Neşe Yumağı Bir Oda İçin 16 Çocuk Odası Halısı

Bir odanın tuzu biberi şüphesiz ki halılar ve birçok halı modeli arasından seçim yapmak çok zor! Hele ki söz konusu çocuğunun üzerinde tepine tepine oynayacağı, birbirinden güzel çocuk odası halı çeşitleri arasından seçim yapmaksa. O zaman işini kolaylaştıralım, bu yazımızda çocuk odası halı modellerinin en sevimli örneklerini göreceksin!

1- Çiçek kabartmalı kız çocuk odası halısı

Bir kızın varsa odasında muhakkak pembe bir şeyler kullanacaksın. Öyleyse halısında farklı tercihler yapabilirsin. Bu tarz odalarda bebek mavisi halı tercih edebilirsin, üzerinde de sevimli desenler olabilir. Mavi ve pembe uyumlu renklerdir, birlikte kullanmaktan çekinme!

Kızın için yenilikler peşindeysen bakmalısın: Kız Bebek Odasında Prenses Temasından Sıkılanlar İçin 15 Yaratıcı Öneri

2- Erkek çocuk odası halısı için farklı renkte kareler

Çocuğunun nevresim takımlarına ve odasına uygun, farklı renklerdeki karelerle tasarlanan çocuk halısına ne dersin? Hem oyuncakları, nesneleri gruplama oyunu oynarken farklı renklerdeki kareleri, ayrı bir oyun alanı olarak değerlendirebilir.

Hep aynı görüntüden sıkılan anneler ve çocukları için: Erkek Çocuk Odası Dekorasyonu İçin Mavi Dışı 10 Öneri

3- Çocuğunun enerjisini atacağı oyun halıları

Artık çocuğunun oyun oynayabileceği bir halısı olacak! Evcilik, araba yarışı gibi temaları olan oyun halısı modelleri içerisinden çocuğunun en seveceğini düşündüğün modeli seçip, odasında doya doya oynamasını sağlayabilirsin. Ayrıca sek sek halı, araba yollu oyun halısı gibi çocuk oyun halısı modelleri de son günlerde çok trend! Oyun halısını odanın boyutuna göre belirleyerek özel tasarım yaptırabilirsin.

Hem dekorasyon hem de eğlence için ilk tercihin olacak: Her Çocuklu Evin Olmazsa Olmazı: Oyun Halısı

4- Odanın sahibi belli olsun: İsimli çocuk halısı

Özel tasarım halılar içerisine giren bu modeli çocuğunun ismi ile tasarlatabilir ve odadaki hakimiyetini resmileştirebilirsin! Çocuk odası halı modelleri arasından bu model, en kişisel olanı!

5- Gökyüzünden çocuğunun odasına: Yıldızlı halı

Estetik görünümü nedeniyle çok seveceğin bu halıları ileride genç odası kurduğunda da değerlendirebilirsin. Yıldız halı desenleri, hem bebeklere hem çocuklara hem de gençlere hitap eder!

6- Hayvansever çocuklara hayvan desenli halı

Çocuklar içgüdüsel olarak hayvanlara bir sempati duyarlar. Bu sempatiyi kaybetmemelerini sağlamak ve hayvan sevgilerini odalarına taşımak istersen bu hayvan desenli halıları tercih edebilirsin. Birçok hayvanın bir arada olduğu halıları tercih edebileceğin gibi çocuğunun en sevdiği hayvanın üzerinde olduğu bir modeli de seçebilirsin.

Bu yazıya bakmanın tam vakti: 12 Bebek Odası Halısı ile Hayvanlar Alemini Bebeğinin Dünyasına Taşı

7- Renkli halılar ile odayı canlandır

Hem erkek hem de kız çocuk odasında kullanılabileceğin bir halı modeli olan bu renkli halılar, beyaz mobilyalarla çok iyi anlaşıyorlarmış.

