Ünlüler Anne Olmakla İlgili Neler Söylemiş?

Anneliğin kutsal bir duygu olduğunu hepimiz biliyoruz. Ancak bazen davulun sesi uzaktan hoş gelebiliyor. Her işin türlü zorluğu olduğu gibi anneliğin de var. Yaşayan bilir değil mi? Peki, ünlülerimiz anneliğe adım attıkları yolda neler söylemişler, neler hissetmişler? Hadi bir bakalım.

1. Çağla Şikel: Korktum ama müthiş bir deneyimdi!

“Doğumla ilgili okuduğum kitaplar ve birkaç arkadaşımın tecrübeleri dışında hiçbir fikrim yoktu. Bir kadın olarak normal yollarla bebeğimi dünyaya getirebilmeyi ve bizlere bahşedilen bu mucizevi duygunun her anını hissederek bebeğimi kucağıma almayı istedim.

Hamileliğimi öğrenir öğrenmez ilk andan itibaren normal doğum olmasını çok istedim ama endişelerim de vardı. Doğum günü gelip çattığında korkunun yerini heyecan aldı.

Doğum öncesi ve sırasında, doğum koçum Ayşe Öner bir an olsun yanımdan ayrılmadı. Beni doğuma ruhsal ve bedensel olarak hazırladı. Müthiş bir deneyim yaşadım.

Epidural anestezi aldım ve ağrı çekmedim. Hamile arkadaşlarıma kesinlik normal doğumu öneriyorum. Yeniden doğum yaparsam, tıbbi bir engelim olmazsa yine aynı yolu tercih ederim.”

Doğuma hazırlıkta ünlülerin pek çoğu doğum koçlarından yardım alıyor. Bunlar ne tür yardımlar, hepsini anlattık: Doula Nedir? Doğuma Hazırlıkta Sana Nasıl Yardımcı Olur?

2. Pınar Altuğ: 12 saat sancı çektim pişman değilim!

“Hamileliğimi öğrenir öğrenmez normal doğuma hazırdım. Tercih ettim, çünkü doğru ve doğal olanı bu. Sonuçta sezaryen bir müdahale ve ameliyat. Hamilelik kursuna giderek hazırlandım. Normal doğum büyük avantaj çünkü doğurduğun an doğumla ilgili konu kapanıyor.

12 saat sancı çektim, doğumhaneye girdiğimde sancım bitti. Maalesef bu nedenle suni sancı verildi. Ardından sadece yarım saat epidural anestezi uygulandı. Yine de, 10 kere daha doğursam normali tercih ederdim.”

Hiçbiri pişman değil: Normal Doğum Yapan Ünlüler

3. Demet Şener: Hiç bağırmadım!

“Yedide başlamıştı sancılarım, gece on ikiyi on geçe İrem'i doğurdum. 7 saat sancı çektim, iğne de yaptılar suni sancı için o felaket bir şeydi. Keyfim yerindeydi ama sancı birden geldiğinde yüzüm ateş gibi oluyordu ve böyle bebek gibi büzülmek istiyordum. Kocaman karından bacaklarını kendine çekemiyorsun. Düzgün nefes alarak rahatlamaya çalışıyordum. Yoga hocam da gelmişti zaten.

Sonunda beni içeriye aldılar, doğum başladı. İbrahim doktor önlükleri giydi, doğuma girdi. Yarım saat içinde doğurdum. Hiç sesim çıkmamış, hiç bağırmadım gerçekten.

İrem çıkar çıkmaz, benim kucağıma yatırdılar, İbrahim kocaman eldivenlerle başımda bekliyordu çünkü kordonu kesecekti. Hatta korktu, heyecanlandı sanki canını acıtırmış gibi geldi ona.”

Her birinin ayrı hikayesi var: 17 Ünlü Anne Hangi Doğum Şeklini Tercih Etti?

