Bebek Bakımı ve Makaleleri

Bebek bakıcısı seçiminden bebek bakım setine, bebek banyosunun püf noktalarından bebek cilt bakımına kadar bilmen gereken tüm detaylar makalelerimizde!

Bebek Bakımında Yepyeni Bir Dönem: Gelişim Evreleri!

Bebek Bakımında Yepyeni Bir Dönem: Gelişim Evreleri!

Bebek bakımı ile ilgili bilgilerin her geçen gün yenileniyor, değil mi? Bu yazımızda da yepyeni bir bilgi edineceksin: Bebek gelişim evreleri! Peki bu evreler neden önemli, bebek bakımı ile ne ilgisi var? Evrelere göre bebek bakım ürünleri, bebek ıslak mendil seçimi için hangi markayı tercih etmelisin? Hepsini yazdık!

Bebek Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Bebek Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Yenidoğan bebeklerin cildi büyük çocukların ya da yetişkinlerin cildine göre daha hassastır. Yenidoğan bebeklerin cilt bariyeri henüz gelişmediği için ciltleri nem seviyesini koruyamaz ve tahriş edici maddelere karşı korunmasız kalır. Bu neden yenidoğan bebeklerde kızarıklık ve cilt kuruluğu sıkça rastlanır.

“Bebeğimin cildi hassas mı?” ya da “Bebeğimin cildini nasıl koruyacağım?” soruları kafanda dönüyorsa öğrenmek için okumaya devam et.

Bebeğin Gözüne Anne Sütü Damlatmak Doğru mu?

Bebeğin Gözüne Anne Sütü Damlatmak Doğru mu?

Bebeğin gözüne anne sütü sürerek çapakları temizlemek halk arasında yaygın bir uygulama ancak bu, ne kadar doğru? Anne sütü bebeğin gözüne damlatılır mı? Hadi şu konuya bir açıklık getirelim!

Bebeğin Üşüdüğünü Nasıl Anlarız?

Bebeğin Üşüdüğünü Nasıl Anlarız?

Özellikle ilk kez anne ve baba olan ebeveynler zaman zaman bebeklerinin sağlığı konusunda endişeye kapılabiliyorlar. Sen de acaba bebeğim üşüyor mu, telaşıyla sık sık bebeğinin vücut ısısını kontrol ediyor olabilirsin. Bebeğin üşüdüğünü nasıl anlarız? Elinin ya da yüzünün soğuk olması üşüdüğü anlamına mı geliyor, bilmen gerekenleri anlattık!

Yeni Doğan Bebek Nasıl Giydirilir?

Yeni Doğan Bebek Nasıl Giydirilir?

Bebeğini kucağına alır almaz onun sağlığını koruma içgüdüsüyle hareket etmen çok normal. Konforlu bir şekilde yatabilmesi ve doğduğu mevsimin hava koşullarından etkilenmemesi için yeni doğan bebek nasıl giydirilir, dikkat etmen gerekenleri anlattık!

Bebek Emziğe Nasıl Alıştırılır?

Bebek Emziğe Nasıl Alıştırılır?

Emmek bebeklerde anne karnında başlayan bir refleks. Bu refleksin bilinirliği ile doğumdan sonra bebeğin uykuya dalmasını ve ağladığı zamanlarda sakinleşmesini sağladığı için emzik annelerin işini epey kolaylaştıran bir ürün. Ancak emzik bağımlılığını önlemek için bebeği emziğe alıştırırken dikkatli olmak gerekiyor. Bu yazımızda bebek emziğe nasıl alıştırılır, konusunda bilmen gereken tüm teknikleri anlattık!

Bebek Taşıma Sırasında Nelere Dikkat Etmelisin?

Bebek Taşıma Sırasında Nelere Dikkat Etmelisin?

İlk kez anne ve baba olmuş ebeveynler bebek taşıma konusunda zorlanabiliyorlar. Özellikle yenidoğan dönemi bebeklerin narin kemiklerinin ters bir hareketle kırılabileceği konusunda endişe verici olabiliyor. Ama çekinden davranmana gerek yok, bu yazımızda sana bebek taşıma sırasında dikkat etmen gerekenlerden bahsettik.

En Faydalı 8 Bebek Bakım Kremi

En Faydalı 8 Bebek Bakım Kremi

Bebeğinin narin, dış etkenlerden kolayca etkilenen cildinin de bakıma ihtiyacı var. Onun gün içerisinde ihtiyaç duyacağı tüm bakımı sağlayacak 8 bebek bakım kremi önerimizi yazımızda bulabilirsin.

Bebeklerde Pişik Çeşitleri Neler?

Bebeklerde Pişik Çeşitleri Neler?

Bebek bezleri bebeklerin ciltlerinde döküntülere yol açabiliyor. Yani bebeğinin minik poposunda pişik olduğunu zannettiğin şey, aslında bir cilt rahatsızlığı olabilir. Bebeklerde pişik çeşitleri olarak bilinen bu rahatsızlıklar neler öğren, miniğinin sorununu etkili bir şekilde tedavi et!

Konuyu detaylıca öğrenmek için: Pişik Neden Olur? Pişiğe Ne İyi Gelir?

Bebek bakımı