Bebek Beslenmesi Makaleleri

Bebek beslenmesinde anne sütünün öneminden ek gıdaya geçişe, bebek kahvaltılarından bebek çorbalarına, merak ettiğin tüm detaylar ve tavsiyeler makalelerimizde!

Hangi Besin Bebeklere Ne Zaman Verilir?

Hangi Besin Bebeklere Ne Zaman Verilir?

Bebeğinin ek gıdaya geçişiyle birlikte hangi besini ne zaman yiyebileceğini merak etmeye başladın, değil mi? Bu yazımızda en merak ettiğin besinler bebeklere ne zaman verilir tek tek cevapladık!

Keçi Sütü Anne Sütüne Yakın mıdır?

Keçi Sütü Anne Sütüne Yakın mıdır?

Keçi sütüne olan ilgi gün geçtikçe artıyor ve inek sütünün pabucu dama atılıyor. Evet, besleyici ve faydalı fakat bu kadar popüler bir hale gelen keçi sütü anne sütüne yakın mı? Bu yazımızda keçi sütünün içeriğini ve anne sütüyle olan benzerlikleri ele aldık!

Diş Çıkaran Bebeklerde İştahsızlık Nasıl Giderilir?

Diş Çıkaran Bebeklerde İştahsızlık Nasıl Giderilir?

Diş çıkarma süreci, hem sen hem de bebeğin için çok zor bir süreç. Bu süreçte bebeğin fiziksel olarak kendini çok huzursuz hissedebilir, birçok değişiklik yaşayabilir. Bu değişikliklerden birisi de yeme alışkanlıkları üzerine gelişecek. Çıkan dişlerin vermiş olduğu rahatsızlık ve ağrı, doğru beslenmesini etkileyerek iştahsızlık sorununa yol açması çok olası.

Peki diş çıkaran bebeklerde iştahsızlık nasıl giderilir, bebeğine bu süreçte nasıl bir beslenme düzeni sağlamalısın? Anlattık!

Bebek Maması Alırken Dikkat Etmen Gereken 6 Şey

Bebek Maması Alırken Dikkat Etmen Gereken 6 Şey

Bebeğini mamayla besleyeceksin ancak mama seçimi konusunda kafa karışıklıkları yaşıyorsun. İdeal bebek maması nasıl olmalı, bebek maması içeriğinde olması gerekenler neler? Aklındaki tüm bu soruların yanıtı bu yazıda!

Ek Gıdada 3 Gün Kuralı Nedir?

Ek Gıdada 3 Gün Kuralı Nedir?

Bebeğinin ek gıdaya geçiş sürecinde ilk kez karşılaşacağı gıdaların alerji geliştirme ihtimali var. Bu durumun önüne geçmek için devreye 3 gün kuralı girecek.

Peki ek gıdada 3 gün kuralı, tam olarak neden ve nasıl uygulanıyor? Bebeğin yeni besinlerle tanışmadan önce uygulaman gereken bu yöntemi iyice öğrenmelisin!

Keçi Sütü Bebeklere Ne Zaman Verilir?

Keçi Sütü Bebeklere Ne Zaman Verilir?

İçeriğinin inek sütüne nazaran daha faydalı, sindiriminin ise daha kolay olduğu iddia edilen keçi sütü bebeklere verilebilir mi? Bu, hakkında epey konuşulan bir konu olsa da keçi sütü annelerin güvenini kazanmış bir ürün. Peki bu güven boşa mı? Keçi sütü bebeklere ne zaman verilir ve faydaları neler? Farklı uzmanlardan farklı görüşlerle senin için detaylı bir araştırma yaptık.

Bebeklere Yumurta Ne Zaman Verilir?

Bebeklere Yumurta Ne Zaman Verilir?

Yumurta, içerdiği proteinler ve vitaminler sayesinde bebeğinin beslenme listesinde muhakkak bulundurman gereken bir gıda. Ama tabii ki bebeğinin yumurta yiyebilmesi için doğru zamanı bilmen gerekiyor.

Yumurta, ne kadar besleyici olsa da alerjiye neden olabilecek bir gıda. Bu nedenle bu yazıda sana bebeklere yumurta ne zaman verilir konusunda en ince ayrıntısına kadar bilgi vereceğiz.

9 Aylık Bebek Çorbaları

9 Aylık Bebek Çorbaları

Bebeğin gitgide büyüyor ve artık yiyeceği gıdalar çeşitleniyor. Bu gıdaları bebeklerin en sevdiği yemeklerden olan çorbalarda kullanmak da annelerin işini çok kolaylaştırıyor!

Gel bakalım 9 aylık bebek çorbaları hangileri? Bebeğinin ağzına layık 9 aylık bebek çorba tarifleri bu yazımızda!

7 Lezzetli Bebek Pudingi Tarifi

7 Lezzetli Bebek Pudingi Tarifi

Soru: Bebeklere puding verilir mi?

Cevap: Kendin yaptığın sürece evet!

Bebeğinin de ağzının tatlanmaya ihtiyacı var! Tam da onun ağzına layık, birbirinden lezzetli ve sağlıklı bebek pudingi tariflerimizi bu yazıda bulabilirsin.

Bebek beslenmesi