4. Nurgül Yeşilçay: Dünyanın en güzel sineması gibi devamlı ona bakmak istiyorum!

“Dünyanın en güzel şeyini yaptım. İyi ki de yaptım. Çok sağlıklı bir bebek dünyaya getirdim. Nasıl oldu bilmiyorum. Gerçekten suyun ağrıları aldığını düşünüyorum. Cem’e de büyük katkılarından dolayı çok teşekkür ediyorum.

Aslında çok rahat bir doğum oldu. Yaklaşık 20 saat kadar bir sancım oldu. Sonunda sağlıklı bir bebek doğdu. Hep onu seyretmek istiyorum. Dünyanın en güzel tablosu ve en güzel sineması gibi devamlı ona bakmak istiyorum.”

Babalık bazı ünlülere çok yakıştı: Baktıkça İçin Isınsın: Ünlü Babaların Çocukları ile Birlikte Instagram'da Yaptıkları Tatlış Paylaşımlar

5. Gülben Ergen: Hissetmeyi anbean istedim!

"Sabaha karşı 04:30’da beni uykumdan uyandıran olağanüstü duygu, 9 aydır iç içe yaşadığımız yolculuğun son saatleriydi. 8 saat sürdü büyük mücadele, kavuşabilmenin dualı mücadelesi...

‘Niçin sezaryen olmadın?’ diyenlerle doluydu her yer. Ben istedim hissetmeyi anbean, ayık olmayı, yaşamayı, acıysa adı acımayı... Yeter ki hissetmeyi istedim ve hissettim.

13:45’te ağlamaktan şişmiş gözlerim oğlumu gördü. Sol omzum kutsal oldu, her yer mis koktu.”

Anneysen'den gelen en içli hikayelere de göz at: En Duygusal Doğum Hikayeleri

6. Şeyma Subaşı: Rahat bir anneyim!

“22 yaşında hamile kaldım, 23 yaşında anne oldum. Bir de normal doğum yaptım. Şu anda daha cesaretsizim. O zaman Allah bana nasıl cesaret vermişse...

Melisa’yı ne anneme ne dadıya kimseye yıkatmadım bile. Full ben ilgilendim. Rahat bir anneyim. Ağladı diye panik olmadım hiç. O da çok rahat bir bebekti.”

Nikah masasına üç kişi oturanlar: Olaylar Olaylar: Hamile Kaldıktan Sonra Evlenen 17 Ünlü

7. Deniz Akkaya: Kızıma anlatacak bir hikaye!

“Normal doğum yaptım. 18 saat sancı çektim, sonra epidural oldum. Doğumun başladığı akşam iki Türk kız arkadaşımla yemekteydim. Eve geldim, havluyu yere düşürdüm ve suyum geldi.

Doğuma normalde 10 gün vardı. Doğum koçumu aradım, Vivien’i. ‘Evet, doğuruyorsun.’ dedi. Arkadaşlarım arabayı o panikle o kadar hızlı sürüyorlardı ki polis durdurdu. Hamile olduğumu görünce ambulans çağırdılar, apar topar götürdüler hastaneye.

O ana kadar her şey heyecanlı gidiyordu, ‘kızıma anlatacak bir hikaye’ diye düşünüyordum ama sancı dört dakikada bir gelmeye başlayınca işin eğlencesi kalmadı.

Doktor kontrol ederken, ‘Bebeğin kafası görünüyor.’ dedi. Ayşe’nin bir omzu ve kafası çıkmıştı, doktor bana, ‘Hadi sen al, çıkar geri kalanını.’ dedi. Vivien videoya çekti. 3 dakika sürmedi doğumum.”

Son yıllarda çok moda: Amerika'da Doğum Yapan Ünlüler

8. Sibel Can: İnanılmaz bir duygu!

“Normal doğumdan inanılmaz korkan biriyim. Canım çok tatlıdır. Çok korktuğum için ilk doğumlarımda sezaryeni tercih ettim ama Emir’i epidural sezaryenle doğurdum. Doğumu ilk defa hissettim, inanılmaz bir duygu. Keşke Engincan ve Melisa’da da böyle bir şey olsaydı.”

