Tüp Bebek Yöntemiyle Çocuk Sahibi Olan 10 Ünlü

Her hamilelik sanıldığı kadar kolay gerçekleşmiyor, bazen çiftleri hem maddi hem de manevi açıdan zorlayan, uzun süreli tedaviler gerekiyor. Tüp bebek yöntemi de bunlardan biri ve bunu tecrübe etmiş ünlülerimiz var.

Bakalım hangi ünlülerimiz bu zorlu yoldan geçmiş ve sonunda çocuğunu kucağına almış?

Başlamadan önce iyice öğrenelim: Tüp Bebek Nedir, Nasıl Yapılır? 6 Maddede Tüp Bebek Aşamaları Neler?

1- Hülya Avşar

Hülya Avşar, kızı Zehra'yı 1999 yılında kucağına almadan önce, 5 yıl kadar kısırlık tedavisi görmüş. Sonunda mikroenjeksiyon tüp bebek yöntemini deneyen ve hamile kalan Avşar, Kaya Çilingiroğlu ile evlendiğinde kızına hamileydi.

Merak ediyorsan: Kısırlık (İnfertilite) Nedir, Nasıl Anlaşılır?

2- Fusün Demirel

Füsun Demirel, 50 yaşındayken tüp bebek yöntemi ile hamile kalmış. Gençliğinde hayat koşturmacası içerisinde anne olmaya fırsat bulamadığını söyleyen Demirel, herkesin kendini hazır hissettiği yaşta anne olması gerektiğini savunuyor.

Füsun Demirel, risksiz geçen bir hamileliğin sonunda ikiz bebeklerine kavuştu.

Geç yaşta anne olan başka ünlülerimiz de var: Hangi Ünlü Kaç Yaşında Anne Oldu?

3- Doğa Rutkay Kamal

Doğumuna gün sayan ünlü oyuncu Doğa Rutkay Kamal da tüp bebek yöntemi ile ikiz çocuk sahibi olacak ünlülerimizden! 40 yaşındaki oyuncu, bir kız ve bir erkek bebek kucaklayacak!

Bakalım başka hangi ünlüler bu mutluluğu yaşamış: Ünlü İsimler Ve İkiz Bebekleri

4- Nurgül Yeşilçay

2004 yılında Cem Özer ile evlenmeden önce tüp bebek tedavisine başlayan Nurgül Yeşilçay'ın çabaları son bulmuş ve 2005 yılında oğlu Osman Nejat'ı dünyaya getirmiş.

Hadi bak: 40 Yaşından Sonra Hamile Kalmanın Riskleri ve Tüm Yönleriyle Geç Gebelik

5- Hande Ataizi

Yaklaşık 1 yıl tüp bebek tedavisi gören Hande Ataizi, 2014 yılında oğlu Leon'a hamile kalmış. Ataizi de ilerleyen yaşına rağmen, anne olmaktan çekinmeyen ünlülerimizden birisi.

"Artık Çok Geç!" Deme: 35 Yaşından Sonra Anne Olan 12 Ünlü

6- Demet Akalın

Hamileliğinin her aşamasına, çeşitli kutlamaları sayesinde tanık olduğumuz Demet Akalın da anne olmak için tüp bebek yöntemine başvuran ünlülerden.

Eşinin baskısıyla tedavi olmayı kabul ettiğini söyleyen ve sezaryen doğum yapan Akalın, şimdilerde kızı Hira'yla mutlu bir hayat sürüyor.

Bakalım diğer annelerin seçimi ne olmuş: 17 Ünlü Anne Hangi Doğum Şeklini Tercih Etti?

7- Nil Karaibrahimgil

Nil Karaibrahimgil, 2012 yılında aşılama yöntemi ile hamile kaldıktan sonra ikiz bebeklerini kaybetmiş. Daha sonra yine zorlu yollardan geçen Nil, 2014 yılında oğlu Aziz Arif'i sağlıkla kucağına almış.

Daha fazla bilgi için: Aşılama ile Hamile Kalmak Hakkında Bilmen Gereken Her Şey

8- Yeşim Salkım

Akdeniz Anemisi rahatsızlığı yüzünden zor hamilelikler geçiren Yeşim Salkım, 2. çocuğuna tüp bebek yöntemi ile kavuşmuş. Hastalığı nedeniyle düşük tehlikesi yaşayan sanatçı, hamileliği boyunca doktor kontrolünde olmuş.

Tüp Bebek Tedavisiyle İlgili Bunları Biliyor musunuz?

9- Nur Fettahoğlu

Eşi Levent Veziroğlu ile ayrılığının üzerinden 3 ay geçtikten sonra tekrar barışan ve bir bebek sahibi olmak için kolları sıvayan Nur Fettahoğlu, 2016 yılında muradına ermiş ve kızını dünyaya getirmiş.

10- Zahide Yetiş

Gündüz kuşağı programlarının en sevilen yüzlerinden Zahide Yetiş de tüp bebek yöntemi ile anne olmuş. 39 yaşındaki Yetiş, oğlu Aras'ı kucağına almak için gün sayıyor.

Sen de arayış içerisindeysen, bu yazıya göz atmalısın: Türkiye Genelinde En Çok Tercih Edilen 10 Tüp Bebek Merkezi