Dünya Haritalı Çocuk Odası Dekorasyonu İçin 8 Öneri

Çocuk odası dekorasyonu temaları gün geçtikçe artıyor. Bunlardan biri de son zamanlarda miniklerin odasında yükselen bir trend olan dünya haritası teması! Miniğinin içerisinde bir kaşif gibi büyüyeceği, dünya temalı çocuk odası dekorasyonu için nelere ihtiyacın olduğunu ve nasıl kullanman gerektiğini bu yazıda anlattık. Hadi ilhamın bol olsun!

1- Dünya haritalı çocuk odası duvar kağıtları

Bir çocuk odasının havasını en çok değiştiren şey duvar kağıtları! Renk renk, çeşit çeşit duvar kağıtları sayesinde çocuk odası süsleme çok kolay oluyor. Bu yüzden sana ilk önerimiz, dünya haritası motifleri olan bir duvar kağıdı edinmen olacak.

Söz konusu çocuk odası olunca çok neşeli duvar kağıtları bulmak mümkün. Üzerinde her ülkenin bilinen değerleri, o ülkeye özgü hayvanlar gibi birçok desen bulabilirsin. Bu duvar kağıtları sayesinde çocuğun dünya coğrafyasını eğlenerek öğrenecek!

Farklı modeller istersen: Çocuk Odası Duvar Kâğıdı Modelleri

2- Çocuk odası sticker’ları

Eğer istediğin desenleri duvar kağıtlarında bulamadıysan ya da çocuk odasının duvarlarında daha serbest davranmak istiyorsan duvar sticker’larını deneyebilirsin. Çocuğunun duvarını dilediğin bir renge boya ve duvarların dilediğin yerine bu dünya haritası sticker’larını yapıştırabilirsin.

Ayrıca farklı sticker’ları bir araya getirerek kendi konseptini de oluşturabilirsin. Alttaki görseldeki harita sticker’larıyla birleştirilmiş balonlar birlikte çok sevimli görünüyor.

Bunlar da hoşuna gidecek: Birbirinden Şık Çocuk Odası Duvar Sticker’ları

3- Farklı konseptler!

Üzerinde ülke isimleri yazan ya da modern dünya haritası çocuk odası konsepti istemiyorsan sana birkaç farklı öneride bulunabiliriz. Örneğin denizci temasıyla eski bir dünya haritasını değerlendirmek iyi bir fikir olabilir.

Daha minimal ve renkli seçenekler istersen her kıtanın yalnızca farklı renklerle belirtildiği sade duvar sticker’larını değerlendirebilirsin. Soft renkleri kullanmak da güzel bir fikir. Alttaki görsel bir kız çocuk odası için harika olmaz mı?

Başka temalar arıyorsan: Çocuğunun Odası için 7 Farklı Dekorasyon Örneği!

4- Çocuk odası halıları önemli!

Halısız bir oda olmaz! Eğer istersen halılarda dünya haritası desenlerini değerlendirebilirsin. Bu durumda oda içerisinde karmaşa yaratmamak adına duvarlarda harita desenlerini kullanmana gerek yok!

Burada farklı öneriler de var: 16 Çocuk Odası Halısı

5- Çocuk nevresimlerinde de seçenek çok!

Bir nevresimle odanın havasını değiştirmen mümkün. Çocuk nevresimleri de zaten rengarenk ve eğlenceli motiflerle dolu. Dünya haritalı modelleri tercih ederek çocuğunun uykularını renkli hayallerle süsleyebilirsin.

6- Çocuk odası perdelerinde bu desenlere şans ver!

Halı ya da duvarlarda dünya haritası modelleri kullanmayı fazla bulursan perdeleri deneyebilirsin. Dünya haritalı bir perde zaten bir duvarı boydan boya saracak. Dolayısıyla bunu sadece perdede kullanman odadaki karmaşayı da engeller.

Şirin mi Şirin Bir Oda İçin 9 Çocuk Odası Perdesi

7- Aydınlatma ürünleriyle odanın havasını değiştir!

Dünya haritalı çocuk odası konseptindeki en eğlenceli parçalardan birisi aydınlatmalar. Bu konsepti tercih eden anneler genellikle odalarda dünya küresi şeklindeki aydınlatmaları tercih ediyorlar. Bu hem ortama hoş bir hava katıyor hem de bir oyun olanağı sağlıyor. Bu kürelerle çocuğunla ülke bulmaca oyunu oynamaya ne dersin?

8- Yastıklarla odanın tasarımını tamamla!

Yastık kılıfları için hazır olanları tercih edebileceğin gibi sana farklı bir önerimiz de var. Kumaş boyası ile çocuğunun kıtaları veya ülkeleri istediği renge boyayabileceği yastık kılıfları bulunuyor. Çocuğun bu kılıfları boyamaktan ve odasında kendi eserini görmekten çok keyif alacak!