Çocuğun İçin 10 İzmir Dans Kursu Önerisi!

Çocuğunun gelişme ve büyüme anında, eğitimlerle birlikte yeteneklerini keşfetmek ve ileride sosyal bir birey olmasını sağlamak için 3 yaş dans kursları İzmir seçeneklerine bir göz atabilirsin. İncelemeni ve seçim yapabilmeni kolaylaştırmak için İzmir'de 10 tane dans akademisini bir araya getirdik, tercih senin!

1. T.C MEB Dans Ekol Sanat Merkezi

2010 yılından bu yana İzmir'li sanatseverleri Karşıyaka'daki merkezinde ağırlayan akademi, her yaş grubundan çocuğa eğitim vermektedir. Dans ve müzik alanında hizmet veren ve çocukların her iki sanat dalı ile gelişimlerini destekleyen T.C MEB Dans Ekol Sanat Merkezi, modern dans, bale, piyano, keman, gitar ve viyola eğitimi veriyor. Her sanat dalına özel bir odası bulunan sanat merkezi, deneyimli eğitimci kadrosu ile çocuğunun ve senin gibi birçok ailenin hayallerini faaliyete geçirmeyi hedef ediniyor.

Anadolu Ateşi gibi ülkenin önemli dans gruplarında yer alan dansçılardan özel eğitim desteği sağlayan ve İzmir dans kursları Bostanlı yakınlarında yer alan merkez, klasik bale, latin dansları, modern dans ve halk dansları gibi alanlarda hizmetini sunmaya devam ediyor. Aynı zamanda küçük yaştaki öğrencilerinin güvenliği ve sağlıkları açısından ücretsiz sigortalama yapan Ekol Sanat Merkezi, her sınıfta kapalı devre kamera sistemi bulunduruyor. Bu gibi özelliklerden yola çıkarken, İzmir dans kursu Karşıyaka ilçesinde yer alan sanat akademisi, listene ekleyebileceğin yerlerden birisi olabilir diye düşündük.

2. Tan Sağtürk Akademi Bostanlı

İzmir'in Karşıyaka semtinde çalışmalarını devam ettiren ve Türkiye'nin birçok yerinde çocuklara eğitim veren sanat akademisi, konum olarak oldukça ulaşılır, sahil kenarına yakın bir yerde bulunuyor. Öncelikli hedefi sanat eğitiminin önemini kavratmak ve sanatın her alanıyla çocukları geliştirmek olan Tan Sağtürk Akademi Bostanlı, her yaş grubuna ayrı eğitimler veriyor. Bunun sebebi, fiziksel ve zihinsel gelişim esnasında, öğrencinin yaşına en uygun seviyede eğitim alması.

Özel eğitim kurumunda, özellikle çocuk öğrencilere sanatı sevdirerek, geleceğe faydalı bireyler yetiştirmek isteyen merkez, İzmir dans kursları seçenekleri arasında yer alıyor ve zaman zaman düzenlenen organizasyonlar ile çocukların sahne tozunu küçük yaşta almalarını sağlıyor. Uzun yıllardan beri hizmet vermeye devam eden sanat merkezi, çocuğunun profesyonel eğitim alacağı nadir seçeneklerden birisi oluyor.

3. White Club Dans Okulu

@provider:undefined

Ulaşımı son derece kolay olan sanat merkezi, İzmir'in Balçova semtinde yer alan Palmiye AVM içerisinde, 1. katta yer alıyor. Bale, tango, modern dans, latin dansları ve oryantal gibi çeşitli alanlarda eğitim veren White Club Dans Okulu, 5 yaşından başlayarak her yaş grubundan çocuk öğrenciye ders veriyor.

Yerli ve yabancı müzikler eşliğinde çocukların hareket algılarını, kapasitesini ve becerilerini artıran dans okulu, İzmir dans kursu tavsiye listelerinde yer alıyor. Çocukların bedensel, zihinsel ve ruhsal gelişimlerine önem veren ve eğitimleri ile bunlara katkıda bulunmayı isteyen akademi, seçeneklerin arasında bulundurabileceğin güvenilir ve profesyonel yerlerden birisi oluyor.

4. Arman Esen Dans Akademi

Bornova'da, ana yol üzerine ve Milli Eğitim Müdürlüğüne yakın bir yerde bulunan dans merkezi, 8 Mart 2009 tarihinden beri hizmet veriyor. T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı olarak açılan Arman Esen Dans Akademi, müzik, dans ve spor eğitimleri veriyor.

Profesyonel ve yüksek kalitede eğitim veren ve uzman kadrosuyla çalışmalarını sürdüren akademi, İzmir dans kursları Bornova semtinde dikkat çeken yerlerden birisi oluyor. 4 yaş ve üzerine eğitim veren ve çocukları küçük yaşta sanata yaklaştırmayı hedef edinen merkezi ziyaret edebilir ve daha detaylı bilgi alabilirsin.

5. Tuğba'DANSPOR

2006 yılında, Balçova Palmiye AVM içerisinde açılmış olan dans ve spor akademisi, İzmir'in sevilen kalabalık ilçesi Buca'da bulunuyor. Dans ve spor alanında hizmet veren ve İzmir dans kursları Buca ilçesinde yer alan akademi, hem çocuklara yönelik hem de yetişkinlere yönelik eğitim veriyor. Seans dersleri için hazır olan özel stüdyolar, sauna odası, buhar odası ve masaj havuzu, akademi içerisinde yer alan kısımlar olarak karşına çıkıyor.

