Normal Doğum Yapan Ünlüler

O ünlü annelerdir ki normal doğumdan korkmadan çocuklarını bu yolla dünyaya getirdiler. Bakalım bu ünlü anneler, hangileri?

1- Çağla Şikel

Çağla Şikel'in Kuzey ve Uzay isminde iki çocuğu var. Başarılı manken iki çocuğunu da normal doğumla dünyaya getirmiş. Epidural anestezi aldığını ve hiç acı çekmediğini söyleyen Çağla Şikel, doğum koçu Ayşe Öner'le birlikte doğum için nefes egzersizi çalışmaları ve meditasyonlar da yapmış.

Bakalım ünlülerin doğum koçu neler önermiş: Doğum ve Doğum Sonrası İçin Ayşe Öner’in Önerdiği 10 Şey

2- Özgü Namal

Oyuncu Özgü Namal, ilk çocuğunu 2015 yılında normal doğumla dünyaya getirdi. Özgü Namal'ın doğumu diğerlerinden biraz farklıydı çünkü çocuğunu evde, "hipnotik doğum" yöntemiyle kucağına almış.

Doğumdan önce bu konuyla ilgili çalışmalar yapan Namal, doğumunda çok daha az acı ve sancı çekmiş.

Konuyu merak ettiysen, videomuzu izlemelisin.

3- Pınar Altuğ

Kızı Su'yu 2009 yılında dünyaya getiren Pınar Altuğ, 12 saat sancı çekmiş ve sonunda suni sancı almak zorunda kalmış. Doğum esnasında epidural anestezi de alan Altuğ; "10 kere de doğursam, normal doğumu tercih ederim." demiş.

Epidural doğum nedir, nasıl uygulanır, merak ediyorsan okumalısın!

4- Nurgül Yeşilçay

Nurgül Yeşilçay'ın doğumu, Türkiye'nin ilklerinden. Yeşilçay, oğlu Osman Nejat'ı normal doğum ile suda doğurmuş ve Türkiye'nin suda doğum yöntemi ile dünyaya gelen ilk bebeği olmuş.

Yeşilçay, suyun tüm ağrılarını azalttığını ve doğumu kolaylaştırdığını söylemişti.

İncelemelisin: Suda Doğum Hakkında Anne Adaylarının Kafasına Takılan 10 Soru

5- Deniz Akkaya

Manken Deniz Akkaya, kızı Ayşe'yi Amerika'da dünyaya getirdi. Normal doğum yapan Akkaya'nın söylediklerine göre, doğum esnasında kızını kendi çekip çıkarmış ve göbek kordonunu da kendisi kesmiş.

Yurt dışında doğumu tercih eden başka annelerimiz de var: Amerika'da Doğum Yapan Ünlüler

6- Meryem Uzerli

Meryem Uzerli de evde, suda doğum yöntemiyle çocuğunu dünyaya getiren ünlülerden biri. Uzerli, hamile kaldığı andan beri suda doğum yapmak istediğini ve bu tercübenin harika olduğunu söylemiş.

Meryem Uzerli, 2014 yılında çocuğunu kucağına aldığında 32 yaşındaydı.

Merak ediyorsan: Hangi Ünlü Kaç Yaşında Anne Oldu?

7- Pelin Karahan

Pelin Karahan ilk çocuğunu 2014 yılında, normal doğumla kucağına almış. İkinci çocuğunu da 2017 yılında doğuran Karahan, bu doğumunda ise sezaryeni tercih etti. Pelin Karahan, ilk çocuğuna hamile kaldıktan sonra evlenmişti.

Olaylar olaylar: Hamile Kaldıktan Sonra Evlenen 17 Ünlü

8- Tuba Ünsal

Kızı Sare'yi çok kolay bir şekilde, kısa sürede normal doğumla dünyaya getiren Tuba Ünsal, ikinci çocuğunun doğumunda uzun süre sancı çekmiş ve suni sancı verilmesini reddetmiş.

Bakalım diğer ünlüler çocuklarını nasıl kucaklamış: 17 Ünlü Anne Hangi Doğum Şeklini Tercih Etti?

9- Gülben Ergen

Gülben Ergen ilk çocuğu Atlas için normal doğum yöntemini tercih etmiş. Birçok yakını Gülben Ergen'e niye sezaryeni tercih etmediğini de sormuş. Gülben Ergen, bu konu için şöyle bir açıklama yapmış:

"Niçin sezaryen olmadın diyenlerle doluydu her yer. Ben istedim an be an hissetmeyi, ayık olmayı, yaşamayı, acıysa adı, acımayı. 8 saat sürdü büyük mücadele. Ağlamaktan şişmiş gözlerim oğlumu gördü..."

Nedir, ne zaman yapılır, riskleri neler: Her Yönüyle Sezaryen Doğum

10- Nur Fettahoğlu

Bir süre tüp bebek tedavisi gören ve 2016 yılında kızını kucağına alan oyuncu Nur Fettahoğlu, hamileliğinde herhangi bir sorun yaşamadığı için normal doğumu tercih etmiş.

Bak başka kimler var: Tüp Bebek Yöntemiyle Çocuk Sahibi Olan 10 Ünlü