En Duygusal Doğum Hikayeleri

Büyük acılı dakikaların ardından gelen o büyük mutluluk anı herkes için ayrı özel. Öyle doğumlar var ki anneler de çocuklarıyla beraber adeta yeniden doğuyorlar. Bu kutsallığı tecrübe etmiş annelerimizin Anneysen.com'da paylaştıkları doğum hikayelerinde yer alan duygu yüklü anları seninle buluşturuyoruz.

Sen de bizimle bu özel anlarını diğer annelerle paylaşabilirsin!

1. ozgercek annenin doğum hikayesi

Doğum Boyu: 50 cm Doğum Kilosu: 3110 gr Doğum Tipi: Sezaryen Hastane: Özel GOP Hastanesi

“Bir hikaye yazmak çok zordur. Hele ki hikayeniz benimki gibi buruksa... Her annenin hayalidir doğumdan sonra bebeğini koklamak, hissetmek... Ben o şanslı annelerden olamadım maalesef…

Narkozdan ayılırken kalbimde bir problem oldu, daha doğrusu olmuş. Beni yoğun bakıma almışlar. Ayıldığımda öğrendim. Kendime geldiğimde biricik yavrum yerine bir sürü doktorla karşılaştım. Bir anne için en acı veren olaylardan biriymiş bu, onu anladım.

Allah kimseyi yavrusundan ayrı koymasın. Kendime geldiğimde onu ne kadar özlediğimi fark etmiştim. Daha sonra eşim yanıma geldi. Onu görünce gözyaşlarımı tutamadım, tabii ki o da. Ve bu arada kendi annemin halini bir düşünün lütfen. Torunu gelmiş fakat onun yavrusu ortada yok. Bir anne için dayanılmaz bir acı...”

Hikayenin devamı için: ozgercek

2. anneolmak39 annenin doğum hikayesi

Doğum Boyu: 61 cm Doğum Kilosu: 3880 gr Doğum Tipi: Sezaryen Hastane: Lüleburgaz Devlet Hastanesi

"...Hamilelik boyunca istifralar, mide kaynamaları, tansiyon düşüklüğü gibi sorunlar yaşadım. Nedense, ne yaşanırsa yaşansın hiç şikayet etmiyor insan. Ne de olsa 'Anne olacağım.' diyorsun. Çok sıcak bir yaz günü 1 Ağustos 2002'nin akşam ezanında sezaryen doğumla sana kavuştum. Normal doğum çok istememe rağmen olmadı. Ameliyattan ayıldığımda 'Sağlıklı mı, getirin göreyim.' dedim. Sana kavuşma anımı sözlerle anşatmak zor yavrum..."

Hikayenin devamı için: anneolmak39

Bulantılarına ek mide yanması derdin varsa, okumadan geçme: Hamilelikte Mide Yanması ile Başa Çıkma Rehberi

3. diLeeq annenin doğum hikayesi

Doğum Boyu: 51 cm Doğum Kilosu: 3100 gr Doğum Tipi: Normal Hastane: Avusturya

"...Sancılar iyice artınca ebe, 'Battaniyeyi getirin bebek için.' demeye başladı. Çok heyecanlanmıştım. Birazdan bitecek diye seviniyordum, sonra ıkınma falan derken son gücümle ıkındım ve içimden çıktığını hissettim kızımın resmen.

Dr. 'Kordon iki kez dolanmış boynuna.' dedi. Ondanmış, kalp atışının düşmesi. Her neyse sonra aldım kucağıma ve kızım ağlamadı. Dr. ugraştı ama ses yoktu. Mosmordu... Hemen aldılar tekrar kucağımdan... Neye uğradığımı şaşırdım.

O kadar sancı çektim, ağrı çektim bir damla gözyaşı dökmedim ama o an hüngür hüngür ağladım. Sonra oksijen falan verdiler kızım ağladı sonunda. Öyle mutlu oldum ki o an anlatamam size. O an anlatılmaz, yaşanır. Evet çok ağrı çektim ama bitti.. O doğduktan sonra bitti her şey..."

Hikayenin devamı için: diLeeq

Ne hikayeler var: Normal Doğum Yapanlar Tecrübe ve Duygularını Anlatıyor!

