17 Ünlü Anne Hangi Doğum Şeklini Tercih Etti?

Özel hayatlarıyla çok konuşulan ünlülerin hayatında merak edilen bir diğer konu, hangi yöntemle doğum yaptıkları. Kimisi 30’lu yaşlarından sonra kimisiyse daha gencecikken anne olan ünlü isimlerin her birinin ayrı bir doğum hikayesi var. Hadi bakalım, ünlü simalar hangi doğum şekillerini tercih ettiler, öğrenme vakti!

1. Çağla Şikel

Ünlü manken Çağla Şikel, iki çocuğunu da normal doğum yöntemiyle dünyaya getirmiş. Hamile olduğu andan itibaren normal doğum yapma isteğindeymiş; fakat endişeleri varmış. Doğum koçunun ruhsal ve bedensel desteğiyle doğuma hazırlanmış ve epidural anestezi alarak ağrısız, harika bir doğum deneyimi yaşamış.

Sen de böyle bir destek istersen Doula ve Doğuma Hazırlık Merkezleri burada!

2. Demet Akalın

Çocuk sahibi olabilmeyi çok isteyen ünlü şarkıcı Demet Akalın, uzun uğraşlardan sonra anne olabildi. Yaşı gereği sezaryen doğum tercih ettiğini açıklayan ünlü şarkıcı, normal doğum için gözünün kesmediğini söylemiş.

Nedir, ne zaman yapılır, riskleri neler: Her Yönüyle Sezaryen Doğum

3. Zeynep Demirel

Fenerbahçe’nin ünlü kalecisi Volkan Demirel’in eşi olan Zeynep Demirel, 2 çocuk annesi. İlk hamileliğinde suni sancı alarak epidural doğumu tercih etmiş. İkinci hamileliğinde vücuduna dışarıdan hiçbir madde verilmemesini isteyerek doğumunu evde yapmış. Ağrıyı azaltacak en etkili yöntemin suda doğum olduğuna karar verip çok rahat bir doğum gerçekleştirmiş.

Ağrısız doğumların vazgeçilmezi: Epidural Doğum Nedir, Nasıl Uygulanır

4. Esra Erol

İki erkek çocuk annesi olan ünlü sunucu Esra Erol, iki hamileliğinde de epidural sezaryen yöntemiyle doğum yapmış.

Seçmek çok zor: Ünlülerden İlham Aldık: Hangi Ünlü Anne Olunca Hangi Bebek İsimlerini Tercih Etti?

5. Pınar Altuğ

33 yaşında anne olan Pınar Altuğ, çocuğunu uzun ve sancılı bir süreç sonrasında normal doğumla dünyaya getirmiş.

Eğrisiyle Doğrusuyla 12 Maddede Normal Doğum Hakkında Merak Ettiklerin

6. Angelina Jolie

Normal doğumu çok istediğini her fırsatta dile getiren Angelina Jolie, çocuklarıyla sıkça gündem olan ünlülerden. 3'ü biyolojik, 3'ü evlatlık olmak üzere 6 tane çocuğu var. Angelina Jolie, bebeğinin ters duruşu nedeniyle mecburen sezaryen doğum yapan ünlüler arasında.

Angelina Jolie de onlardan biri: Çifte Mutluluk: Ünlü İsimler ve İkiz Bebekleri

7. Beyonce

Ünlüler dünyasında en çok konuşulan isimlerden biri olan Beyonce, ilk doğumunda normal doğumu tercih eden isimlerden. İkiz bebeklerine olan hamileliğindeki doğumuyla ilgili ise net bir açıklama yok. İlk olarak evde doğum yapacağı öne sürülen ünlü şarkıcının daha sonra bir tıp merkezinde doğum yaptığı iddia edilmiş.

