Armut Dibine Düşer: Ünlü Annelerin Ünlü Çocukları

Onlar da çocuktu, yeri geldi annelerini ekranda izlediler, yeri geldi kulislerde beklerken uyuyakaldılar. Ama belli ki o yıldız tozunu hepsi soludu. Evet, ünlü kadın sanatçıların ünlü çocuklarından bahsediyoruz.

Annelerinden aldıkları bayrağı gururla taşıyan ünlü çocukları bu yazıda bir araya getirdik. İçlerinde gözlerimizin önünde büyüyüp bir yıldıza dönüşen isimler de var!

1- Alize Gördüm-Vahide Perçin

Vahide Perçin'in Altan Gördüm ile olan evliliğinden dünyaya gelen kızları Alize Gördüm, anne ve babasının izinden gidip oyunculuğu seçen isimlerden birisi. Özellikle "Muhteşem Yüzyıl" ve "Anne" dizilerindeki rolleriyle beğeni toplayan Alize de en az ebeveynleri kadar popülariteye sahip olacak gibi görünüyor!

2- Ecem Akbin-Aydan Şener

Oyuncu Aydan Şener ile futbolcu Ayhan Akbin'in güzeller güzeli kızları Ecem, çok sevilen dizilerden biri olan "Medcezir" ile ekranlarda boy göstermeye başladı. Ayrıca belirtmekte fayda var, Ecem Akbin'i oyunculuk yolunda hazırlayan kişi Vahide Perçin olmuş!

Bu yazıda ilgini çekecek: 17 Ünlü Anne Hangi Doğum Şeklini Tercih Etti?

3- Ceren Olcay-Zuhal Olcay

Kendisi de sanatçı bir aileden çıkan ünlü oyuncu ve şarkıcı Zuhal Olcay'ın, iş adamı Zafer Olcay ile birlikteliğinden doğan kızları Ceren Olcay da geleneği bozmayıp, annesi gibi oyunculuğa adım attı.

Önce annesinin oynadığı dizideki rolünün gençlik dönemlerini oynayan Olcay'ın yıldızı, "Bir Aşk Hikayesi" dizisi ve "3 Maymun" filmi gibi projelerle parladı.

4- Tuğçe Tayfur-Necla Nazır

Yeşilçam oyuncularından Necla Nazır ile sanatçı Ferdi Tayfur'un kızları Tuğçe Tayfur, babasının yolundan gitti. Babası gibi müzik dünyasına giren Tuğçe, yıllar önce babası için şarkı sözleri de yazıp besteledi ve back vokalliğini yaptı. Tayfur'un kendi albümleri de var.

Onları tanıyamayacaksın: Neydi Ne Oldu: Ünlü Çocukların Büyümüş Halleri

5- Çağla Irmak-Hülya Gülşen Irmak

Türk televizyonunun en uzun soluklu ve sevilen dizilerinden birisi olan "Ferhunde Hanımlar" ile hayatımıza giren Hülya Gülşen Irmak'ın kızı Çağla Irmak, son zamanlarda en beğenilen ve yürek dağlayan dizisi "Kırgın Çiçekler"de karşımıza "Kader" rolü ile çıktı ve çok sevildi. Çağla'nın kariyerinin çok parlak olacağı belli!

6- Deniz Arna-Şerif Sezer

Ünlü oyuncu Şerif Sezer'in Azmi Arna ile evliliğinden kucağına aldığı kızı Deniz Arna da annesi gibi oyuncu olmayı seçti. Arna'yı ilk olarak, "Deli Deli Olma" filminde annesinin oynadığı "Popuç" karakterinin gençliğini canlandırırken görmüştük.

Daha sonralarında ise "Sakarya-Fırat", "Üsküdar'a Giderken" gibi dizilerdeki performanslarıyla ekranların sevilen yüzlerinden biri haline geldi.

7- Yasemin Allen- Suna Yıldızoğlu

Aslen İngiliz olan Suna Yıldızoğlu, diğer adıyla Sonja Eady, 1974 yılında Türkiye'ye yerleşti ve Kayhan Yıldızoğlu ile evlendi. Ardından Türk vatandaşlığına geçip ismini Suna olarak değiştiren Yıldızoğlu; Kemal Sunal, Zeki Alasya gibi isimlerle oynadığı filmlerle ünlendi.

1989 yılında evlendiği Duddy Allen'dan, İngiltere'de dünyaya gelen kızı Yasemin Allen da annesi gibi oyunculuğu tercih etti. "Merhamet", "Şeref Meselesi" gibi dizilerle ününe ün kattı.

Yurtdışında doğum yapan ünlüleri görelim mi: Amerika'da Doğum Yapan Ünlüler

8- Çağrı-Emel Müftüoğlu

1985 yılında bir müzik yarışmasında birincilik kazanan ve başarılı albümleriyle, 90'ların en sevilen sanatçılarından biri olan Emel Müftüoğlu, 1985 yılında kızı Çağrı'yı dünyaya getirdi.

Çağrı da annesi gibi hem şarkıcı hem de oyuncu kimliğiyle ünlenen sanatçılardan birisi. İlk albümünü 2009 yılında çıkaran Çağrı, adından daha söz ettirecek gibi.