4. cemrenazz annenin doğum hikayesi

Doğum Boyu: 38 cm Doğum Kilosu: 1070 gr Doğum Tipi: Sezaryen Hastane: Zekai Tahir Burak

"...Kaynanam aradı bir de. Demesin mi, 'Çocuk ölürse bir daha olur.' diye. Ben tamamen yıkıldım. Eşime bir şekilde ulaştım geldi. O gelene kadar doktorla detaylı bir şekilde konuştuk ve doktora benim dosyamda bir kağıt olduğunu ve benim zaten mikrop kaptığımı söyledim. Doktor hemen uzmanları çağırdı, bir oraya götürüyor beni, bir buraya.

Ayrıntılı ultrasona girdim ve doktor sordu, 'Kararın ne?' diye. 'Madem içimdeyken ölüm riski var, ben de doğum yapmak istiyorum.' dedim. Eşimle konuştuk, o da hemfikirdi benimle. Ertesi gün 7 saat suni sancı verdiler, maalesef açılmam olmadığı için spinal anestezi ile kızımı dünyaya getirdim. Sesini duydum fakat onu göremedim.

1070 gr 38 cm doğdu Cemre Naz'ım. Hemen kuvöze alındı, taa ertesi güne kadar kızımı görmedim. İşin kötü yanı bulunduğum odada tam 5 bebek vardı, sabaha kadar ağladım. Tam 42 gün kuvözde kaldı kızım. 35 günlükken ilk kez kucağıma aldım, Allah'ım hiç kimseye bu duyguyu yaşatmasın gerçekten çok zor..."

Hikayenin devamı için: cemrenazz

5. elifatihm annenin doğum hikayesi

Doğum Boyu: 50 cm Doğum Kilosu: 3000 gr Doğum Tipi: Sezaryen Hastane: Kahramanmaraş Kadın Doğum Hastanesi

"...Saat 20:50'ydi, beni ameliyat masasına yatırdılar. Oradaki aletlerle bir şeyler yapmaya başladılar ve beni belden uyuşturdular. Her şeyi duyuyor hissediyordum. Ameliyathane o kadar soğuktu ki titriyordum masada. Doktor ameliyata başladı, oğlum doğdu. Onun ağlama sesini duyunca hayatta yaşamadığım bir duyguyu yaşadım. Muhteşem bir şeydi bu, mucizeydi, içimden bir canlı çıktı ve ağlıyordu.

21:20'de ameliyattan çıktım, herkes kapıda bekliyor ama kimseyi gözüm görmüyor oğlumu istiyorum. Oğlumu ağlayamama sorunu nedeniyle küveze yatırmışlar, ben de sabaha kadar acıyla kıvrandım. Oğlumu da sabah 11:00'de görebildim. O nasıl bir şey, bir duyguydu anlatamıyorum. Ağlamaktan başka bir şey yapamadım..."

Hikayenin devamı için: elifatihm

Acılı ama mutlu sonlu: Hem Sancısı Hem Mutluluğu Bol Doğum Hikayeleri

6. evbi annenin doğum hikayesi

Doğum Boyu: 55 cm Doğum Kilosu: 4000 gr Doğum Tipi: Sezaryen Hastane: Balgat Özel Yüzüncü Yıl Hastanesi

"...İşte o an. Ben uyanığım, doktorları duyuyorum, ne yaptıklarını hissediyorum ama acı çekmiyorum. Gözümü bir noktaya dikmişim başımdaki hemşireyi tınmıyorum. Dua ediyorum, tekbir getiriyorum, hep dua dua dua... Ve bebeğimi doğar doğmaz yanaklarından öpüyorum.

O nasıl bir tendir, o nasıl bir yumuşaklıktır ve o nefisss koku... Böyle bir an yok, bir duygu yok başka hiçbir şeyde. Ve çok şükür Rabbim biz kadınlara lütfetmiş bu duyguyu..."

Hikayenin devamı için: evbi

Hep destek, tam destek: Baba Adaylarının Doğuma Girdiği Doğum Hikayeleri

7. melossss annenin doğum hikayesi

Doğum Boyu: 52 cm Doğum Kilosu: 4200 gr Doğum Tipi: Sezaryen Hastane: Medice Asya

"...Kız kardeşim evi temizliyordu, eşim de kavga etme günündeydi demek. Her şeye bahane bulup kavga etmemize neden oldu ve çok kötü tartıştık. Gün boyu hiç konuşmadım taa ki akşam yemeğine kadar. Sancılarım da giderek fazlalaşmış yarım saatte bir geliyordu.

