Çocuk Saçı Örgü Modelleri: En Şık ve Doğal Stilleriyle!

Çocuk saçı örgü modelleri hem okulda hem sokağa çıkarken hem de özel günlerde çok tercih ediliyor. Minikler tarafından da çok seviliyorlar. Helenistik'ten Viking stiline, çocuk saç örgüsü ve yapılışlarını adım adım anlattık! Hadi, miniğini süsleme vakti!

Çocuk saçı örgü modelleri


Kız çocuğu olan her anne, güzel saç örgüleri örme hayali kurar. Örgü hem şık duran hem de uzun saatler boyu bozulmadan kullanılabilen bir saç modeli. Böyle olunca da sokağa çıkarken, okula giderken ve düğün gibi özel davetlerde çok tercih ediliyor. Özellikle çift örgü modelleri okul dönemindeki çocuklarda sık kullanılıyor. İkinci ve üçüncü karelerde gördüğün model, Hollanda örgüsü. Klasik Fransız örgüsünün ters yüz edilmesiyle dikkat çeken bu model son yıllarda çok popüler.


Çocuk saç örgü modellerinde ilgi çeken örnekler arasında üçlü ve aralarına ip geçirilmiş örgüler var, okul için çok idealler.


Çocuk örgü saç modellerinde en çok kullanılan örgü tipi, Fransız. Bildiğimiz klasik saç örgüsünü farklı incelik ve kalınlıklarda örüp lastikleyerek çeşitli modeller yapabilirsin. 


Bahar ve yaz aylarında yapılan açık hava düğünlerinde salaş örgüler çok tercih ediliyor. Fransız ve Hollanda örgüleriyle süslenmiş maşalı saçlar favorilerden.

Örgü topuz modellerinden daha çok örnek görmek istersen: Örgüden Topuza Kız Çocuk Saç Modelleri


Fransız örgüsü en kolay örgü stili olsa da onunla yapabileceğin farklı modeller de var. Örgü tutamlarını birbirleri arasından geçirerek çeşitli ilgi çekici denemeler yapabilirsin. Hem özel günlerde hem günlük hayatta kullanılabilir.


Helenistik havasıyla dikkat çeken hale örgüler miniklere çok yakışan modellerden. Sepet örgü de denilen bu stil, düğün ve davetlerin en sevilen saç modelleri arasında. 

Dahası da var: Çocuk Saç Modellerinde Düğün İçin En Şık Örnekler!


Daha farklı denemeler yapmak için iç içe geçmiş, çapraz ya da klasik örgüyle birleşmiş halat örgüsü gibi modelleri deneyebilirsin. Biliyorsun kız çocukları saç modelleriyle farklı görünmeyi seviyorlar.


Çocuk örgü saç modelinde Vikings stili çok popüler. Hem gösterişli hem şık olan bu modelleri yapmak biraz maharet istese de zamanla ustalaşabilirsin. Salaş kır düğünlerinde bohem bir hava yakalamak için değerlendirilebilir. 

Çocuk saç örgüsü modelleri ve yapılışları

Birbirinden çeşitli örneklerin ardından çocuk saç örgüsü modelleri ve yapılışlarına geçelim! Görmüş olduğun model, halat örgüyle yapılan at kuyruğu. Oldukça basit olan halat örgüde, ayırdığın iki tutam saçı birbirine dolaman yeterli. Daha sonra bu örgüyle at kuyruğu olan saçların etrafını sarıyorsun.

Çocuk saç örgü modelleri ve yapılışlarında kolay örneklerle devam edelim. Bu modelin adı, ikili Fransız örgüsü. Karmaşık gibi görünse de oldukça kolay bir yapımı var, özel günler için çok şık ve sade. Çocuğunun saçlarının sağ ve sol yanlarından, biri altta diğeri üstte olmak üzere 2'şer adet örgü örüyorsun. Bu örgüleri orta yerde birleştirdikten sonra alttan ördüğün klasik salaş örgüyle üzerini sarıyorsun. Dilersen çiçekli taçlarla süsleyebilirsin.

Havalı ve şık görüntüsüyle çocuk saç örgü modelleri arasında zor gibi görünen stillerden biri de hale örgü. Uygulaması çok kolay olan bu modelde yapman gereken tek şey, minik prensesinin saçlarını 4 eşit parçaya bölerek örmek. Daha sonra bu örgü tutamlarını birbirlerine sarmal şekilde geçiriyorsun. Aralara minik çiçekler ve yapraklar serpiştirerek daha helenistik bir hava yakalayabilirsin.

Bu da ilgini çekebilir: Çocuk Saç Modellerinde Son Trendler ve En Havalı Örnekler!