Sim Sanat

Sim Sanat

Randevu/Bilgi Alın

Firma ile iletişime geçmek için

Program

Günlük
Aylık
Dönemlik
Yıllık
Yaz Okulu

Branşlar

Piano
Keman
Yan Flüt
Şan
Elektro Gitar
Klasik Gitar
Bas Gitar
Modern Dans
Caz Dans
Zumba
Resim
Bale
Güzel Sanatlar Hazırlık

Özellik

Özel Ders
Grup Dersi

Hangi yaş grupları için eğitimler var?

0-1 yaş
1-3 yaş
3-6 yaş
6-9 yaş
9+ yaş

Hakkında

Sim Sanat, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olan bir sanat kursu olarak, 25 yıllık köklü bir kurumdur. İlkokul ve okul öncesi çocuklar için çeşitli müzik, bale ve resim kursları veren kurum, çocuklarınıza güvenli bir ortamda, konusunda uzman eğitmenler eşliğinde, yeteneklerini keşfetmelerini ve geliştirmelerini sağlayan eğitimler sunuyor.

İlkokul ve okul öncesi grubu resim dersleri hafta içi ve hafta sonu 14 kişilik gruplar halinde düzenleniyor. Pastel, suluboya, kuru boya, keçeli kalem ve yaratıcı çoçuk atölyesi çalışmalarının yanı sıra ayda bir kez her sınıf için seramik çalışmaları da düzenleniyor. Her hafta farklı tekniklerle workshoplar düzenleyen Sim Sanatta öğrenciler, öğretmenleri tarafından gözlemlenerek yetenekleri doğrultusunda güzel sanatlar öğrenimine yönlendiriliyor ve güzel sanatlar lisesi hazırlık programına dahil ediliyor. Sim Sanat, 6-11 yaş grubu için yetenek tespiti ve gerekli sanatsal eğitime yönlendirici rehberlik hizmeti sağlıyor.

Sim Sanatta dans, bale, keman, gitar, orff çalgıları, seramik, resim, mandolin kurslarından birine çocuğunuzu yönlendirebilirsiniz. Piyano derslerinde dört yaştan itibaren bire bir eğitim veriliyor. 13 yaştan itibaren katılım sağlanabilen modern dans eğitimi içeriğinde koreografi çalışmalarına yer veriliyor. Amaç bedensel farkındalığı yaratmak ve bununla birlikte en doğal yoldan vücudu dans edebilecek forma sokmak olan modern dans dersleri, haftada bir gün, bir saat uygulanıyor. Sim Sanatta koro çalışmalarına da yer verilerek yetenekli öğrenciler seçmeler aracılığıyla koroya katılım sağlayabiliyor.

Çocuklar sanatsal başarılarını ve çalışmalarını sergiledikleri gösterilerle ailelere duygusal anlar yaşatıyor. Sim Sanat, çocukların sosyalleşmesini ve özgüven gelişimlerini sağlayarak, mutlulukla yeteneklerini geliştirebilecekleri uygun ortamı sağlıyor.

İletişim

Menderes Caddesi No:145 K:1 D:1 Yuvam Apartmanı Şirinyer İzmir