Emzirme Makaleleri

Anne sütünün faydaları, emzirme yöntemleri, anne sütünü artıran yiyecekler, emziren anne diyeti ve daha fazlası yazılarımızda! Hemen oku!

Emzirme Danışmanlığı Nedir, Anneye Nasıl Destek Olur?

Emzirme Danışmanlığı Nedir, Anneye Nasıl Destek Olur?

Emzirme döneminde yaşadığın güçlükler nedeniyle bebeğini emzirmeyi bırakmak yerine emzirme danışmanlarından destek alabilirsin. Özel eğitim alan kişiler tarafından verilen emzirme danışmanlığı sayesinde doğum sonrası emzirme problemlerini en aza indirmeyi ve bebeğini anne sütünden mahrum etmemeyi başarabilirsin. Emzirme danışmanlığı nedir, anneye nasıl faydaları var, senin için bilgilendirici bir yazı hazırladık!

Emziren Annelerin Yaşadığı 6 Sorun

Emziren Annelerin Yaşadığı 6 Sorun

Emzirme hem fiziksel hem de ruhsal olarak anneye ve bebeğe sayısız faydaları olan bir eylem elbette. Ancak zaman zaman bazı sorunlar yaratması da söz konusu olabiliyor. Gel bakalım annelerin yaşayabileceği emzirme sorunları nelermiş? Merak etme, sana işine çok yarayacak çözüm önerileri de sunacağız.

Emziren Anneler İçin Sağlıklı Atıştırmalıklar

Emziren Anneler İçin Sağlıklı Atıştırmalıklar

Emzirme dönemi, yoğun kalori harcayacağın ve dolayısıyla enerji kaybedeceğin bir dönem. Bu durum da sütünün azalmasına neden olabilir. Bu yüzden kaybettiğin enerjiyi yerine koyman, aç kalmaman ve sık sık beslenmen faydalı olabilir.

Bu ihtiyaçlarını karşılamak için emzirme döneminde yiyebileceğin sağlıklı atıştırmalıklar bu yazıda.

Emziren Anne Çayları: Süt Yapan Çaylar Hangileri?

Emziren Anne Çayları: Süt Yapan Çaylar Hangileri?

Emziren annelerin en büyük kaygısı, “Acaba sütümü nasıl artırabilirim?” oluyor. Anne sütü artırmanın birçok yolu var ama biz bu yazıda süt arttırıcı çaylardan bahsedeceğiz.

Birçok markanın emziren anneler için özenle hazırladığı çaylar var. Bakalım bu anne çayı ürünleri hangileri, içerikleri nasıl? Başlamadan bir uyarı da verelim, olası olumsuz durumlara karşı önlem almak için bu süt yapan çayları kullanmadan önce doktoruna danışman faydalı olabilir.

Bebeğim Sürekli Emmek İstiyor: Nedenleri ve Çözümleri Neler?

Bebeğim Sürekli Emmek İstiyor: Nedenleri ve Çözümleri Neler?

"Bebeğim sürekli emmek istiyor ne yapmalıyım?", "Bunun altında yatan sebepler ne olabilir?" diye merak ediyorsun. Sürekli emmek isteyen bebek için her şey yolunda olabileceği gibi bu durum, birtakım rahatsızlıkların habercisi de olabilir. Bunun için bebeğini gözlemlemen ve sinyalleri iyi yorumlaman lazım. Bebekler neden sürekli emmek ister, madde madde sıraladık. Hazırsan başlayalım!

Bebeği Sütten Keserken Göğsün Şişmesi

Bebeği Sütten Keserken Göğsün Şişmesi

Bebeği sütten keserken göğsün şişmesi ve ağrıması sık karşılaşılan sorunlardan biri. Bu dönemde sütten kestikten sonra memede süt ne zaman biter, sütün geri gitmesi için ne yapmalı, gibi sorular aklını kurcalayabilir.

“Bebeğimi sütten kestim göğsüm ağrıyor, ne yapmalıyım?” diye soruyorsan, hemen yazımızı okumaya başla!

Boza Süt Yapar mı? Boza Neyden Yapılır?

Boza Süt Yapar mı? Boza Neyden Yapılır?

İç ısıtan lezzetlerimizden olan boza süt yapar mı? Bozanın süt arttırıcı olduğu iddiası ne kadar doğru? Emziren annelerde boza gaz yapar mı? Faydalarından, evde boza yapımına kadar merak edilen her şeyi yazdık!

En İyi 8 Manuel Süt Pompası

En İyi 8 Manuel Süt Pompası

Manuel süt pompası çoğunlukla bebeğini sık sık emzirebilen, süt sağmayla ilgili problem yaşamayan ve çalışmayan anneler tarafından tercih ediliyor. Pratikliği ve portatifliği sebebiyle elektrikli modelin yanında bir tane manuel bulundurmak da bir seçenek.

Peki, ihtiyacına en iyi cevabı veren manuel göğüs pompası hangisi ve nasıl seçeceksin? Fonksiyonellikleri, fiyat alternatifleri ve sunduğu avantajlarla en iyi 8 manuel süt sağma pompasını inceledik. En iyi süt sağma pompası hangisi? Hadi başlayalım!

Kolostrum (Ağız Sütü): Bebeğinin İlk Yemeği!

Kolostrum (Ağız Sütü): Bebeğinin İlk Yemeği!

Bebeğini vereceğin ilk süt olan kolostrum, çok büyük önem taşıyor. Gel bakalım ağız sütü de denen kolostrum neymiş, faydaları nelermiş ve ne zaman geliyormuş?

Emzirme