Bebek Bakımında Yepyeni Bir Dönem: Gelişim Evreleri!

Bebek bakımı ile ilgili bilgilerin her geçen gün yenileniyor, değil mi? Bu yazımızda da yepyeni bir bilgi edineceksin: Bebek gelişim evreleri! Peki bu evreler neden önemli, bebek bakımı ile ne ilgisi var? Evrelere göre bebek bakım ürünleri, bebek ıslak mendil seçimi için hangi markayı tercih etmelisin? Hepsini yazdık!

Bebek bakımındaki yeni gelişmelerden haberdar mısın?

Bebeğinin bakımı için yapman gereken her şeyi biliyorsun, değil mi? Hassas cildine gereken özeni göstermek, onun için hep iyisini aramak, gelişimine destek olmak gibi birçok temel unsur var. Ancak bu temel konular da her şey gibi günden güne değişiyor ve gelişiyor. Bu doğrultuda dünyada bebek bakımı konusunda uzmanların öncülüğünde yeni yaklaşımlar da değer kazanıyor. Bunlardan en yenisi ise bebeklerin ayrı ayrı gelişim evrelerine göre geliştirilen bebek bakım ürünleri.

Uni Baby Islak Mendil

Bebeğinin her dönemi birbirinden farklı!

Bu farklılıkları gelişimsel olarak değerlendirebiliriz. Bir düşün, yeni dünyaya gelmiş bir bebeğin cilt özellikleri ve etkisinde kaldığı koşullara gösterdiği tepki ile 8. ayına giren bir bebeğin özellikleri ve tepkileri oldukça farklı olacak. Bu yüzden bebeğine alacağın kıyafetlerden, keyifli vakit geçirsin diye seçeceğin oyuncaklara kadar bu gelişimsel evreleri göz önünde bulundurman önemli. Özellikle satın aldığımız, hassas ciltlerine temas eden her ürünün bebeğin ihtiyaçlarına uygun çözümler sunması oldukça önemli.

4 ayrı döneme dikkat!

Peki nedir bu dönemler, kısaca göz atalım.

• 0-6 Ay, Yenidoğan.

• 6-12 Ay, Hassas Dokunuş.

• 12+ Ay, İlk Adım

• 24+ Ay, Aktif

Peki hangi bebek bakım markası tercih edilmeli?

Hassas içerikleri bebeklere cilt rahatlığı, annelere ise iç rahatlığı sunan Eczacıbaşı'na ait Uni Baby, bebeklerin gelişim evrelerine göre tasarladıkları yeni ürün ailesini internette çok paylaşılan "Dünyaya Hoş Geldin Anne" reklam filmiyle duyurmuştu.

Yukarıda bahsettiğimiz dört ayrı dönem için özel olarak geliştirilen Uni Baby'ler, bebeklerin değişen evrelerdeki ihtiyaçlarına göre tasarlanmış. Bu doğrultuda bebeğinin bakımında sık sık kullandığın ıslak mendilleri inceleyelim.

Islak mendil deyip geçme!

Uni Baby Islak Mendil

Anneliğin de bebeğin gibi her gün gelişiyor. Bugün bebeğin için kullandığın bakım ürünlerinde doğal ve evresine uygun tercihler yapman gerekiyor.

Bunun farkında olan Uni Baby, Türkiye'nin COSMOS sertifikası onaylı ilk ve tek Yenidoğan Islak Pamuk Mendilini nihayet annelerle buluşturmuş.

Ayrıca, 6-12 Ay evresinde ek gıdaya başlayan bebeklerin git gide hassaslaşan ciltlerine özel, nemlendirme etkisi bulunan Türkiye'nin ilk ve tek prebiyotikli ıslak mendilini de üretmiş.

Gel bakalım, hangi Uni Baby ıslak mendil ürününü hangi evrede kullanabilirsin?

• 0-6 Ay evresi için Türkiye’nin tek doğallığı COSMOS onaylı "Yenidoğan Islak Pamuk Mendil".

• 6-12 Ay evresinde Türkiye'nin tek prebiyotikli ıslak mendili "Hassas Dokunuş".

• 12-24 Ay keşfetme evresinde "İlk Adım" ıslak mendili.

• 24+ Ay evresinde ise iyice hareketlenen bebekler için "Aktif" ıslak mendil kullanabilirsin.

Bebekler değişir, Uni Baby yetişir

Tüm ürünlerini fiziksel, kimyasal, mikrobiyolojik, oftalmolojik ve dermatolojik testlerden geçirerek seninle buluşturan Uni Baby, Eczacıbaşı güvencesiyle bebeğin için ilk günden itibaren güvenle kullanabileceğimiz ürünler sunuyor.

Bebeklerin gelişim evrelerine göre tasarlanan ürünleriyle Uni Baby, her zaman anne ve babaların yanında.

Bu makaleyi arkadaşlarınla paylaş: