Çocuğu İçin Bale Kursu Arayanlara: İstanbul Avrupa Yakası Bale Kursları!

Vücut ve beyin gelişiminde önemli bir yere sahip olan bale eğitimi, çocuğunun mental olarak gelişmesine etki etmesinin yanısıra sosyalleşmesine, yaratıcılığını geliştirmesine ve sanatı sevmesine de katkı sağlıyor. Bu yüzden, çocuğun için tercih edebileceğin İstanbul Avrupa Yakası'ndaki 10 bale kursu önerisini senin için listeledik.

1. Tolga Han Dans Kursu

Türkiye'de dansın önemli isimlerinden birisi olan Tolga Han Dans Kursu, çocuk bale eğitimleri konusunda da kaliteli bir eğitim sunuyor. Konusunda deneyimli eğitmenler eşliğinde verilen bale eğitimlerini Mecidiyeköy'deki kurs merkezinde veren Tolga Han Dans Kursu, çocuk ve yetişkin olmak üzere farklı yaş gruplarına sunmuş olduğu birçok dans kategorisiyle hizmet veriyor.

Çocuğun için tercih edebileceğin kaliteli ve eğlenceli bir mekan olan Tolga Han Dans Kursu, çocuğunun bale alanında kariyer yapmasını hedefliyorsan en doğru adreslerden bir tanesi olma özelliğini taşıyor.

2. Damla Bale ve Müzik Akademisi

Damla Bale ve Müzik Akademisi, 2013 yılından beri bale ve müzik eğitimleri veriyor. Bale dersleri eğitmen Damla Şenses Çelik verilen kursta çocuklar; solfej, bale, kostüm, dekor, koreografi eğitimleri de alıyor.

Damla Bale ve Müzik Akademisi'nde MEB, Royal Academy of Dance, Barpiyo ve Melody Movement gibi eğitim programları uygulanıyor ve çağdaş, sanata önem veren, kendine güvenen balerin ve baletlerin yetiştirilmesi hedefleniyor.

Çocuğun müzik ve dansla iç içe olsun, profesyonel eğitimler alsın istersen, Damla Bale ve Müzik Akademisi'nin profil sayfasındaki bilgilere göz atabilirsin.

3. Tan Sağtürk Akademi - Şişli

Şişli Fulya'da bulunan Tan Sağtürk Akademi, balenin sevilmesi ve yaygınlaşması için yola çıkan Avrupa yakası bale kursları arasında yer alıyor. Tüm öğrencilerinin sosyal ve kişisel yaşamlarına katkı sağlamayı hedef edinen Tan Sağtürk Akademi, çocuğunun geleceğinin şekillenmesine yardımcı oluyor.

Geniş kapsamlı bir eğitim sunmayı hedef edinen kursta çocuğun için sadece bale eğitimi değil, tüm dans türleri, müzik ve çağdaş sirk sanatları gibi bir çok kategoride eğitim olanağı bulunuyor. Tan Sağtürk Akademi'de Street jazz, hip-hop, jazz dans, modern dans, latin dansları veya Rock'n Roll gibi alanlarda da uzmanlaşmak mümkün.

4. Modern Sanatlar Akademisi

Çocuğun için ideal bale okullarından birisi olan Modern Sanatlar Akademisi, Beykent'te bulunuyor. Güven Modern Sanatlar Akademisi olarak da bilinen bu merkezde çocuğun için faydalanabileceğin bale haricinde birçok sanat kursu yer alıyor. Beylikdüzü bale kursu denildiğinde akla ilk gelen yerlerden birisi olan ve eğitim kalitesini daima en üst düzeyde tutabilmek için çalışmalar yürüten merkez, kursiyerleriyle düzenli olarak konuşup onların ihtiyaçları doğrultusunda eğitim anlayışına yön veriyor.

Çocukların gelişimlerini en doğru biçimde etkileyecek bir eğitim modelini benimseyen Modern Sanatlar Akademisi'nde çocuğun için kaliteli bir bale eğitimi alma şansını yakalayabilirsin.

5. Dilek Ceylan Bale Okulu

Şişli ve Ataşehir'de iki şubesiyle hizmet veren Dilek Ceylan Bale Okulu'nda özellikle çocuklar için bale kursları düzenleniyor. Vaganova Konservatuvarı, Royal Academy of Dance Surrey eğitimli Ceylan Lek'in çocuklarla uzun bir bale eğitimi geçmişi bulunuyor. Okulda 4- 11 yaş arası öğrencilere bale eğitimi veriliyor.

