Kız Çocuk Saç Kesim Modellerinde Öne Çıkan Stiller!

Kız çocuk saç kesim modellerinin en sevilen örneklerini bir araya topladık! Kız çocuklar için kısa saç modellerinden kahkül modellerine, en modern ve trend örnekleri incele, çocuğunu mutlu et!

Kız çocuk saç kesimi

Ara boydaki saçları taramak ve şekillendirmek kolay olduğu için kız çocuk saç kesiminde çok tercih ediliyorlar. Çeşitli saç modellerini denemek için de avantajlılar. Özellikle düz saç kesimiyle birlikte tercih edildiğinde istenilen yönde kullanabilme pratikliği sunuyorlar.

Eğer çocuğunun saçları dalgalıysa hafif katlı bir kesimle saçlarına daha da hacim kazandırabilirsin. Özellikle de ince telli saçlarda çok daha etkili sonuç alınabiliyor. Saçın kazandığı hacim ve daha da belirginleşen bukleler sayesinde çocuğunun saçlarıyla ekstra uğraşman da gerekmiyor.

Bak, burada neler var: Çocuk Saç Modellerinde Son Trendler!

Katlı saç kesimi, dalgaları kontrol altına almanın en kolay yolu. Açık hava etkinliği, kır düğünü gibi organizasyonlarda biraz köpükle çocuğunun saçlarını şekillendirerek salaş ve doğal bir görünüm elde etmesini sağlayabilirsin. 

Dahası da var: Çocuk Saç Modellerinde Düğün İçin En Şık Örnekler!

Çocuğunun saçları uzun ve düzse katlı bir kesimle hareketlendirebilirsin. Kız çocuk saç kesim modellerinde kakül de çok seviliyor. Ancak bu sevgi boşuna değil; çünkü kaküller hem kısa hem de uzun saç kesimlerine çok yakışıyorlar. Eğer çocuğunun saçları düzse şanlısın, kullanımı çok rahat. Dalgalı saçlarda ise kakül kullanımı biraz daha sorun yaratabiliyor.

Kız çocuk kısa saç modelleri

Kısa saç modelleri kız çocuklarında özellikle küçük yaşlarda çok kullanışlı oluyor. Okul döneminde çok tercih edildiği için öğrenci saç kesimi de deniyor. Çocuğunu okula gönderirken her gün saçlarıyla uğraşmakta zorlanıyorsan ya da bunun için vaktin yoksa kısa kız saç modellerini değerlendirebilirsin. Tabii ki çocuğun da bundan hoşlanıyorsa. Yana doğru katlı ya da arkası bombeli kesimler en sevilenlerden.

İster düğünde ister okulda değerlendirmelik şeyler için seni buraya alalım: Çocuk Saç Topuz Modelleri

Öğrenci tipi saç kesimine örneklerimizle devam edelim. Tarama ve şekillendirme açısından bir hayli zahmetsiz olan pixie katlı kesimle kızına hem modern hem de asi bir görünüm kazandırabilirsin!

Kız çocuk kahkül modelleri

Uzun saçlarla mücadele etmekte zorlanıyorsan çocuk küt saç kesim modellerine yönelebilirsin. Hem cool hem de masum bir hava kazandırabilen kaküllü kesimler özellikle oval yüz hatları olan çocuklara daha çok yakışıyor. 

Örgüden topuza en cici örnekler için buradan devam et: Kız Çocuk Saç Modelleri

Kakül kesiminde dikkat etmen gereken en önemli nokta, çocuğunun yüz hattı ve saç tipi olmalı. Kaküllü kesimler tüm saç boyları için kullanışlı olsa da kesim sonrası bazı saçlarda kabusa dönüşebiliyor. Bu nedenle çocuğunun saçları çok kıvırcıksa kakülü mümkün olduğunca tercih etmemelisin. Bunun dışında ister salık ister toplu saçla kakül kullanımı çok rahat ve miniklere sevimli bir hava katıyor.

Kısa saç kesim modelleri çocuklarda kakülle birlikte daha da sevildiği için serimizi bu güzel birliktelikten örneklerle bitirelim!

Bu da ilgini çekebilir: Erkek Çocuk Saç Kesim Modelleri