İzmirli Ailelere Çocukları İçin 10 İzmir Bale Kursu Tavsiyesi!

Çocuğunun kas yapısının gelişmesini sağlayan bale, büyük bir disiplin gerektiriyor. Çocuğunun öğrendiği disiplin ise, hayatın her alanında kendini ve bedenini tanıyan bir birey olarak yetişmesine etkide bulunuyor. Bu açıdan sana yardımcı olacak İzmir bale kursu seçenekleri içinden 10 firma önerisini senin için listeledik.

1. Academy İzmir

Konak ilçesinde Sabancı Kültür Merkezi'nin hemen yanında yer alan Academy İzmir, çocuğuna uzman kadrosu ile bale eğitimi veriyor. Ayrıca sanatın evrensel ormanında İzmir'de bir ağaç olarak kendini tanımlayan Academy İzmir, çocuğunu eğitimlerine davet ediyor. Senin de o büyük ağacın dalı, yaprağı, çiçeği meyvesi olmanı istiyor. Eğlenceli aktiviteler ile bale eğitimi alan çocuğun kendini geliştirme fırsatı yakalıyor.

2. Sim Sanat

Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı olan Sim Sanat 22 yıldır eğitim veriyor. Tecrübesi ile kaliteli hizmet sunan bale kursu, ilkokul ve okul öncesi yaşlara göre öğrencileri gruplara ayrılıyor. Kurs türüne göre farklılık gösteren sınıflarda en fazla 14 kişilik gruplar bulunuyor. Bale dışında müzik ve resim kursları da veren Sim Resim, Bale & Müzik Kursu, güzel sanatlar lisesi için sınava hazırlık kursları da sunuyor. Çocuğunu kayıt ettirmek istiyorsan bale kursu İzmir Şirinyer'de bulunan bu firmayı tercih edebilirsin.

3. Bestem Bale Kursu

Kadrosu, alanında profesyonel konservatuar mezunu eğitmenlerden oluşan Bestem Bale Kursu, İzmir Devlet Opera Balesi Çocuk Balesi gibi sınavlar için hazırlayıcı eğitim programları sunuyor. İzmir bale kursu, Karşıyaka ilçesinde hizmet veriyor. Çocuğun için bale eğitiminin yanı sıra kursta 10 yıllıklık program ile Bale eğitmeni olma imkanı da tanınıyor. Bale eğitmeni olmaya hak kazananlar da kursta staj yapma fırsatı yakalıyor. Bu da bale kursuna başlayan ve bu yolda ilerlemek isteyen çocuklar için harika bir fırsat niteliği taşıyor.

4. Ömre Bedel Spor Sanat Merkezi

Yaratıcı drama teknikleri ile Ömre Bedel Spor Sanat Merkezi çocuğunun daha aktif bir şekilde zaman geçirmesini sağlıyor. Sunulan eğitici müzik ve sanat etkinlikleri ile kaliteli hizmet sunuyor. Bale kursu İzmir şehrinde özellikle bebekler için motor gelişimleri açısından destek sağlarlarken, eğlenceli vakit geçirme imkanı da sunuyor.

5. BHD Akademi

Berkehan Dural ve Sezen Dural tarafından 17 Haziran 2017 tarihinde kurularan BHD Akademi, bale, dans, drama, müzik ve dans eğitimleri veriyor. Akademide çocuğun için bale ve diğer branşlarda kendi alanlarında uzmanlardan oluşan eğitimci bir kadro bulunuyor.

BHD Akademi ''Bir nefes yaşam, bir nefes sanat'' sloganı ile yola çıkarak sanatın ve yaşamın iç içe olan bir oluşum olduğunu belirtiyor. Firma, İzmir bale okulları için değerlendirilmesi gereken seçenekler arasında yer alıyor.

6. Balejim Sanat Okulu Gaziemir

Dokuz Eylül Üniversitesi mezunu Mesut Akdeniz ve Tülay Akdeniz tarafından kurulan Balejim Sanat Okulu, Devlet Opera Bale Sanatçısı Gökçe Telkıvıran'ın önderliğinde sanatçı bireyler yetiştiriyor. Kadrosunda Türk ve yabancı eğitmenlerin bulunduğu bale kursu, işini layığıyla yerine getiriyor.

