Amerika'da Doğum Yapan Ünlüler

Birçok ünlünün bebeğini dünyaya getirmek için Amerika'ya gittiğini muhakkak duymuşsundur. Zamanla bir moda haline gelen Amerika'da doğum, aslında bir statü göstergesinden çok, bebeğe sağladığı imkanlarla ön plana çıkıyor.

Hayata gözlerini açtığı takdirde çocuklarının vatandaşlık kazanması, eğitim, çalışma, yerleşme, vizesiz seyahat gibi birçok hakka sahip olması, ünlü annelerimize cazip gelmiş olmalı ki seçimlerini "rüyalar ülkesinde" doğum yapmaktan yana yapmışlar. Bakalım hangi ünlülerimiz Amerika'da doğum yapmayı tercih etmiş?

1- Deniz Akkaya

2009 yılında kızı Ayşe'yi kucağına alan manken Deniz Akkaya, doğum için Amerika'yı tercih edenlerden birisi. Hamileliğinin 6. ayında Amerika'ya giden Akkaya, kızını normal doğumla dünyaya getirmiş. Eski manken Amerika'yı seçme sebebini ise "Kızım hayata 1-0 önde başlasın istedim." diye açıklamış.

2- Ceyda Düvenci

Ceyda Düvenci, 2. çocuğunu Amerika'da doğurmayı tercih etmiş ama aslında bu durum, ünlü oyuncu için tercihten çok bir zorunlulukmuş. Kızının tedavisi sebebiyle her yaz Amerika'da olduğunu söyleyen Ceyda Düvenci, doğumunun da bu döneme gelmesi nedeniyle oğlunu kucağına burada alacağını söylemiş. Nitekim öyle de olmuş, geçtiğimiz Temmuz ayında doğumunu Amerika'da gerçekleştirmiş.

3- Sibel Can

2000 yılında 3. çocuğuna hamileliği sırasında eşiyle alakalı zor günler geçiren ve doğumuna 2 ay kala Amerika'ya giderek bebeğini kucağına alan Sibel Can'ın uçuş yapabilmesi için doktorundan izin alması gerekmiş. İznini aldıktan sonra yolculuğuna çıkan sanatçı, oğlunu sezaryen ile dünyaya getirmiş.

Bakalım diğer ünlülerimiz hangi yöntemi seçmiş: 17 Ünlü Anne Hangi Doğum Şeklini Tercih Etti?

4- Tuba Ünsal

İki çocuk sahibi oyuncu Tuba Ünsal, her iki çocuğunu da Amerika'da dünyaya getirmiş. İlk çocuğu Sare'yi 2013'te Amerika'da doğuran Ünsal, ikinci çocuğu Civan Mert'i de 2016 yılında yine aynı ülkede kucağına almış. Kilolarını da hızla veren Ünsal, hamileyken de bol bol gezmiş ve kendini eve kapatma ihtiyacı duymamış.

Göbekleriyle salına salına gezmiş ünlüler de bu yazıda: Hamile Haliyle Ekranlarda Boy ve Karın Göstermekten Çekinmeyen 17 Ünlü

5- Buse Terim

Ünlü teknik direktör Fatih Terim'in blog yazıları ile ünlenen kızı Buse Terim de 2 çocuğunu Amerika'da doğurmayı tercih eden ünlülerden. İlk kızı Nil'i 2016 yılında, ikinci kızı Naz'ı da 2018 yılında Miami'de kucaklayan Buse Terim, çocukları arasında farklılık olmasını istemediği için ikisini de burada doğurduğunu söylemiş. Buse Terim, havalı baby shower partileriyle de dikkat çekmişti.

Dillere destan partiler yapan diğer ünlülerimizi unutmadık: Ünlülerin Baby Shower Partileri: Ünlü Anneler Bebeklerinin Gelişini Nasıl Kutladı?

6- Arzu Balkan

Tamer Karadağlı'nın eski eşi Arzu Balkan, 2006 yılında Amerika'da doğum yapmaya karar vermiş ve bu kararı çok tartışılmış. Hakkında yazılanlar oyuncuyu yıpratsa da kararından dönmemiş ve kızı Zeyno'yu Amerika'da dünyaya getirmiş.

7- Defne Samyeli

Döneminin en önemli haber spikerlerinden biri olan Defne Samyeli, iki kızını da Amerika'da doğurmuş. İlk kızı Deren'i 1996 yılında Las Vegas'ta doğuran Samyeli, ikinci kızı Derin'i 2003 yılında New York'ta kucağına almış. Bu arada, Defne Samyeli'nin ilk kızının adının Deren olma sebebi, kendi ismi ve eşi Eren Talu'nun isimlerinin birleşimi olması.

İsim konusu ilgini çektiyse, bol bol fikir burada: Ünlülerden İlham Aldık: Hangi Ünlü Anne Olunca Hangi Bebek İsimlerini Tercih Etti?

8- Şeyda Coşkun

Ünlülerin yaşam koçu olarak adını duyuran Şeyda Coşkun, oğlunu 2015 yılında Amerika'da normal doğumla dünyaya getirmiş. Coşkun, doğumundan 3 gün sonra spor yaptığı görüntülerin ortaya çıkmasıyla da çok konuşulmuştu.

9- Wilma Elles

Dizilerden tanıdığımız, Almanya'dan ithal ünlümüz Wilma Elles, ikizlerine 2015 yılında Amerika'da kavuşmuş. Elles'in çocuklarını sezaryen doğumla dünyaya getirmesine rağmen formda görüntüsü ve hızlı kilo verişi dikkat çekmişti.

10- Güzide Duran

Bir dönemin en beğenilen mankenlerinden olan Güzide Duran, hamileliğinin ardından soluğu Amerika'da almış ve çocuğunu burada doğurmaya karar vermiş. 2009 yılında Miami'de kızını kucaklayan Duran, Amerika'ya yerleşmiş ve hayatını burada sürdürmeye devam ediyor.

Bu sadece ünlülere özgü değil, imkanın varsa sen de yapabilirsin: 7 Maddede Amerika'da Doğum Hakkında Bilmen Gereken Her Şey