Atlamalı, Zıplamalı 8 Çocuk Odası Dekorasyonu Fikri

Eğlenmek, çocukların en büyük hakkı. Parklardaki oyuncaklarla da bir yere kadar eğleniliyor ve orada bir de çocukların korkulu rüyası, "eve gitme vakti" var. Hem bunun bir de kış mevsimi var değil mi? Soğukta salıncak, kaydırak keyfi falan yapılamıyor malum. O yüzden tasarımcılar ne yapmışlar? Çocuklar dört mevsim eğlenceden mahrum kalmasınlar diye, bu eğlenceli park oyuncaklarını çocuk odalarına taşımışlar.

İlginç ve yaratıcı tasarımlarıyla çocuk odası dekorasyonu fikirlerine göz atarken, kendi odana hangisini uygulayacağına sen karar ver. Bizce hepsi çok güzel.

1. Merdivenli yataklarla bitmeyen tırmanışlar

Yatakları biraz yukarıya taşımaya ne dersin? Çocuk odası modelleri içinde sınırsız ranza çeşitleri var. Bu merdivenli yatak da onlardan biri. Küçük afacan içindeki enerjiyi yatağına inip çıkarak atsın, eğlenmeyi de ihmal etmesin diye ev şeklinde yatak tasarımıyla onun gönlünü kazanabilirsin.

Diğer tasarımlar için de buraya alalım: Odalarda Harikalar Yaratan Çocuk Yatak Modelleri

2. Tırmanmaktan yorgun düşenlere hamak keyfi: Hamaklı yatak

Ağaç ev yatak tasarımlarıyla doğanın atmosferini çocuğunun odasına taşıyabilirsin. Çocuklar için odasında vakit geçirmeyi eğlenceli bir hale getiren merdivenli yatakların altında yer alan boşluklar, oda dekorasyonu için pek çok şekilde değerlendirilebilir. Fakat biz madem doğadan bahsettik, oradan devam edelim. “Bu ağaç eve bir hamak yakışır.” diyerek, merdivenlere tırmanmaktan yorgun düşen Tarzan'ı, yatağının hemen altındaki hamakta sallanmaya davet ediyoruz.

Bu kadar doğallığın üzerine, seni de buraya davet edebiliriz: Doğayı Çocuğunun Odasına Davet Etmenin 10 Dekoratif Yolu

3. Kaydıraklı yataklarla çocuk odaları birer oyun parkı!

Şimdi sana çocuğunun odasından dışarı çıkmak istemeyeceği bir mobilyayla geldik. Kaydıraklı yataklarla çocuk odaları adeta birer oyun parkına dönüşüyorlar. E dolayısıyla da çocuklar odalarında saatlerce keyifli vakit geçirerek eğlenebiliyorlar. Kaydıraklı yatak modelleri için özel tasarım çocuk odalarına bakabilirsin.

Biz sana bir güzellik daha yaparak hem merdivenli hem de kaydıraklı ağaç evi gösterelim. Ahşap çocuk odası dekorasyonunun eğlenceli eksik parçası ta kendisi olabilir. Üstelik bölmeli dekoratif raflarıyla da çok işlevsel.

Biraz da duvarlar renklense hiç fena olmaz: Son Yılların Trendi: Birbirinden Şık Çocuk Odası Duvar Sticker’ları

Evet, güzelliklere doymuyoruz, bir tane de komando tırmanma demiriyle ağaç yatak modeli paylaşalım.

4. Survivor parkuru gibi çocuk odası dekorasyonu

Geleceğin Survivor’ını çekirdekten yetiştirecek dekorasyon fikirleriyle karşındayız. Seç, beğen, al. Bu oda dekoru, enerjisi tükenmek bilmeyen canavarlar için ilaç gibi. Merdiven kenarındaki halatlarla, çocuğunun tırmanmaktan bitap düşeceğini garanti edebiliriz. Basamağa adımı attığı ilk anda kendi ağırlığını yukarı çekmesini sağlayacak jimnastik halkalarını görmüşsündür sanırım.