8- Yumuşacık bir adım: Peluş halı

Çocuğun peluş halılar üzerinde narin narin yürüyecek! Yumuşacık bir his veren ve estetik görünümü ile seni mest edecek peluş halıların üzerinde yürümek çok eğlenceli olacak!

9- Erkek çocuklarının gözdesi arabalı halı

Arabalar, kamyonlar, tırlar, halı üzerindeki yerini aldı! Erkek çocukları bunlardan hoşlanıyor, bilinen bir gerçek. Öyleyse çocuğunun sevdiği arabalar halısının üzerinde neden yer almasın?

Bu temadan bıkanları da düşünüyoruz: Araba Temasından Sıkılanlar İçin 7 Yaratıcı Erkek Bebek Odası Fikri

10- Küçük kelebeğinin gönlünü hoş et: Kelebekli halı

İşte kız çocuklarının seveceği bir çocuk odası halısı! Kelebekli halıları desen olarak tercih edebileceğin gibi, direkt kelebek şeklinde halıları da seçebilirsin. İkisi de birbirinden güzel!

11- Çocuk odasında da olur: Patchwork halı

Patchwork halı modası evlerin tüm odalarını sarmışken, çocuğunun odasında neden olmasın? Dilediğin renklerden seçeceğin bu kare desenli halılar, çoktan en sevilen çocuk odası halıları arasına girdi.

12- Küçük ama etkili: Yuvarlak halı

Çocuğunun odası halılar tarafından ele geçirilsin istemiyorsan, bir yuvarlak halı ile bu işe bir çözüm getirebilirsin. Birkaç yuvarlak halıyı bir araya getirerek değişik bir kombinasyon yaratabileceğin gibi tek bir halıyı odanın ortasına atarak karmaşadan kurtulabilirsin.

13- Öğrenme meraklısı çocuklara harfli halı

Alfabenin tüm harflerinin bir araya geldiği harfli halılar, okumayı yeni öğrenen çocuğun için eğitici bir seçenek.

14- Çocuğun dilediği kadar oynasın, halı yerde kalsın: Kaymaz halı

Sürekli oynayan, koşturan, çılgınca tepinen çocuğunun altında halı durmuyordur diye tahmin ediyoruz. Öyleyse çocuğunun odası için halı tercihini kaymaz halı çeşitleri içerisinde yapabilirsin. Kaymaz tabanlı halılar, tabanında bulunan ve genellikle lateksten yapılan malzeme sayesinde yerde tüm güçleri ile sabit kalıyorlar.

Çocuğunun enerjisini atacağı odalar da bu yazıda: Atlamayı, Zıplamayı, Sallanmayı Seven Minikler İçin 8 Çocuk Odası Dekorasyonu

15- Aman hapşırık tıksırık olmasın: Antibakteriyal halı

Odaların zemininde bulması nedeniyle her türlü kir, toz ve bakteriyi toplayan halıların malzemesine dikkat etmen gerekir. Ömrünün büyük bir kısmını yerde geçiren ve düşe kalka büyüyen çocuğunun toz ve bakterilerden en az oranda etkilenmesi için antibakteriyal halı tercih edebilirsin. Hele ki çocuğun alerjik bir çocuksa tek tercihin bu halılar olmalı. Kir tutmayan bu halılar hem sana hem de çocuğuna iyi gelecek!

16- O döksün, sen üzülme: Yıkanabilir halı

Çocuk bu; dökecek, saçacak, dağıtacak. Bu eylemlerden nasibini en çok alanlar ise çocuk odası halısı ve sen olacaksın. Ama yıkanabilir halı tercih edersen sorun kalmamış olur. Birkaç kat haline getirip makineye atabileceğin yıkanabilir halılar çekme veya solma yapmaz.

Halı haricinde hangi aksesuarlar ve yenilikler ile çocuğunun odasını daha keyifli hale getirebileceğini merak ediyorsan "Çocuğunun Odası için 7 Farklı Dekorasyon Örneği!" yazımıza göz atabilirsin.