9- Derya Şensoy-Derya Baykal

Ünlü oyuncular Derya Baykal ve Ferhan Şensoy'un, kendi isim ve soy isimlerini verdiği kızları Derya Şensoy, ebeveynlerinin izinden gitmeyi seçen çocuklardan birisi. Son zamanlarda yıldızı gitgide parlayan Derya Şensoy'un "Doksanlar" dizisi ve "Çakallarla Dans" filmindeki rolleri çok beğenilmişti.

Eğer bebeğine isim arayan bir anneysen, bir de bu yazıya bak: Ünlülerden İlham Aldık: Hangi Ünlü Anne Olunca Hangi Bebek İsimlerini Tercih Etti?

10- Ayşecan Tatari- Aliye Uzuntağan

Tiyatro oyuncusu ve ünlülerin dramaturji hocası Aliye Uzuntağan'ı "Kara Melek", "Evdeki Yabancı" gibi dizilerden hatırlarsın. Uzuntağan'ın 1989 yılında kucağına aldığı kızı Ayşecan Tatari de annesi gibi oyunculuk yolunda ilerledi.

Tatari, çocuk oyuncu olarak rol aldığı "Evdeki Yabancı" dizisinde annesiyle birlikte boy gösterdi ama adından söz ettirdiği rolü hiç şüphesiz "Çocuklar Duymasın" dizisindeki Duygu oldu.

Kimler anne olunca ekrana veda etti: Anne Olduktan Sonra Evinin Hanımı Olmayı Seçen 10 Ünlü

11- Eylül Ateşler-Yasemin Yalçın

Ünlü komedyenler Yasemin Yalçın ve eski eşi Halil Ateşler'in kızı Eylül Ateşler, aslında profesyonel ve oldukça başarılı bir dansçı! Ama yakın zaman önce onu da ekranlarda görmeye başladık. Oynadığı "Zengin Kız Fakir Oğlan" dizisindeki performansı ile beğenilen Ateşler'i başka projelerde görmemiz yakın!

12- Şevval Sam-Leman Sam

Leman Sam'ın kendisi gibi müzisyen kızlarından birisi olan Şevval Sam, şarkıcı kimliğinin dışında oyunculuğuyla da beğeni toplamış bir isim. Özellikle Süper Baba dizisindeki rolüyle akıllara kazınan Şevval Sam, hala dizi oyunculuğu yapıyor ve konserler düzenliyor.

Bu devirde büyük cesaret: Hey Maşallah: En Az 3 Çocuk Yapmış 10 Ünlü

13- Hülya Koçyiğit-Gülşah Soydan

Yeşilçam'ın en ünlü isimlerinden biri olan Hülya Koçyiğit ile eski futbolcu Selim Soydan'ın kızları Gülşah Soydan'ı, "İbo ile Güllüşah" filminden hatırlarsın. Yeşilçam'ın en gözde çocuk oyuncularından Soydan, 18 yaşında Ender Alkoçlar ile evlendi ve oyunculuk kariyerini evliliği ile birlikte sonlandırdı.

14- İlker İnanoğlu-Filiz Akın

Türk sinemasının en güzel kadınlarından biri olan Filiz Akın'ın yapımcı ve yönetmen olan eski eşi Türker İnanoğlu ile evliliğinden dünyaya gelen ve yine en başarılı çocuk oyunculardan biri olan İlker İnanoğlu'nu, günümüz dizilerinde de görüyoruz. "Yumurcak" serileri ile hayatımıza giren İlker İnanoğlu'nun o bitirim hallerini unutmak ne mümkün!

Göbeğin büyüdü diye sürekli saklıyor musun? Ünlü annelerin zamanında nasıl göründüğüne bir bak: Hamile Haliyle Ekranlarda Boy ve Karın Göstermekten Çekinmeyen 17 Ünlü

15- Müjde Ar-Aysel Gürel

Türkiye'de en sevilen şarkıların söz yazarı ve oyuncu Aysel Gürel'in kızı Müjde Ar, oyunculuğuyla Türk sinemasının unutulmaz isimlerinden olan birisi. Annesi gibi dobra ve cüretkar tavırlarıyla bilinen Müjde Ar; "İffet", "Ağır Roman" gibi kült filmlerdeki rolleriyle gönlümüze taht kurdu.

16- Halit Akçatepe-Leman Akçatepe

Yeşilçam filmlerinde birer birer rol alan oyuncular Leman ve Sıtkı Akçatepe'nin çocuğu Halit Akçatepe, annesi ile babasının izinden gitti ve her defasında katıla katıla güldüğümüz Türk filmlerinin başrol oyuncularından biri oldu. Bu anne-oğulun bir araya geldiği Hababam Sınıfı filmini hatırlayacaksın.

"Güdük Necmi" karakteri ile hayatımıza giren Halit Akçatepe, 2017 yılında hayata gözlerini yumdu.

Bir de çocuksuz ünlülerimiz var: Çocuk Yapmadan Hayatına Devam Eden 10 Ünlü