Bu basamaklar ve tırmanma ipleriyle işi bittiğinde, tam tepesindeki asılma çubuklarıyla geriye kalan son enerjisini de harcayabilir. Peki, bunca yorgunluktan sonra ne mi olacak? Daire şeklindeki okuma köşesinde bir sincap gibi kıvrılarak enerjisini depolayacak.

Bu arada merdiven basamaklarının altındaki çekmeceler, çocuk odası dekoru için iyi fikir değil mi? Burada daha iyileri de var, demedi deme: Çocuğunun Odası için 7 Farklı Dekorasyon Örneği!

5. Tırmanma duvarıyla Örümcek Adamlar doğuyor!

Sırada bol atlamalı, çok eğlenceli bir örneğimiz var. Tırmanma duvarları! Ev içinde tırmanma duvarları, çocukların zihinsel ve fiziksel gelişimlerini destekliyor. Onları, eğitici oyuncaklar olarak bile değerlendirebiliriz. Üstelik itiraf edelim ki bu tırmanma duvarlarına yetişkinler de bayılıyor.

Tırmanma duvarı tutamaklarını kendin de farklı bir malzemeden yapabilir, duvara istediğin şekilde monte edebilirsin. Hatta bu tutamakları çocuk ranzanın geniş kenarına bile yerleştirebilirsin. Eğer çocuğunun, merdivenli yüksek bir yatağı varsa tutamakları tırmandıktan sonra yatağına girebileceği şekilde de yerleştirerek bunu keyifli bir oyun haline getirebilirsin.

Bu da bonus olsun: A’dan Z’ye Eğitici Oyuncak Seçme Rehberi

6. Tavan salıncağıyla mutluluktan başı dönsün!

Salıncaklar çocukların en bayıldığı şeylerden biri. Artık çocuk odası dizaynında onlar da kendilerine yer buldu. Minikler bu durumdan çok memnun. Salıncakların yanında tavan hamakları da var. Onlar da şık tasarımlarıyla çocuk odası takımlarıyla kombinlenebilir.

Çocuk odası aksesuarları içerisinde tavan hamaklarının böyle şık modelleri de var. Tekerlek salıncak oturağı da yine çocukların bolca eğlendiği tavan aksesuarlarından biri.

Bu da tırmanma duvarı, asılma çubukları, tavan salıncağı ve tavan hamağıyla dördü bir arada kombo olarak gelsin.

Tavanlara biraz da aydınlık: Çocuk Odası Avizeleri İçin 7 Hayvancıklı Fikir

7. Jimnastik ipiyle güçlenen çocuklar

Çocukların bedensel güç kabiliyetlerini geliştirmenin eğlenceli yollarından biri jimnastik ipleri. Çocuk odası düzenlemesinde, süslemeden ziyade çocuğunun gelişimini destekleyecek aksesuarlara yer vermen minik yavrun için çok daha iyi bir seçim olur.

Tavana asacağın bu jimnastik ipleriyle çocuğun hem esneklik kazanmasını hem vücut kaslarının çalışmasını hem de eğlenceli vakit geçirmesini sağlamış olursun. Her erkek ve kız çocuk odasının minik bir köşesini süslemeli bizce.

Oyuncak dağınıklığı çocuk odalarının kabusu. Bunlar çok pratik ve şık: Evdeki Oyuncakları Toplama Sorunu İçin 10 Çözüm

8. Atlamak zıplamak demişken: Çocuklar için basket potası

Duvar süslemelerinde raflara, sepetlere, askılıklara yer veriyoruz evet ama olaya birazcık eğlence katmak lazım değil mi? Erkek çocuk odalarının baş tacı olacak bir oda aksesuarıyla gönlünü çelmeye geldik. Üstelik bu basket potasıyla bol zıplamalı ve atlamalı eğlenceler vadediyoruz.

Burada da duvarını süsleyecek başka harika şeyler var, bir bak istersen: 10+6 Miniş Öneri ile Çocuk Odası Raf Modelleri

Bu makaleyi arkadaşlarınla paylaş: