Bebek Bakımı ve Makaleleri

Bebek bakıcısı seçiminden bebek bakım setine, bebek banyosunun püf noktalarından bebek cilt bakımına kadar bilmen gereken tüm detaylar makalelerimizde!

Bebek Bakımında Yepyeni Bir Dönem: Gelişim Evreleri!

Bebek Bakımında Yepyeni Bir Dönem: Gelişim Evreleri!

Bebek bakımı ile ilgili bilgilerin her geçen gün yenileniyor, değil mi? Bu yazımızda da yepyeni bir bilgi edineceksin: Bebek gelişim evreleri! Peki bu evreler neden önemli, bebek bakımı ile ne ilgisi var? Evrelere göre bebek bakım ürünleri, bebek ıslak mendil seçimi için hangi markayı tercih etmelisin? Hepsini yazdık!

Bebek Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Bebek Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Bebeğinin hassas cildi, birçok probleme karşı çok açıktır. Bu nedenle ona gereken özeni göstermelisin. Peki bebek cilt bakımı nasıl yapılır, biliyor musun?

Bu yazımızda “Bebeklerde cilt bakımı nasıl olmalı?” soruna tüm yönleriyle cevaplar verdik. Hadi okumaya başla!

Bebek Emziğe Nasıl Alıştırılır?

Bebek Emziğe Nasıl Alıştırılır?

Emmek bebeklerde anne karnında başlayan bir refleks. Bu refleksin bilinirliği ile doğumdan sonra bebeğin uykuya dalmasını ve ağladığı zamanlarda sakinleşmesini sağladığı için emzik annelerin işini epey kolaylaştıran bir ürün. Ancak emzik bağımlılığını önlemek için bebeği emziğe alıştırırken dikkatli olmak gerekiyor. Bu yazımızda bebek emziğe nasıl alıştırılır, konusunda bilmen gereken tüm teknikleri anlattık!

Bebek Taşıma Sırasında Nelere Dikkat Etmelisin?

Bebek Taşıma Sırasında Nelere Dikkat Etmelisin?

İlk kez anne ve baba olmuş ebeveynler bebek taşıma konusunda zorlanabiliyorlar. Özellikle yenidoğan dönemi bebeklerin narin kemiklerinin ters bir hareketle kırılabileceği konusunda endişe verici olabiliyor. Ama çekinden davranmana gerek yok, bu yazımızda sana bebek taşıma sırasında dikkat etmen gerekenlerden bahsettik.

En Faydalı 8 Bebek Bakım Kremi

En Faydalı 8 Bebek Bakım Kremi

Bebeğinin narin, dış etkenlerden kolayca etkilenen cildinin de bakıma ihtiyacı var. Onun gün içerisinde ihtiyaç duyacağı tüm bakımı sağlayacak 8 bebek bakım kremi önerimizi yazımızda bulabilirsin.

Bebeklerde Pişik Çeşitleri Neler?

Bebeklerde Pişik Çeşitleri Neler?

Bebek bezleri bebeklerin ciltlerinde döküntülere yol açabiliyor. Yani bebeğinin minik poposunda pişik olduğunu zannettiğin şey, aslında bir cilt rahatsızlığı olabilir. Bebeklerde pişik çeşitleri olarak bilinen bu rahatsızlıklar neler öğren, miniğinin sorununu etkili bir şekilde tedavi et!

Konuyu detaylıca öğrenmek için: Pişik Neden Olur? Pişiğe Ne İyi Gelir?

Bebeklere Zeytinyağı Ne Zaman Verilir, Faydası Ne?

Bebeklere Zeytinyağı Ne Zaman Verilir, Faydası Ne?

Bebeğe zeytinyağı içirmek çoğunlukla kabızlığa karşı uygulanan bir yöntem. Ancak bebek beslenmesinde ilk 6 ay çok kritik bir dönem. Dolayısıyla bebeklere zeytinyağı ne zaman verilir, sorusunun cevabı çok önemli. Hem bebeklerde zeytinyağı kullanımı hem de zeytinyağının faydaları hakkında bilmen gerekenleri bu yazıda anlattık!

Bebeklerin Tırnakları Ne Zaman Kesilir?

Bebeklerin Tırnakları Ne Zaman Kesilir?

Bebek tırnak kesimi, ebeveynlerin en çok zorlandıkları işlemlerden birisi. Ancak kendine zarar vermemesi için düzenli kesim yapılması gerekiyor. Bu konuda birçok sorun var biliyoruz. Bebeklerin tırnakları ne zaman kesilir, bebek tırnağı kesmek için en uygun zaman hangisidir gibi birçok sorunun cevabını bu yazıda bulabilirsin.

Bebek Bakımı Hakkında Ne Kadar Bilgilisin?

Bebek bakımı hakkındaki bilgilerini sınamaya ne dersin? Hadi bu testi çöz, sonucu gör!

Bebek bakımı