Aynı zamanda oryantal, zumba ve bale gibi dans eğitimlerin yanı sıra pilates, step, aerobik, spinning ve yoga dersleri veriliyor. Dans ederek, spor yaparak ve dinlenerek, öğrenci ve müşterilerini yenilemeyi hedefleyen Tuğba'DANSPOR, çocuğunla birlikte eğitim alabileceğin seçeneklerden birisi.

6. Muzipo Kids

2006 yılında faaliyete giren ve İzmir'de çeşitli şubeleri yer alan merkez, en işlek ve uğrak noktalarda bulunuyor. Türkiye'nin ilk çocuk hareket üssü unvanını kazanmış olan Muzipo Kids, 2 ve 12 yaş aralığındaki tüm çocuklara eğitim veriyor ve onlar için hareket alanı oluşturuyor. Erken yaşta egzersizlerle eğitim vermenin farkındalığını yaratmayı amaç edinen akademi, fiziksel gelişime katkıda bulunarak, çocuğuna sosyal bir birey olma yolunda dersler veriyor. Muzipo Kids İzmir' de, Bayraklı, Balçova, Bornova, Buca Efeler, Gaziemir Atıf Bey, Göztepe Küçükyalı, Karşıyaka, Üçyol ve Mavişehir şubeleriyle hizmet veriyor.

Profesyonel kadrosu ile uzun yıllardır çocukları eğiten merkez, ruhsal olarak sağlıklı ve bir neslin devamını sağlamak için İzmir dans kursu Bornova şubesi ile, ziyaretini bekleyen akademiler arasında yer alıyor.

7. Neo Dans Aras Deniz Sipahi Piyano Akademisi

Çocuğunun seçtiği dans türü ne olursa olsun, özgüven ve fiziksel gelişim destekli eğitimi Neo Dans Aras Deniz Sipahi Piyano Akademisi veriyor.İzmir Güzelbahçe'de bulunan ve dans etmenin, insanın kendini ifade etme biçimine bir alternatif olduğunu söyleyen sanat akademisi küçük dans severlerin tercihi!

Yaratıcı düşünmeyi, sosyal olmayı, sanata ve kültüre önem vermeyi çocuklarda harekete geçiren ve İzmir dans kursları Güzelbahçe ilçesinde bulunan merkez, düzenli olarak derslere katılım gösterilmesini amaçlıyor. Bu sayede sadece dans alanında değil, sorumluluk bilinciyle eğitim öğretim hayatında da faydalı bir çocuk olmasını sağlıyor. Sen de seçeneklerin arasına ekleyebileceğin kültür ve sanat derneğini, daha detaylı inceleyebilir ve hatta çocuğunla birlikte kısa bir ziyaret gerçekleştirebilirsin.

8. Hayat Dans

İzmir’ in önde gelen dans okullarından biri olan Hayat Dans, profesyonel dansçılar yetiştiriyor. İzmir Bornova' da faaliyet gösteren Hayat Dans ekibi için "hayat bir dans" ! Yaşama sevincinin en şık dışa vurumu olan dansı en iyi öğrenebileceğin yer burası. Kendi kültürümüzdeki ve çeşitli kültürlere ait dansları, çocuklara öğreten Hayat Dans, zeybekten latin danslarına kadar birçok dans türünden eğitim veriyor.

Aynı zamanda doğru eğitim teknikleri ile hem fiziksel hem de zihinsel gelişim sağlanmasına yardımcı olan ve İzmir dans kursu veren topluluk, çocuğuna çoklu dans eğitimi aldırabileceğin kurslar arasında yerini alıyor.

9. Sim Sanat

İzmir'in en sevilen semtlerinden biri olan Şirinyer'de bulunan sanat akademisi, estetiği ve kaliteyi birleştirerek eğitimlerini sürdürüyor. Eğitmenleri ve yetiştirdiği öğrencileri ile dans geceleri, organizasyonlar ve gösteriler düzenleyen Sim Sanat, çocuğunun bedenini en doğal yoldan dans edebilecek forma sokuyor.

Hizmetine İzmir dans kursları Buca ilçesinde devam eden akademi, çocuk, genç, yetişkin ve sporcu demeden her yaş grubuna profesyonel eğitmenlerle ders veriyor. 13 yaşından büyük herkes modern dans eğitimlerine katılabilir. Sim Sanat, Latin kids, street jazz, R'n B, tango kursları ve İzmir dans kursları Buca seçeneği ile önerilerimiz arasında bulunuyor.

10. Bestem Bale ve Dans Kursu

İzmir'in metropol semtlerinden birisi olan Karşıyaka'da, merkezi bir noktada yer alan dans akademisi, ulaşım açısından oldukça kolay bir yerde bulunuyor. Dünya’nın kabul ettiği bir ekol olan Rus Vaganova ve İngiliz Royal Academy of Dance metodlarıyla eğitim veren Bestem Bale ve Dans Kursu, modern dans,salon dansları, Latin dansı, zumba ve dünya danslarını öğretiyor.

Çocuğunu erken yaşta eğitime vermek için incelediğin seçenekler arasında bulunan 3 yaş dans kursu İzmir, bebeğinin motor gelişimine katkıda bulunmak için dersleri ve eğitimlerini mutlaka incelemeni istiyor. Bu noktada, çocuğunun gerçek bir bale disiplini edinmesini istiyorsan, İzmir dans kursları Bostanlı merkezinde bulunan, modern dans ve bale eğitimi veren bu merkezi listene yazabilirsin.