Bebek Beslenmesi Makaleleri

Bebek beslenmesinde anne sütünün öneminden ek gıdaya geçişe, bebek kahvaltılarından bebek çorbalarına, merak ettiğin tüm detaylar ve tavsiyeler makalelerimizde!

Bebeklere Süt Ne Zaman Verilir?

Bebeklere Süt Ne Zaman Verilir?

Süt, birçok yiyeceğin içinde ve zaman zaman da tek başına kullandığımız bir besin. Ancak söz konusu bebeklik dönemi olduğunda sütün kullanımı ile ilgili dikkat edilmesi gereken birçok şey var. Ne olacak, anne sütü içti deme. Anne sütü ile hayvansal sütler arasında dağlar kadar fark var.

Peki bebeklere ne zaman süt verilir, hangi süt hangi ayda bebekler için güvenli? Yazımızda bebeklere süt ne zaman verilir konusuna dair tüm ayrıntıları anlattık.

Bebeklerde Emzirme Sıklığı Nasıl Olmalı?

Bebeklerde Emzirme Sıklığı Nasıl Olmalı?

Emzirme sıklığı her bebeğe göre değişiklik gösterebilen bir durum. Ancak hal böyle olsa da yenidoğan emzirme sıklığının belli bir saate göre ayarlanması gerekiyor, bebeğin biraz daha büyüdükçe bunu onun isteğine bırakabilirsin.

Peki, bebeklerde emzirme sıklığı nasıl olmalı, 1-4. aylar arasında bu durum nasıl değişiklik gösteriyor, hadi merak edilen detaylara geçelim!

Bebek Tarhanası Tarifi, Pişirmesi ve Yapımı

Bebek Tarhanası Tarifi, Pişirmesi ve Yapımı

Bebek tarhanası özellikle kış aylarında miniğinin severek tüketeceği ve onu hastalıklardan koruyan bir besin olabilir. Söz konusu minik yavrun olunca çorbasına bile özen göstermen gerekiyor. Dolayısıyla aklına “Bebek tarhanası nasıl olmalı?” sorusu geliyor, biliyoruz.

Bu yazımızda miniğinin doya doya yiyeceği bir bebek tarhanası tarifi verdik ve bunu bebeğine ne zaman, nasıl yedirmen gerektiğini anlattık.

Bebeklerde Gece Beslenmesi Nasıl Olmalı?

Bebeklerde Gece Beslenmesi Nasıl Olmalı?

Bebeklerde gece beslenmesi, annelerin kafasını karıştıran konulardan biri. Gece beslenmesi nasıl olmalı, ne kadar sürmeli, Bebeklerde gece beslenmesi nasıl bırakılır, gerçekten gerekli mi, bu soruların cevabını merak ediyor musun?

Bu yazımızda bebeklerde gece beslenmesi nasıl olur, gece mamaları gerekli mi gibi tüm soruların cevaplarını anlattık!

Anne Sütüne Gaz Yapan Yiyecekler Neler?

Anne Sütüne Gaz Yapan Yiyecekler Neler?

Anne sütüne gaz yapan yiyecekler emzirme yoluyla bebeğe geçtiği için bunlar bebeğinde de gaz problemine yol açabilir. Bu yüzden bebeğe gaz yapan yiyecekleri öğrenmen ve bunları hem yavrunun hem de kendi beslenme düzenine eklememen gerekiyor.

Bu yazıda emziren anneye gaz yapan yiyecekler hakkında konuştuk. Muhakkak okumalısın!

8 Bebe Bisküvisi Tarifi İle Ağızlar Tatlanacak!

8 Bebe Bisküvisi Tarifi İle Ağızlar Tatlanacak!

Zaman zaman bebeğinin ağzı tatlansın istiyorsun ama marketlerde satılan bebek bisküvilerine güvenemiyor musun? Peki bu ürünleri evde kendin kolayca yapabileceğini biliyor musun?

Bu yazıda birbirinden sağlıklı, şekersiz ve hazırlarına göre çok daha masum olan 8 bebe bisküvisi tarifi verdik. Bu arada bebe bisküvisi yapımı fikri seni korkutmasın, çok kolay olduğunu tariflerimizde göreceksin! Ayrıca bu ev yapımı bebe bisküvisi tarifleri BLW uygulayan anne ve bebekleri için de çok uygun!

8 Bebek Köftesi Tarifi: Hem Sağlıklı Hem Lezzetli

8 Bebek Köftesi Tarifi: Hem Sağlıklı Hem Lezzetli

Köfte çocukların en sevdiği yiyeceklerden biri. Bu güzel lezzeti bebeklerine sağlıklı bir şekilde sunmak ister misin?

“Bebek köftesi nasıl yapılır?” merak ediyorsan bu yazıda sana 6 bebek köftesi tarifi verdik. Bu bebek köfteleri BLW uygulayan anneler için de çok uygun, muhakkak denenmeli!

Bebeklere İlikli Kemik Suyu Nasıl Yapılır?

Bebeklere İlikli Kemik Suyu Nasıl Yapılır?

Faydaları saymakla bitmeyen ilikli kemik suyu bebekler için adeta vitamin deposu. Peki bebeklere ilikli kemik suyu nasıl yapılır ve ne zaman verilir, bunun püf noktaları neler? Tüm detaylar makalemizde. Üstelik bebeğin için bir de kemik suyu çorbası tarifi yazdık, hadi oku!

Bebek Keki Tarifi: Birbirinden Lezzetli 8 Tat

Bebek Keki Tarifi: Birbirinden Lezzetli 8 Tat

Bebeğinin de ağzının tatlanmaya ihtiyacı var. Ona neden birbirinden lezzetli ve sağlıklı bebek kekleri yapmayasın ki?

Bu yazıda sana bebek keki nasıl yapılır, anlattık ve 7 bebek keki tarifi verdik. Hadi, malzemeleri toplayıp mutfağa girme zamanı!

Bebek beslenmesi