İkiz bebişlere hamile olan anne adaylarımız için de ilgili yazımızı şuraya bırakalım: 13 Soruda İkiz Gebelik Hakkında Her Şey

8. Jessica Alba

Jessica Alba, fiziği ve güzelliğiyle beğeni kazanan ünlülerden. İlk kızını normal doğum yöntemiyle dünyaya getiren ünlü oyuncu, doğum esnasında en ufak bir ses bile çıkarmadan çok sessiz ve rahat bir doğum gerçekleştirmiş. Doğum esnasında aldığı yoga nefesinin ve odaklanmasının bunda etkili olduğunu söylemiş.

Gebelik dönemini sen de bu şekilde rahat atlatmak istiyorsan hamile yogası ve pilatesi merkezleriyle görüşmeni öneririz.

9. Ebru Şallı

İlk çocuğunu sezaryenle dünyaya getiren Ebru Şallı, bu sebepten dolayı ikinci çocuğunu da sezaryen yöntemiyle doğurmuş.

Bakalım nasıl formlarına kavuşmuşlar: Doğumdan Sonra Kilo Vermek Bu Ünlü Anneler İçin Nasıl Bu Kadar Kolay Oldu?

10. Adriana Lima

Dünyaca ünlü manken Adriana Lima, ilk kızı olan Valentina 10 gün kadar erken gelse de iki çocuğunu da normal doğum yöntemiyle dünyaya getirmiş.

Annelerimizin hikayeleri: Normal Doğum Yapanlar Tecrübe ve Duygularını Anlatıyor!

11. Christina Aguilera

Christina Aguilera’nın doğum hikayesine baktığımızda, vajinasında bir genişleme ya da yırtılma olması ihtimalinden korktuğu için sezaryen doğumu tercih ettiğini öğrendik.

Hamileliklerinde de cesurdular: Hamile Haliyle Ekranlarda Boy ve Karın Göstermekten Çekinmeyen 17 Ünlü

12. Victoria Beckham

4 çocuk annesi olan Victoria Beckham, normal doğum yapmak istemesine rağmen zayıf ve kısa boylu bir kadın olması sebebiyle doktoru tarafından sezaryen doğuma yönlendirilen ünlülerden.

Bak, daha kimler var: Hey Maşallah: En Az 3 Çocuk Yapmış 10 Ünlü

13. Gülben Ergen

Doğumla ilgili her şeyi anbean yaşamak isteyen Gülben Ergen, 8 saat süren sancılı bir sürecin ardından normal doğum yapmış.

Doğum sancısı deyip geçme, bunları öğren: Tüm Gerçekleri ve Yalancılarıyla Doğum Sancıları

14. Şeyma Subaşı

Ünlü televizyoncu Acun Ilıcalı’nın eşi olan Şeyma Subaşı, kızı Melisa’yı Miami’de normal doğumla çok rahat bir şekilde dünyaya getirmiş.

Yurt dışında doğumu tercih eden birçok anne var: Amerika'da Doğum Yapan Ünlüler

15. Buse Terim

Doğum için Amerika’ya giden Buse Terim, şu anda ikinci çocuğuna hamile. İlk doğumunu spinal anestezi aldığı sezaryen yöntemiyle yapmış.

16. Pelin Karahan

İlk çocuğu Ali Demir’i normal doğumla dünyaya getiren Pelin Karahan, ikinci çocuğu için sezaryen doğum yapmış.

Peki nasıl kutladılar: Ünlülerin Baby Shower Partileri: Ünlü Anneler Bebeklerinin Gelişini Nasıl Kutladı?

17. Demet Şener

İki hamileliğinde de normal doğum yapan Demet Şener, ilk hamileliğinde 7 saat boyunca doğum sancısı çekmiş. Doğumda hiç bağırmamış ve düzgün nefesler almasını sağlayan yoga hocası da doğum esnasında yanındaymış.

Ünlülerin tercih ettiği doğum şekillerini öğrendin, hamilelik hallerini de görmek ister misin? Onlar da bu yazıda: Hamile Haliyle Ekranlarda Boy ve Karın Göstermekten Çekinmeyen 17 Ünlü