Onlar kariyeri geri plana attılar: Gencecik Yaşında Bebeğini Kucağına Alan 12 Ünlü

9. Arzum Onan: Çocuk insanın hayatında tam anlamıyla milat!

“Çok istememe rağmen erken doğacağı için doktorumuz Umur Çolgar normal doğum önermedi. Zaten çok meşakkatli bir bekleyiş olduğundan ve bebeği de yormamamız gerektiğinden sezaryenle doğum yaptım.

Ruhen hazır olmak ve beklemek, pratikte yetmiyor. Tahminlerimin çok daha üstünde bir sorumluluk ve müthiş bir mutluluk yaşadım, yaşıyorum…

Çocuk insanın hayatında tam anlamıyla ‘milat’ diyebilirim. Kendi şartlarıyla geliyor ve hayatınızın tam merkezine yerleşiyor. Ondan sonra her şey onun etrafında dönmeye başlıyor ve tabii ki anne olmak, anneliği daha iyi anlamaya muktedirdir her zaman…”

Gebeliğin engel olmadığı ünlüler: Hamile Haliyle Ekranlarda Boy ve Karın Göstermekten Çekinmeyen 17 Ünlü

10. Esra Erol: Anne olmak şuursuzca bir mutluluk!

“Ayaklarım yerden kesilip de ‘Aman Allah’ım, anne oluyorum.’ demedim. Aklıma gelen ilk şey kariyerimdi. Belki de çalışan her kadın önce bu duyguyu hissediyor, çünkü bir taraftan televizyon programı yapıyorum, bir taraftan benimle beraber yürüyen bir ekip var, kafam karmakarışıktı.

Fakat Ali’ye bunu söylediğimde olayın şekli değişti, yani hamile olduğumu duyduğum an ile bunu Ali’ye söylerken hissettiklerim arasında dağlar kadar fark vardı. Çünkü bu bizim çocuğumuz. '32 yıllık hayatınızın en mutlu anı neydi?' diye sorsanız İdris Ali’ye hamile olduğum zaman diyebilirim.”

Yolun yarısında bebeklenenler: "Artık Çok Geç!" Deme: 35 Yaşından Sonra Anne Olan 12 Ünlü

11. Adriana Lima: Annelik her şeyi değiştirdi!

“Annelik her şeyi değiştirdi. Önceleri süreli seyahat etme fikri beni rahatsız etmiyordu, şimdi evden çıkmak, onları bırakmak zor geliyor. İşimin saç-makyaj bölümü oldukça uzun sürüyor, genelde bu zamanı çocuklarla FaceTime yapmak için değerlendiriyorum. Böylelikle her şey daha kolaylaşıyor benim için. Ama günün sonunda, yine zor tabii kızlarım olmadan zaman geçirmek...”

Gen aktarımında çok başarılılar: Hık Demiş Burnundan Düşmüş: Birbirine Çok Benzeyen Ünlü Anneler ve Çocukları

12. Shakira: Herkesin bahsettiği kadar cennet de değil; korkunç da!

“Kimse bana bu kadar zor olacağını söylememişti. Sizden çok fazla enerji alıyor. Ama yine de seviyorum ve her anının tadını çıkarıyorum. Sadece herkesin bahsettiği gibi cennet değil ama aynı zamanda herkesin bahsettiği kadar korkunç da değil.”

Çok yaygın: Tüp Bebek Yöntemiyle Çocuk Sahibi Olan 10 Ünlü

13. Gisele Bündchen: Karşılığını en çok aldığım şey annelik!

“Hayatımın, her gün hakkında yeni bir şey öğrendiğim kısmı. Çok fazla zorlandığım ama karşılığını da en çok aldığım şey annelik.”

Var mı bunun belli bir yaşı: Hangi Ünlü Kaç Yaşında Anne Oldu?