Dekoratif Çocuk Odası Süsleri ile Odana Renk Kat!

Dekoratif Çocuk Odası Süsleri ile Odana Renk Kat!

Çocuk odası süslerini konseptinin tamamlayıcısı olarak kullanabilir, oda dekorasyonuna havalı bir dokunuşta bulunabilirsin. Duvar aksesuarlarından sticker'lara, posterlerden kapı süslemelerine envai çeşit çocuk odası süslerini senin için bir araya getirdik. Hadi incele!

Çocuk odası duvar süsleri

Hem dekoratif görünen hem de fonksiyonel olan çocuk odası süsleri annelerin gözdesi. Eğer bir kız çocuğun varsa görmüş olduğun bu uzun saçları olan tasarım, kızının tokalarını muhafaza etmek için iyi bir fikir olabilir. Sağdaki file ise çocuk odalarında kaosa yol açan oyuncakları depolamak için iyi bir yöntem.

Bunlar da işine yarayabilir: Evdeki Oyuncakları Toplama Sorunu İçin 10 Çözüm

Tırmanma duvarları, çocuk odalarında çok sevilen parçalardan. Dağ ve bulut temalı tasarımlarıyla hem çocuk odası dekorasyonuna renk katabilir hem de çocuğunun keyifli saatler geçirmesini sağlayabilirsin. Hazır tasarım bir tırmanma duvarı satın almak yerine, tırmanma aparatlarıyla kendin de bunun için özel bir alan yaratabilirsin.

Bak, burada neler var: Atlamalı, Zıplamalı 8 Çocuk Odası Dekorasyonu Fikri

Biraz yeteneği ve çokça hevesi olan anneler için çocuk odası süsleri yapımından örnekler verelim. Bulutlu tasarımlar çocuk odası duvar aksesuarlarında çok tercih ediliyor. Özellikle de ledlerle bir araya geldiklerinde bulundukları duvara hoş bir hava katıyorlar. Bunun için strafor hatta karton malzemeden kendin bile bulut deseninde parçalar kesip altına ledler döşeyebilirsin. Sağda da tellere geçirilmiş renkli boncuklar ve kağıt parçalarından yağmur damlalarıyla yapabileceğin bir duvar süsü var.

Maharetli anneler için bunlar da bir seçenek: Yapması Gerçekten Kolay 10 DIY (Kendin Yap) Oyuncak Fikri

Çocuk odası ahşap duvar süsleri

Çocuk odalarında natürel bir hava yakalamak için ahşaplara sıklıkla başvuruluyor. Ahşap duvar süsleri denince akla gelen ilk seçeneklerden biri de raflar oluyor. Hem aksesuarlar hem de çocuk oyuncaklarını yerleştirmek için kullanışlı oluyorlar. Bu tarz 3'lü raf setlerini 100-150 TL aralığında satın alabilirsin.

Bunlara bayılacaksın: 10+6 Miniş Öneri ile Çocuk Odası Raf Modelleri

Çocuk odası duvar sticker’ları

Çocuk odası süslerinde tüm dikkati duvarların üzerine toplayacak yıldız parçalardan biri, sticker'lar. Son yıllarda çocuk odası dekorasyonunda çokça kullanılıyorlar. Odada kullandığın tema neyse aynı temada sticker'larla konseptini güçlendirebilirsin.

Daha fazla seçenek için: Birbirinden Şık Çocuk Odası Duvar Sticker’ları

Çocuk odası duvar kağıtları

Sticker'lardan daha da etkili bir süsleme yöntemi olarak duvar kağıtlarını önerebiliriz. Envai çeşit tema ve desenlerle duvar kağıtları dünyası adeta bir cennet. Soft tonlardan canlı renklere, uzay temasından sevimli çizgi kahramanlara pek çok seçenek var. Hatta birtakım online sitelerden kendi istediğin baskıda duvar kağıdı siparişi de verebilirsin.

Modelleri çoğaltalım: Görür Görmez Yüzünde Gülücükler Açtıracak Çocuk Odası Duvar Kâğıdı Modelleri

Çocuk odası posterleri

Çocuk odası süslerinde şık bir görünüm yakalamanı sağlayacak seçeneklerden biri de tablolar. Tabii ki bu tabloları süsleyen posterlerin seçimi çok önemli. Duvar rengi ve odanın temasıyla uyumlu tonlardaki posterler dekoratif bir hava yakalamanı sağlayacaktır.

Çocuk odası kapı süsleri

Sticker'ların çocuk odası süslerindeki yeri büyük. Son yıllarda duvarların dışında kapı süslemesinde de çok kullanılıyorlar. Şirin hayvan desenli ve cetvelli sticker'lar en sevilen modellerden. Aynı konseptte priz sticker’ları da var, aklında bulunsun.

Çocuk odası tavan süsleri

Tavan akseuarları da çocuk odası süslerinin sevilen parçalarından. Led ışıklı avizeler ya da sarkıtmalı keçeden aksesuarlar odanın ambiyansını değiştirmekte çok marifetliler.

Aydınlatma seçenekleri için buraya göz atabilirsin: Çocuk Odası Avizeleri İçin 7 Hayvancıklı Fikir

Keçeden çocuk odası süsleri

Keçe, çocuk odası isimli kapı süslerinin yapımında çok kullanılan bir malzeme. Üstelik son yıllarda yalnızca kapı süslemesinde değil; duvar aksesuarlarında da tercih edilmeye başlandı. Sen de keçeden çocuk odası süslerini konseptinin tamamlayıcısı olarak kullanabilir, çocuk odanın renkleriyle ahenkli bir görünüm elde edebilirsin.

Bu da ilgini çekebilir: Dünya Haritalı Çocuk Odası Dekorasyonu İçin 8 Öneri

Bu makaleyi arkadaşlarınla paylaş: