İstanbul Anadolu Yakasında Çocuklar İçin 10 Dans Kursu Önerisi!

Çocuğunu olabildiğince erken yaşta dans ve müzik ile tanıştırarak, gelecekte özgüvenli bir birey olmasına zemin hazırlayabilirsin. Çocuğunun ritim duygusuyla büyümesini istiyorsan, öncelikle İstanbul’da profesyonel eğitmenler eşliğinde ders veren müzik ve dans kurslarını incelemeni öneririz. Bunun için, çocuğunun yeteneklerini keşfetmesine yardımcı olacak dans kursu Anadolu Yakası için 10 öneriyi sıraladık. Hadi, incele!

1. 37 Sanat Merkezi

"Hayata sanat kat!" sloganıyla yola çıkan 37 Sanat Merkezi, her yaş grubundan çocuğu sanatla bir araya getirmeyi hedefliyor. Tamamı konservatuar mezunu ve alanında pedagojik formasyon sahibi olan eğitmenleriyle hizmet veren 37 Sanat Merkezi, piyano, vurmalı çalgılar, nefesli çalgılar, gitar, yaylı çalgılar, tiyatro, şan, resim, hip-hop, kanun, drama ve bale dersleri sunuyor.

37 Sanat Merkezi Beykoz'da hizmet veriyor. Eğer ayrıntılı bilgi istersen profilini inceleyebilirsin.

2. Kadıköy Güzel Sanatlar

Pre-bale, klasik bale ve street jazz, hip hop gibi modern dans eğitimleri veren Kadıköy Güzel Sanatlar çocuğunun fiziksel gelişimine katkıda bulunuyor. Kurstan ziyade, bir eğitim merkezi de diyebileceğimiz dans kursu Kadıköy semtinde konumlanıyor.

Hobi ve hazırlık sınıfları için bale dersi 10 kişilik gruplar halinde, haftada 1 saat yapılıyor. Az öğrenci sayısı ile ders vermesi bu kurumu özel kılan detaylar arasında yer alıyor. Diğer yandan, 10 yıllık bir eğitim süresi veren sanat okulu, öğrencilerine yıl sonu gösterisi de yaptırıyor, aklında bulunsun.

3. Beden Atölyesi

Dansı, müziği ve sporu yaşam felsefesi olarak kabul eden ve çocuklara da bunu aşılayan Beden Atölyesi dans kursu Caddebostan sahilde konumlanıyor. Jimnastik ve zumba dersleri ile esneklik ve egzersiz kavramını eğlenceli bir hale getiren kurum, çocuğunun sporu sevmesine de ön ayak oluyor.

3-12 yaş arası çocuklar için eğitim veren Beden Atölyesi aynı zamanda 1 saatlik özel dersler de veriyor. Eğer ev ortamında çocuğunun beden ve denge gelişimine katkıda bulunmak istiyorsan, kurs ile iletişime geçebilirsin.

4. Mady Dans-Bale Kursu

Mady Dans-Bale Kursu, Uluslararası eğitim standartlarına uygun salonlarında, MEB müfredatı ve Sofya Üniversitesi Vaganova eğitim programlarına uygun dans eğitimleri veriyor.

Mady Dans-Bale Kursu, 3,5 yaştan itibaren bale eğitimi veriyor. Balenin yanısıra jimnastik, hip hop, modern dans, salsa ve stretching gibi alanlarda da hizmet veren kurs, uzman eğitmenler tarafından hazırlanan programlara sahip.

Pendik, Maltepe, Tuzla ve Sancaktepe'de şubeleri bulunan Mady Dans-Bale Kursu'nda çocuğun, vücut koordinasyonu, yaratıcılık, özgüven, çeviklik, sürat ve denge gibi özellikler kazanacak.

5. Yonca Bale

Yonca Bale dans kursu Bağdat Caddesi Suadiye’de 2009 yılından beri çocukların dans ve müzik ile sanatsal yönlerinin gelişmesine katkıda bulunuyor. Drama, klasik bale, modern dans ve zumba dersleri ile çocuklara yön veren Yonca Bale, karakter danslarından tarihi danslara kadar geniş kapsamlı bale dersleri ile sizi 9 yıl süren bir serüvenin içine çekiyor.

6. Tan Sağtürk Akademi

İlk tohumları Teşvikiye'de atılan ve 14 yıl içerisinde Türkiye'nin doğusundan batısına birçok şehirde faaliyet göstermeye başlayan Tan Sağtürk Akademi, bale eğitimi dendiğinde akla ilk gelen merkezlerden birisi.

Balenin ve dansın daha çok sevilip benimsenmesini hedefleyerek yola çıkan Tan Sağtürk Akademi, dansın yanı sıra müzik eğitimleri de veriyor. Kurslara katılım için yaş sınırı 3-4. Baleyle birlikte street jazz, hip-hop, jazz dans, modern dans, latin dansları veya Rock'n Roll gibi alanlarda da eğitim alabilmek mümkün. Kurum ayrıca müzik, yaratıcı drama ve resim dersleri de sunuyor.

7. Yıldız Dans ve Müzik Akademi

Hem yetişkinler hem de çocuklar için birçok dans alternatifi sunan Yıldız Dans ve Müzik Akademi dans kursu Kadıköy semtinde bulunuyor. Farklı yaş grupları için baleden salsaya, hip hoptan capoeira dansına kadar farklı seçenekler sunan kurs, pazar günleri saat 13:00-14:00 arası 3-4 yaş için bale dersi veriyor. 3 yaş dans kursu, aynı zamanda 4-6 yaş arası ve 6 yaş üzeri çocuklar için de dans dersleri düzenliyor.

Yine cumartesi günü 12:00-13:00 arası ve pazar günü 14:00-15:00 arası 4-6 yaş için bale dersleri gerçekleşiyor. Dilersen, yetişkin dansları için ders saatlerine göz atıp, çocuğunun dersi ile aynı saate denk getirerek sen de boş zamanını dansla geçirebilirsin.

8. Z Sanat Kültür Merkezi (Dans Keyfi Çekmeköy)

Çocuklar için salon danslarından baleye, street jazzdan sosyal latin danslarına kadar geniş kapsamlı bir aktivite imkanı sunan Z Sanat Kültür Merkezi, 16 kişiyi aşmayan grup dersleri ile bireysel öğrenme kapasitesini artırıyor.

Haftada bir gün olmak üzere 75 dakikalık sosyal latin dansları, 90 dakikalık salon dansları ve haftada 2 gün birer saatlik bale eğitimleri ile çocukların dans becerilerini artıran kurum, 3-4 yaş dans kursu niteliği taşımasının yanında ilkokul çağındaki çocuklardan gençlere ve yetişkinlere kadar hizmet veriyor.

9. Cadde Sanat

Kadıköy'de hizmet veren Cadde Sanat, çocuklara küçük yaşlardan konservatuara kadar varabilen bale eğitimleri veriyor. Vaganova bale tekniğini benimseyen kursta çocuğun, alanında uzman eğitmenlerin yönlendirmesiyle baleyi hobi olarak gerçekleştirebilir, ilerleyen dönemlerde ise bir meslek haline bile dönüştürebilir. Bu kursun katılımcıları her zaman burslar ve akademik gelişmelerden haberdar olarak eğitim alıyorlar.

10. Algı Bilim & Sanat

Ataşehir’e yakın oturan ve sanata düşkün olan ailelerin çocuklarını gönül rahatlığıyla emanet edebilecekleri Algı Bilim & Sanat, 2-4 yaş aralığındaki çocuklar için müzikten dansa, birçok alanda kapsamlı bir eğitim veriyor. Hafta içi 11:00-20:00, hafta sonu ise 10:00-18:00 saatleri arasında hizmet veren bilim, sanat ve dans kursu, çok yönlü ve eğlenceli eğitimiyle çocukları geleceğe hazırlıyor.