Bebek beslenmesi

Bebek Beslenmesinde Balkabağı ile Muhteşem Lezzetler!

Bebeğinin ek gıdaya ilk geçişinden itibaren kullanabileceğin lezzetli mi lezzetli, yararlı mı yararlı harika bir sebze var. Tadı bebeklerin çok hoşuna gidiyor, e tabi rengi de cezbediyor. Evet, balkabağı! Kış aylarının bu muhteşem sebzesinden bebeğin için harika lezzetler yaratman mümkün. Hadi o zaman bebek için balkabağı tariflerimize hemen göz at!

İştahsız Bebekler İçin 5 Beslenme Önerisi!

Bebeğin bir süredir pek bir şey yemek istemiyor mu? Eskiden çok sevdiği yiyecekleri bile elinin tersi ile itmeye mi başladı? Son zamanlarda ona yemek yedirmek çok mu zorlaştı? Üzülme ve hemen yazımızı oku.

Bebeğinin iştahsızlık problemi muhtemelen gelip geçici. Eğer altta yatan bir problem varsa da onu çözmek gerekli!

Bebekler İçin Mercimekli 6 Leziz Tarif!

Mercimek; hem kıymetli besin değerleri hem köfte, püre, çorba gibi alternatifli olarak hazırlanabilmesi ile bebek beslenmesinde önemli bir yere sahip. 8. ay itibarı ile bebeğinin beslenme listesine dahil edebileceğin mercimeği, en leziz 6 tarifi ile sunuyoruz. Bebekler için mercimekli tariflerden yararlanmak ve bu besleyici gıda ile bebeğini beslemek istiyorsan, hemen oku!

Bebeğin Bunlara Hayır Diyemeyecek: 7 Leziz Bebek Muhallebisi Tarifi

Bebeğinin ek gıdaya geçişte en çok seveceği gıdaların başında ne geliyor dersin? Muhallebi! Evet, bebeklerin büyük çoğunluğu muhallebiye bayılır. Peki bebeğin acaba en çok hangi muhallebi çeşidini sevecek? Meyveli mi, sebzeli mi, irmikli mi, balkabaklı mı, hurmalı mı, anne sütlü mü? Hepsini denemek istiyorsun değil mi? Hadi sen de birbirinden lezzetli bebek muhallebi tariflerini oku, evinde kolayca uygula, bebeğini bu lezzetlerden mahrum bırakma!

Bebeği Ek Gıdaya Geçen Annelerin Kurtarıcısı: Sebze Püreleri!

Bebeğin anne sütü dışında yeni tatlarla tanışmaya mı başlayacak? O zaman bu yazı tam sana göre! Enerji ve besin öğeleri açısından zengin, yapımı kolay bir ek gıda olan sebze püreleri hakkında merak ettiklerini bir araya getirdik. Hadi, hemen okumaya başla!

Doğru Emzirme Yöntemini Bulman İçin 4 Emzirme Pozisyonu Önerisi!

Doğru emzirme yöntemi ile bebeğine yeterli sütü sağlayabileceğini, hatta sütünün arttırabileceğini biliyor muydun? Emzirirken en doğru pozisyon senin ve bebeğinin en rahat olduğu pozisyon olsa da emzirme pozisyonları ve dikkat etmen gereken noktalara değindiğimiz bu yazıya göz gezdir. Bakalım işine yarar bir şeyler bulabilecek misin?