Birçok uluslararası tecrübesi bulunan bir eğitmenle çalışmanın ayrıcalığını çocuğunun dahil olacağı bu bale kursunda fazlasıyla görebilirsin. Çocuk pedagojisini bilme açısından çocuklarla yapılan uzun süreli çalışmalar oldukça önemli. Bu açıdan Dilek Ceylan Bale Okulu çocuğuna birçok bakımdan fayda sağlıyor.

6. Medea Güzel Sanatlar

Bale eğitimlerinin yanında müzik ve tiyatro eğitimleri de veren Medea Güzel Sanatlar, 1999 yılından beri faaliyetlerine devam eden köklü bir kurum. Farklı şubeleri de bulunan Medea Bale, 4 yaş üstü tüm çocuklara bale eğitimi sunuyor. Rus akademisyen bale eğitmeni eşliğinde çocuk bale kursu, eğitimlerde fark yaratıyor.

Gaziosmanpaşa şubesinden başka; Gürpınar, Avcılar, Bakırköy, Esenyurt, Eyüp, Bayrampaşa, Sultançiftliği gibi şubelerine de başvuruda bulunarak bale dahil birçok farklı sanat dalında çocuğuna eğitim aldırabilirsin.

7. Etiler Sanat Merkezi

Milli Eğitim Bakanlığının standartları doğrultusunda bir eğitim sunan Etiler Sanat Merkezi, kaliteli hizmetiyle çocuğun için bale eğitimi aldırabileceğin önemli kurumlar arasında yer alıyor. Bale okulu Levent bölgesi için arayışın bulunuyorsa burayı değerlendirebilirsin.

Cecchetti ve Vaganova bale tekniklerinde uzman kadrosu ve profesyonel standartlara sahip olan eğitim anlayışıyla, bu bale okulunda çocuğunun eğlenerek bir meslek kazanabilmesine imkan tanımış olacaksın.

8. Dans Point

Kalitenin ve asaletin dansı bale ile çocukların erken yaşta tanıştırılması gerektiğini savunan Dans Point, bale kursları Bakırköy semti dendiği zaman öne çıkan kurumlar arasında yer alıyor. Çocukların baleyle tanışması halinde daha mutlu ve başarılı olduğunu, yeteneklerini fark ettiklerini ve vücutlarını geliştirerek sağlıklı bir biçimde büyüyebildiklerine değinen Dans Point, çocuğunun keyifli bir şekilde dans etmesinin yanında bir kariyer edinebilmesinin de önünü açıyor.

Çocuklara bale eğitimi konusunda uzmanlaşan kurum, çocuğunun rahatlıkla devam edebileceği seçkin kurslardan bir tanesi olma özelliğini taşıyor.

9. Ebru Bale Okulu

Ebru Bale Okulu, İstanbul'da bale kursu arayanlar için ideal eğitim sunan kurumlar arasında yer alıyor. Okulun kurucusu olan Şehnaz Ebru Sayın, Royal Academy of Dance Professional Dancers Teaching diplomasını Türkiye'de almış olan ilk eğitmen olma özelliğini taşıyor. Ebru Bale Okulu, en iyi bale eğitimini sunan kurum olma konusunda oldukça iddialı olan kurslardan bir tanesi.

Kurs bünyesinde bale okulundan başka birçok sanat ve spor eğitimi bulunuyor. Çocuğun için tercih edebileceğin Tarabya'daki kaliteli bale kurslarından birisi olan Ebru Bale Okulu, iyi bir bale eğitimi almasının yanında çocuğunun eğlenerek devam edeceği bir kurs. İstanbul bale kursu denildiğinde farklı ve ihtiyaca yönelik eğitim anlayışıyla bu merkez tam çocuğuna göre bir eğitim veriyor.

10. Doğulu Müzik ve Bale Eğitim Kurumları

Bahçeşehir 1. Kısım'da yer alan Doğulu Müzik ve Bale Merkezi, özel bale kursları içerisinde Londra Müzik Akademisi ve Sofya Ulusal Müzik ve Bale Akademisi'nin Türkiye'deki tek yetkili sınav ve eğitim merkezi olmasıyla dikkat çekiyor. Modern bir eğitim kurumu olmasıyla ön plana çıkan merkez, çocuğun için tercih edebileceğin iyi bale eğitimi sağlayan kurumlar arasında yer alıyor.

Geleceğin sanat ve müzikte verilecek doğru bir eğitim sonucunda şekilleneceğini savunan Doğulu Müzik ve Bale, özellikle çocuk eğitimi konusuna yoğunlaşmış kurumlar arasında yer alıyor.