İstanbul Avrupa Yakası'nda 10 Resim, Müzik ve Sanat Okulu!

Çocuğunun sanata olan yeteneğini erken keşfettiysen, İstanbul müzik ve sanat okulları listelerine göz atabilirsin. Bu sayede çocuğunun zihinsel ve duygusal gelişmesine katkıda bulunabilir, aynı zamanda sanatla erken yaşta tanışmasını sağlayabilirsin. Bu konuda sana yardımcı olacağını düşündüğümüz İstanbul Avrupa yakasındaki 10 sanat okulu önerisini incelemeni öneririz.

1. Atölye Lokomotif

Gayrettepe'de Ali Sami Yen Sokak'ta hizmet veren Atölye Lokomotif, oyun ve sanatı bir araya getiren yaratıcı aktivite ve kursları ile dikkat çekiyor. İstanbul sanat okulları arasında olan kurumda resmin yanı sıra çizgi film yapım kursundan kil ve ebru atölyelerine kadar değişik etkinliklere çocuğunu gönderebilir, sanatın farklı boyutlarıyla tanışmasını sağlayabilirsin.

Merkezde, 2-5 yaş, 6 yaş üstü, 9 yaş üstü gibi farklı yaş grupları için de kurslar bulunuyor, belirtelim. Haftanın her günü 11:00 ve 17:00 arası açık olan Atölye Lokomotif'te 200 TL+KDV'den başlayan fiyatlarla çocuğunu gönderebilirsin.

2. Beşiktaş Sanat Merkezi

Beşiktaş Sanat Merkezi 2002'den beri Beşiktaş'ta resim, müzik ve tiyatro alanında eğitimler veriyor. Çocukların yaratıcılıklarını ve yeteneklerini ortaya çıakrmayı heefleyen kurum, minyatürden dramaya, resimden enstrüman çalmaya birbirinden farklı birçok eğitim veriyor.

Eğer çocuğun için İstanbul resim okulları hakkında araştırma yapıyorsan, Beşiktaş Sanat Merkezi'nde verilen birebir dersleri değerlendirebilirsin. Fiyat bilgisi için ise irtibat numaralarından iletişime geçebilirsin.

3. Nar Sanat Akademisi

Bakırköy'de yaşıyorsan ve çocuğunu yakın bir müzik okuluna göndermek istiyorsan, Nar Sanat Akademisi tam sana göre. Aradığın sadece İstanbul müzik okulları değilse, Nar Sanat Akademisi'ni tiyatro, yaratıcı drama ve resim programları için de düşünebilirsin.

Ayrıca, Annem ve Ben adlı en fazla 8 kişinin katıldığı resim gruplarına çocuğun ile birlikte katılabildiğini de söyleyelim. Bakırköy İncirli Caddesi'nde hizmet veren kurumu arayarak fiyat bilgisi alabilirsin.

4. Yılmaz Köksal Sanat Merkezi

Eğer çocuğun için dans, müzik veya tiyatro kursu arıyorsan, Yılmaz Köksal Sanat Merkezi'ni değerlendirebilirsin. Milli Eğitim Bakanlığından onaylı bir kuruluş olan merkez, Bakırköy'de yaratıcı drama ve tiyatro gibi sanat dallarına ait eğitimler veriyor. İstanbul'daki sanat okulları içinde M.E.B sertifika kursu ile de farklılaşan kurumla iletişime geçerek fiyatlar hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsin.

5. Ragıp Savaş Sanat Akademisi

Eyüp'te yer alan Ragıp Savaş Sanat Akademisi, tiyatro, bale, resim, dans, müzik ve kişisel gelişim gibi farklı dallarda eğitimler veriyor. Çocuğuna jazz dans, hiphop street dans, yaratıcı dans, salsa, tango gibi farklı dallarda sanat kursu arayan anneler, Ragıp Savaş Sanat Akademisi'ni tercih ediyor.

4-7 yaş, 8-11 yaş ve 12+ yaş için ayrı ayrı düzenlenen yaz okullarında yaratıcı drama, aikido, akıl oyunları, bilim atölyesi ve botanik gibi farklı konu başlıklarına da yer veren kurumda aynı zamanda genç drama kulübü de yer alıyor.

6. Florya Sanat Akademisi

Öncelikle bir bale okulu olarak yola çıkan ve 2014 yılında pek çok sanat salını bir araya getirerek eğitime devam eden Florya Sanat Akademisi, her branşta alanının uzmanı eğitimcileri ile her yaştan çocuğa hizmet veriyor.

Bale, dans, drama ve müzik eğitimini konusunda başarılı işlere imza atan Florya Sanat Akademisi, Bakırköy-Florya'da bulunuyor.

7. Ekol Drama Sanat Evi

Ekol Drama Sanat Evi, 1999 yılından bu yana alanında uzman eğitmenlerle sanat eğitimi veren bir merkez. Özellikle, drama, resim ve müzik konusunda çalışmalar düzenleyen merkez, drama derslerini İngilizce dilinde de gerçekleştirebiliyor.

Çocukların öz güveninin gelişmesi, estetik değerler kazanması, sanatla ilgilenmesi ve hayata hazırlanmasını amaçlayan Ekol Drama Sanat Evi, Taksim'de hizmet veriyor.

8. Berksoy Sanat Akademisi

Nişantaşı Vali Konağı Caddesi'nde bulunan kurumda konservatuvara hazırlıktan diksiyona, oyunculuk eğitiminden etkili konuşmaya kadar pek çok konuda eğitim veriliyor. Berksoy Sanat Akademisi içinde 4-14 yaş çocukları için farklı gruplarla verilen derslere çocuğunu göndererek sanat okulu İstanbul arayışın için doğru bir tercih yapabilirsin. Böylece çocuğun sanatın içinde büyüyebilir.

Akademi'nin web sitesindeki eğitim başvuru formunu doldurarak saatler ve fiyatlar hakkında daha detaylı bilgi alabilirsin.

9. PiyaSanat ve Trdance Academy

Çocuğunun dans ve müzikle iç içe büyümesini istiyorsan, PiyaSanat ve Trdance Academy tam sana göre! Bu merkezde piyano, keman, gitar gibi müzik kurslarına, salsa gibi dans kurslarına katılabilir.

Sanat ve sanatçıların gelişmesi için hizmet veren PiyaSanat ve Trdance Academy, alanında uzman bir eğitim kadrosuna sahip. Mekan Bakırköy'de bulunuyor.

10. Doğulu Müzik ve Bale Eğitim Kurumları

Avrupa Yakası'nda ikamet ediyorsan, çocuğunu Doğulu Müzik ve Bale Eğitim Kurumları sayesinde, çeşitli sanat dallarıyla tanıştırabilirsin. Her biri alanında uzman olan eğitimcileriyle hem çocuklara hem de yetişkinlere hizmet veren kurum, birçok farklı ilgi alanına hitap ediyor. Çocuklar için her türlü enstrüman, tiyatro, fotoğrafçılık, resim, halk oyunları, bale ve dans eğitimi veren Doğulu Müzik ve Bale Eğitim Kurumları, çocuğunun hedef edindiği sanat dalında uzman olana kadar yanında olmayı hedefliyor. Avrupa Yakası'nda birçok konumda yer alan kurumun, Beylikdüzü, Bahçeşehir, Mimarsinan ve Halkalı' da şubeleri bulunuyor.