Doğumdan Sonra Kilo Vermek Bu Ünlü Anneler İçin Nasıl Bu Kadar Kolay Oldu?

Dışarıdan kolay gibi görünse de doğum sonrası kilolarını vermek özveri isteyen bir mesele. Emzirmek bu işin olmazsa olmaz en doğal yöntemi. Bakalım ünlü annelerimiz emzirmenin yanında hangi yöntemlere başvurmuşlar?

1. Ebru Cündübeyoğlu

Ebru Cündübeyoğlu, kızı Duru’ya hamileliğinde 15 kilo almış. Kızını 2 yıl boyunca emziren ünlü oyuncu, kilo vermesinde bu durumun çok etkili olduğunu söylüyor. Bol sebze ağırlıklı beslendiği bu dönemde, tatlı yiyeceklere düşkünlüğü ekstra artmış ama bu isteğini bol su içerek bastırmış.

Beslenmesine dikkat etmenin dışında pilates ve yoga da yapan Ebru Cündübeyoğlu, emziren kadınlara ve anne adaylarına bebeklerini emzirirken yılmamalarını öneriyor. Bir diğer önerisiyse stresten uzak durmak. Çünkü bu durumun sütü gerçekten etkilediğini söylüyor.

Doğumdan sonra gelen tatlı krizleri için can kurtaran videomuz!

2. Pınar Altuğ

Pınar Altuğ, kızı Su’ya hamileyken 15 kilo almış ve normal doğum tercih ettiği için kilolarının fazlasını doğumdan sonra vermiş. Ünlü oyuncu, kalan kilolarını ise bol bol emzirerek ve kızı Su’yla ilgilenerek verdiğini söylüyor.

Ünlüler dünyasında kimler normal doğum yaptı: Normal Doğum Yapan Ünlüler

3. Pelin Karahan

Pelin Karahan, ilk hamileliğinde 16 kilo almış. Kısa sürede 20 kilo veren ünlü oyuncu, eskisinden de fit. Karahan, kilo vermek için spor yapmaya fırsatı olmadığını ve çok hızlı kilo vermesinin altında yatan sırrın emzirmek olduğunu söylüyor.

Ünlülerin hamile rehberi Ayşe Öner'e kulak ver: Emzirme Dönemindeki Anneler İçin Ayşe Öner'den Tavsiyeler

4. Ece Erken

Oğlu Eymen’e olan hamileliğinde 30 kilo alan Ece Erken, bu kilolarından 2 ay gibi bir sürede kurtulmuş. Doğum sonrası kilolarını tamamıyla emzirme sayesinde verdiğini söyleyen ünlü sunucu, 22 kilo vermiş. Büyük başarı doğrusu.

Bebişlerini büyütüp sıcak yaz günlerinin keyfini sürenler: Çocuklarıyla Birlikte Tatilin Tadını Çıkaran 12 Ünlü

5. Gülşen

Gülşen, oğlu Azur Benan’a olan hamileliğinde 72 kiloyla doğuma girmiş. Doğumdan 1 ay sonra sahne alan şarkıcı, fit haliyle herkesi şok etmişti. Bu dönemde tamı tamına 12 kilo veren Gülşen’e ünlülerin yaşam koçu olan Şeyda Coşkun rehberlik etmiş.

Fazla kilolarını emzirerek veren ünlü şarkıcının başarısının altında beslenme şekli de yatıyor. Şeyda Coşkun’un kendisine hazırladığı beslenme programı hurmalı yoğurt, balık, sebze, et ve meyveden oluşuyor. Beslenme de bu işin olmazsa olmazlarından.

Bu önerilere kulak ver: Eğrisiyle Doğrusuyla 11 Maddede Emziren Anne Diyeti

6. Irmak Ünal

2 çocuk annesi olan 41 yaşındaki Irmak Ünal, iki hamileliğinde de kolay ve normal bir tempoda kilo verdiğini söylüyor. Doğumdan sonraki ilk hafta diyet yapmadan 9 kilo veren oyuncu, emzirmenin büyük faydasını gördüğünü belirtiyor.

İki hafta sonra başladığı yürüyüşler ve özellikle yüzme, toparlanmasında en büyük yardımcıları olmuş.

Doğumdan sonra eve geldiğinde hala 5 aylık hamile gibi görünmesini hiç sorun etmeyen Ünal, bir ayın sonunda ağırlık çalışmalarına, daha sonra da karın çalışmalarına başladığını, göğüs kaslarını içeren ağırlık çalışmalarından özellikle kaçındığını söylüyor. Şu an en fit ünlü annelerden biri olduğu aşikar.

Anneliğin kutsallığına erişenlerden gelenler: Ünlüler Anne Olmakla İlgili Neler Söylemiş?

7. Zeynep Tokuş

Zeynep Tokuş hamileliği sırasında başladığı yogaya doğumdan sonra da devam etmiş. Bol sebze, meyve ve sıvı ağırlıklı beslenen güzel oyuncu, kilo vermesinde emzirmenin çok faydası olduğunu söylüyor.

Beslenmeye dair bilmen gerekenleri yazdık: Emzirme Döneminde Beslenme Nasıl Olmalı?

8. Heidi Klum

Doğumdan sonraki 6 ayda 14 kilo veren Heidi Klum, emzirmenin yanı sıra sağlıklı beslenmeye özen gösterenlerden. Ünlü manken, özellikle egzersiz yaparken hamilelik öncesindeki fotoğraflarına bakarak motive oluyormuş. Herkesin ayrı bir taktiği var.

Bebek bahane evlilik şahane diyenler: Olaylar Olaylar: Hamile Kaldıktan Sonra Evlenen 17 Ünlü

9. Alessandra Ambrosio

Victoria’s Secret meleklerinden Alessandra Ambrosio, doğumdan 2 ay sonra eski formuna dönmeyi başarmış. Bu süreç boyunca her gün kardiyo ve egzersiz yapan ünlü model, diyet yapmadan kilo vermiş. Tabii ki emzirmenin büyük faydasını gördüğünü söylüyor.

Neler soruluyor, neler merak ediliyor: Yenidoğan Bebeği Emzirme: 7 Soru 7 Cevap!

10. Gisele Bündchen

Hamileliği sırasında kilosuna çok dikkat ettiğini söyleyen Gisele Bündchen, bu süreçte sağlıklı beslendiğini ve egzersiz yaptığını söylüyor. Bu nedenle gebelikte çok kilo almamış.

Bebeğini normal doğumla dünyaya getiren ünlü model, aldığı kiloları vermesinde ona en büyük fayda sağlayan şeyin emzirme olduğunu söylüyor. Gördüğün gibi bu işin Türk’ü yabancısı yok. Anne olan herkesin en büyük yardımcısı emzirmek.

Bunlar da sana tüyolar: Doğru Emzirme Yöntemini Bulman İçin 4 Emzirme Pozisyonu Önerisi!