Duş alıp uyumaya gittim ama sancıdan duramıyordum. Çantamı alıp çıktık ve 2 cm açılma olduğunu dediler. Bende bir hayal kırıklığı... 5 cm açılma beklerken 2 cm acıklık olduğunu duyunca ağlamaya başladım, 'Niye 2 cm?' diye. Odama çıktım bekliyorum, sancılar da sıklaştı.

Eşime sarılıp ağlılyorum, 'Ne olur kurtar beni.' diye ve sezaryene alındım. Apar topar ameliyat olmuşum bebeği almışlar. Uyandığımda bebeğimi hala getirmemiştiler odama. Kan şekeri düşük olduğu için serum takmışlar başka yerde. 7 saat sonra bebeğimi gördüm. O anı unutamyorum. ALLAH herkese nasip etsin bu duyguyu, yok tarifi..."

Hikayenin devamı için: melossss

Sezaryen doğum hangi durumlarda şart? Videomuzda anlattık.

8. cnmkzm21 annenin doğum hikayesi

Doğum Boyu: 49 cm Doğum Kilosu: 2800 gr Doğum Tipi: Normal Hastane: Diyarbakır Kadın Doğum Hastanesi

"...O an dizlerim titredi işte, korku heyecan her şey vardı. NST'ye bağlandım, hiç sancım yoktu. Suni sancı için serum taktılar bir iki saate kalmadan yerimde duramaz oldum. Öyle zordu ki o sancılar. Bir daha gün yüzü göremem sanıyordum. 14 saat sancıdan sonra muayene oldum ve 'Tamam doğum odasına.' dediler.

Kızım inatçıydı, doğmuyordu tabii. ben kendimi kaybetmiştim ağrıdan, sancıdan. Epizyotomi uygulandı ve bir iki ıkınmadan sonra 14.50'de meleğim doğdu. Doğduğu an, kızımı gördüğüm an dünyaya yeniden gelmişim gibi ağrılarım dindi..."

Hikayenin devamı için: cnmkzm21

Pek çoğunun korkulu rüyası olan epizyotomi nedir, nasıl yapılır: 9 Maddeyle Epizyotomi (Doğum Dikişi) ve Bakımı

9. arzucan_81 annenin doğum hikayesi

Doğum Boyu: - Doğum Kilosu: 3500 gr Doğum Tipi: Sezaryen Hastane: Ankara Gazi Hastanesi

"...Sedyeyle giderken beni tuttu bir ağlama. Tam ameliyathanenin önünde geldim, sancılar sıklaştı. Ben hala ağlıyor durumdayım. Doktorum geldi, beni sakinleştirdi, belden aşağısını uyuşturdu. Bende bir gevezelik, çenem düştü.

İşte sonunda bebeği görünce içimden bir şey kaydı gitti, çok tuhaf bir duygu. Kucağıma aldım, hemen sustu bebek. Allah herkese yaşatsın, Rabbim kimsenin kucağını boş bırakmasın..."

Hikayenin devamı için: arzucan_81

Doğumda kullanılan anestezi yöntemlerinin hangileri olduğunu biliyor musun?

10. mega_bitli annenin doğum hikayesi

Doğum Boyu: 50 cm Doğum Kilosu: 3550 gr Doğum Tipi: Sezaryen Hastane: Özel Erdem Hastanesi

"...Apar topar hazırladılar beni sezaryene. Eşim o sırada eve gitmişti, 'Haber verin, gelsin.' dedim. Yetişeyim, derken kaza yaptığını ameliyattan sonra öğrenecektim. Eşimi göreceğim diye yarım saat fazla sancı çektim, sonra aldılar beni. Ameliyathane gerçekten soğuktu. Hayatımda ilk kez girdiğim bir ortam, sancım da bir yandan vuruyor. Doktoruma 'Beni bayıltın n'olur.' dedim ve bir kaç dk. içinde bulanıklaştı her şey.

Herkes odamda beni bekliyordu. Benimse tek dediğim, 'Oğlum doğdu mu?'. Gerçekten doğmuştu, sedyeyle odama girince o çekik gözlerin fıldır fıldır döndüğünü gördüm ilk. Babasına çok benziyordu. :) Sonra onu kucağıma verdiler, o birkaç saniyeyi hayatımın hiçbir anına tercih etmem... Böyle mi kokarmış evlat, bu kadar güzel mi olurmuş evlat? Ağlamaktan konuşamadım..."

Hikayenin devamı için: mega_bitli

Doğum korkusu olup da son dörtlüğe girenlere gelsin. Hadi biraz cesaret!