Çocuk Saç Modelleri Kolay Örnekler!

Okulda, sokakta ve davette değerlendirebileceğin basit çocuk saç modelleriyle seni zahmetten kurtarmaya geldik. Minik dokunuşlarla harikalar yaratabileceğin, evde yapılabilecek çocuk saç modelleri burada. Hadi, renkli tokalarını toparla!

Basit çocuk saç modelleri

Çocuğunun saçlarıyla uğraşmayı çok seviyor olabilirsin ama bunun için yeterli zamanın ya da maharetin olmayabilir. O halde sana evde yapılabilecek çocuk saç modellerinden örnekler sunalım. Eğer çocuğunun dalgalı bir saç yapısı varsa şanlısın çünkü ihtiyacın olan tek şey, renkli bir toka! Özellikle de fiyonklar bu konuda çok iyiler. Aksi halde saç maşasıyla da işi kotarabilirsin. Maşa yardımıyla elde ettiğin minik bukleleri renkli tokalarla süslemek çok kolay. 

Düz saçlı çocuklar için pratik saç modellerinden biri de arkada topuz yapmak. Salaş ve doğal bir görünüm veren bu topuzları yapmak çok kolay. İkiye ayırdığın saç tutamlarını birbirinin içinden geçirerek ip bağlar gibi bağlaman yeterli. Sonra bu tutamı minik bir tokayla saç derisine sabitleyebilirsin.  

Haberin var mı: Çocuk Saç Modellerinde Son Trendler!

Saç bandı kullanmak da oldukça pratik. Çocuğunun saçlarını maşayla ya da fönle hafif kıvırdıktan sonra saç bandıyla süsleyebilirsin. Elbise rengiyle aynı tonda saç bandı kullanmak anneler tarafından çok seviliyor, senin de aklında bulunsun. Biraz örgü kabiliyetin varsa yandan tek taraflı örgüleri de tercih edebilirsin. Örgüden daha pratik bir yöntem olarak ise tutamları lastikle bölmeyi deneyebilirsin. 

Bak, burada neler var: Kız Çocuk Saç Kesim Modellerinde Öne Çıkan Stiller!

Erkek çocuk saç modelleri kolay örnekler

Erkek anneleri saç konusunda biraz daha şanslılar. Çünkü tıraş şekline karar verdikten sonra basit bir fön ve briyantinle saçı şekillendirmek oldukça kolay. Ama burada mademki basit çocuk saç modellerinden bahsediyoruz, o halde sana kullanımı en kolay örnekleri sunalım dedik. Messi saç modeli bu konuda yüzünü güldürebilir, üstelik çocuklar da çok seviyorlar. Alt kısımların kısa, üstlerin uzun olduğu bu model, yana yatırılarak ya da briyantin ve jöle gibi malzemelerle saçı yukarı doğru şekillendirerek kullanılabiliyor. 

Erkek çocuk saç modelleri kolay gibi görünse de tıraş meselesi bazen yorucu olabiliyor. Bunun için uzaması daha uzun vade isteyen subay ya da Amerikan tıraşı modellerini tercih edebilirsin. Tabii oğlun saçlarını uzatmak da istebilir. Bu konuda da sana önerimiz, çocuğunun saçları dalgalı ise katlı bir kesim tercih etmen yönünde. Böylece az miktarda jöle kullanımıyla saça şekil vermek bir hayli kolay oluyor.

Bunları da inceleyebilirsin: Erkek Çocuk Saç Kesim Modelleri

Çocuk kısa saç modelleri kolay örnekler

Kolay kısa saç modelleri çocuklarda okul için çok tercih ediliyor. Akla gelen ilk aksesuarlar ise; fiyonklar, klipsli tokalar, minik lastikler ve saç bantları oluyor. Devasa fiyonklarla süslenmiş at kuyrukları ve klipsli tokalarla yanlardan tutturulmuş minik örgüler favorilerden. Yanlardan minik topuzlar da pek seviliyor, bunun için kaküllü kesimleri tercih edebilirsin. 

Daha fazlası için: Çocuk Saç Topuz Modelleri

Çocuk örgü saç modelleri kolay örnekler

Klasik Fransız örgüsü biliyorsan, birbirinden basit çocuk saç modeli yapabilirsin. Bu, biraz yaratıcılığına kalmış. Biz senin için böyle şirin örnekler seçtik. Çapraz tekli örgüler örebilir ve fiyonklarla süsleyebilirsin. Ön kısımdan ördüğün örgüyü, tepeden minik topuzlar yaparak daha da ilgi çekici bir hale getirebilirsin. 

Çocuk saçı örgü modellerinde kolay örneklerden devam edelim. Kız çocuklarında örgü hem dışarıya çıkarken hem okulda hem de özel gün davetlerinde çok tercih ediliyor. Çünkü örgüyle şık bir saç modeli de mümkün, salaş bir görünüm elde etmek de. Çocuğuna giydirdiğin elbiseyle onu sokağa hazırlarken saçlarına ördüğün minik örgü tutamlarını çiçekli klipsli tokalarla tutturabilirsin. Okul içinse tekli veya ikili örgülerle sade fiyonkları tercih edebilirsin. 

Biri davet mi dedi: Çocuk Saç Modellerinde Düğün İçin En Şık Örnekler!

Evde yapabilecek çocuk saç modellerinde kapanışı, ister sokakta ister kır düğünlerinde kullanmalık örgü modelleriyle yapalım. Gördüğün gibi saçları ikiye ayırarak, yandan veya üstten örerek pek çok farklı model yapabilirsin. Düğün gibi organizasyonlar için örgüleri çiçekli ya da dantelli taçlarla süslemek iyi oluyor.

Daha fazla örnek için: En Şık ve Doğal Stilleriyle Çocuk Saçı Örgü Modelleri!