Hatta en küçük oğlunu da burada kucağına almıştı.

Söylenenlere göre okulun yıllık ücreti 28.000 dolarmış.

Doğum için bu ülkeyi seçen başkaları da var: Amerika'da Doğum Yapan Ünlüler

2- Derya Baykal

Derya Baykal ve Ferhan Şensoy'un kızlarının ikisi de Amerika'da okumuş. Derya, New York Parsas The New School For Design isimli okulda illüstrasyon, Ferhan ise New York Üniversitesi sinema-TV bölümünde eğitim almış. Bu arada Derya Şensoy annesine çok benzmiyor mu sence de?

Hık demiş burnundan düşmüş: Birbirine Çok Benzeyen Ünlü Anneler ve Çocukları

3- Derya Tuna

Derya Tuna ve İbrahim Tatlıses'in oğulları İdo da eğitim için Amerika'yı seçenlerden. Amerika'nın önemli okullarından biri olan Berklee College Of Music'te, düzenleme-yapımcılık okuyan İdo, babasının izinden gidiyor ve neredeyse onun kadar ünlü!

Bu okulun yıllık ücreti 30.000 dolarmış.

Anne-babalarını takip eden çocuklar bu yazıda: Armut Dibine Düşer: Ünlü Annelerin Ünlü Çocukları

4- Seda Sayan

Seda Sayan'ın Sinan Engin ile birlikteliğinden, 30'lu yaşlarda kucağına aldığı biricik oğlu Oğulcan, okumak için pek çoğunun aksine Avrupa'yı tercih etmiş. Milano European School Of Economics'te ekonomi eğitimi alan Oğulcan, şu an için okuduğu bölümle ilgili herhangi bir çalışma yapmıyor.

Diğer annelerimizin bebek sahibi olduğu yaşlara bakalım: Hangi Ünlü Kaç Yaşında Anne Oldu?

5- Zerrin Tekindor

Zerrin ve Çetin Tekindor'un oğulları Hira, hayali olan yönetmenliği hakkıyla yerine getirebilmek için Londra Cantenbury Kent Üniversitesi'nde sinema yönetmeliği okumuş. Hira, yıllık ücreti 16.000 sterlin olan okuldan mezun olur olmaz, pek çok kısa film çekmiş ve bazı ödüller almış.

6- Ömür Gedik

Ömür Gedik'in kızı Tayga, Columbia Üniversitesi'nde ekonomi okumuş. Sık sık kızının ziyaretine giden Ömür Gedik, okul yönetiminden izin alarak kızıyla birlikte bazı derslere bile katılmış.

7- Ceylan

Çocukluğunu bildiğimiz şarkıcı Ceylan'ın kızı Melodi Bozkurt, lisans eğitimini Ondokuz Mayıs Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde tamamlamış ancak yüksek lisans eğitimi için Kanada'yı seçmiş.

Bakalım Ceylan gibi çocuk ünlüler, şimdi nasıl görünüyor: Neydi Ne Oldu: Ünlü Çocukların Büyümüş Halleri

8- Şevval Sam

Şevval Sam'ın oğlu Tarık Emir, 2017 yılında Oxford Üniversitesi'nde drama bölümüne başvurmuş ve başvuran 8 bin kişi içerisinden seçilen 17 kişiden biri olmuş. Tarık Emir, ünlü isimlerin de mezun olduğu bu okulda 3 yıl eğitim alacak.

9- Hülya Avşar

Hülya Avşar ve Kaya Çilingiroğlu'nun kızları Zehra, liseyi bitirdikten sonra üniversite eğitimi için Londra'ya gitmiş ama kısa süre sonra okulu yarıda bırakarak, Türkiye'ye geri dönmüş.

Aralarında Hülya Avşar da var: Olaylar Olaylar: Hamile Kaldıktan Sonra Evlenen 17 Ünlü