7. Melisa Karan Sanat Merkezi

''Herşey bir hayalle başladı. İstedik ki sanat ile hayat iç içe olsun...'' sloganı ile yola çıkarak kaliteden ödün vermeyen Melisa Karan Sanat Merkezi, alanında uzman eğitimcilerle çalışıyor. Kurumda eğitim alan herkese kendi ders saatlerinin dışında da etütlerden yararlanma imkanı sunuyor. Doğa ile iç içe ve ulaşım kolaylığı bulunan İzmir bale kursu sessiz, sakin bir mekanda hizmet vermeye devam ediyor.

8. Tan Sağtürk Akademi

İlk şubesi Teşvikiye'de açılan Tan Sağtürk Akademi İzmir şubesi dışında Türkiye'nin her yerine ulaşmış durumda! Tan Sağtürk Akademi, balenin ve dansın, kısacası sanatın daha çok sevilmesini sağlamak istiyor. Öğrencileri için sosyal hayatlarına ve kişisel gelişimlerine katkı sağlayarak onların daha iyi yetişmesi amacını taşıyor.

Firma, baleden dansa, müzikten çağdaş sirk sanatlarına kadar geniş bir yelpazede öğrencilerine hizmet veriyor. Bale kursu için çocuğunun tanınmış bir yerde eğitim almasını istiyor ve uygun İzmir bale kursu fiyatları imkanından yararlanmak istiyorsan, İzmir'de de şubeleri bulunan Tan Sağtürk Akademi'yi ziyaret edebilirsiniz.

9. White Club Bale Kursu

2009 yılından beri Balçova'da faaliter gösteren White Club Bale Kursu, çocukların yetenek ve potansiyellerini ortaya çıkararak hem sanatsal hem de sosyal yönden donanımlı bireyler yetiştirmeyi amaçlıyor.

Bu doğrultuda bale eğitiminde de uzman kadrosuyla hizmet ediyor. Uygulamalarını Rus bale eğitimi metodu olan Vaganova Bale Sertifika Programı ve İngiliz Kraliyet Dans Akademisi'ne (Royal Academy of Dance) göre yapan White Club, çocukların hem fiziksel gelişime katkı sağlıyor hem de sanatla iç içe olmalarına yardımcı oluyor.

White Club Bale Kursu'nun eğitim için yaş sınırı 4. Ancak hem fiziksel hem de uyum açısından yeterli çocukları 3 yaşından itibaren de kabul edebiliyor. Sınıflara dağılım ve fiziksel beceri tespiti, kursa katılmadan önce yapılan seviye çalışması ile yapılıyor. Yıl arası ve sonu yapılan gösteriler ile çocuklar tüm becerilerini sergileyebiliyor.

Eğer çocuğun alanında uzman ve hepsi konservatuar mezunu eğitmenler eşliğinde, eğlenerek bale eğitimi alsın istersen White Club Bale Kursu'nu tercih edebilirsin. Firmanın iletişim bilgilerine ulaşmak ve detaylı bilgi almak için profil sayfasını inceleyebilirsin.

10. İzmir Dans Atölyesi Merkez

Çiğli ilçesi Ataşehir'de Kent Hastanesi yanında bulunan İzmir Dans Atölyesi iki dans aşığının hayallerini İzmir'de sürdürmek istemesi sonucunda hayat buldu. 2014 yılında kurulan merkezde dans sporları ağırlıklı olmak üzere halk dansları, sosyal latin, salon dansları ve bale gibi farklı branşlarda hizmet veriliyor. İzmir Dans Atölyesi Merkez'i diğerlerinden ayıran özellik ise Dans Sporları Federasyonu'na bağlı dans sporu yarışları için sporcu hazırlaması oluyor.

Firma, Türkiye'de dans sporları kulüpleri arasında ilk 10 içerisinde yer alıyor. Bu da bale kursunun yaptıkları işe ne kadar önem verdiklerini gösteren bir ayrıntı olarak çıkıyor. Yarışmalarda her geçen gün başarılarına bir yenisini ekliyorlar. Bale kursu fiyatları için merkezle iletişime geçerek bilgi sahibi olabilirsiniz.