Çocuklar İçin 10 Ankara Müzik Kursu Önerisi!

Çocuğunun gelişimine katkı sağlamak için çeşitli aktiviteler düşünüyor ve hem eğleneceği hem de fayda sağlayacağı bir seçenek olarak çocuğun için müzik kurslarının uygun olduğunu düşünüyorsan, doğru yerdesin. Bu yazıda başkentin çocukları için, Ankara müzik kursları hakkında bilgiler topladık ve 10 Ankara müzik kursunu tavsiyelerimize ekledik.

1. Deli Sanat

"Gelin, birlikte delirelim!" sloganıyla yola çıkan Deli Sanat, oldukça keyifli ve hareketli bir eğitim merkezi! Dans, müzik, tiyatro derslerinin yanı sıra, flamenko, tiyatro ve kamera önü oyunculuğu, Latin dansları ve modern dans kursları da var. Aynı zamanda bu sanat dallarını hobiden çıkarıp mesleğe dönüştürmek isteyenler için konservatuvara hazırlık eğitimleri de veriyor.

Merkezin özel ders seçeneği de bulunuyor. Eğer iletişime geçmek ve bilgi almak istersen, Ümitköy'de hizmet veren Deli Sanat'ın profil sayfasını incelemelisin.

2. Gökçer Sanat Merkezi

Gökçer Sanat Merkezi, alanında uzman olan deneyimli eğitmenler ile öğrencilerine hizmet veriyor. Resim, dans, gitar, bale, piyano kursları veren Gökçer Sanat Merkezi, toplu dersler dışında isteğe bağlı olarak kişiye özel dersler de veriyor.

5 yaş civarındaki çocuklar için piyano eğitimini tavsiye eden kurs, çocuğunun hayalindeki enstrümanı çalmasının önemini de göz ardı etmiyor. Ankara müzik kursları seçeneklerinden biri olan Gökçer Sanat Merkezi çocukların yanı sıra yetişkinler için hizmet veriyor, haberin olsun.

3. Hayal Sahnesi Sanat Kursu Emek Şubesi

Müzik, gösteri veya sahne sanatlarında kendini geliştirmek isteyenler için ideal olan Hayal Sahnesi Sanat Kursu, her yaştan katılımcıya eğitim veriyor. Çocuklar dahil olmak üzere her yaştan öğrenciyi kabul eden sanat kursu, çocuğunun güzel bir deneyim kazanmasını sağlıyor.

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak çalışan kursa giden çocuğun kursu tamamladığında bakanlık onaylı kurs bitirme belgesi alabiliyor. Hayal Sahnesi Sanat Kursu, aynı zamanda London College of Music sertifika programının yetkili eğitim ve sınav merkezi olma özelliği taşıyor.

Piyano, keman, gitar, elektro gitar, yan flüt, viyolonsel, pop ve rock vokal, şan, bateri, konservatuara hazırlık alanlarında isteğe bağlı olarak bireysel veya grup dersi şeklinde eğitim veriyor. Ankara Bahçelievler müzik kursu seçeneklerinden biri olan Hayal Sahnesi Sanat Kursu ile iletişime geçmeni öneririz.

4. Karnaval Sanat Okulu

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak hizmet veren Karnaval Sanat Okulu, her kesimden ve her yaştan insanın hayatını sanatla renklendirmeyi hedefliyor. Sanat eğitiminde sevginin öneminin bilincinde olan okul, hem disiplinli hem de eğlenceli metotlarla eğitim veriyor.

Karnaval Sanat Okulu, piyano, klavye, klasik, elektro, pop ve bas gitar, keman, yan flüt, bateri, şan, solfej, armoni ve müzik okullarına hazırlık alanlarında çalışmalarını sürdürüyor. Ankara müzik kursları Kızılay seçeneklerinden biri olan Karnaval Sanat Okulu, isteğe bağlı olarak bireysel veya grup dersi de verebiliyor. Enstrüman derslerini 30 TL'den, solfej ve genel müzik bilgisi derslerini 180 TL'den, armoni derslerini de 300 TL'den başlayan fiyatlarla sunuyor.

5. Music4Kids

Çocuğunun öğrenimin erken yaşta desteklenmesi gerektiğine inanan Music4Kids, çocuğa doğru biçimde şarkı söyleme, ritim tutma ve müziğe katılma bilgisi vermeyi amaçlıyor. Music4Kids'te çocuğun müziği pasif bir şekilde değil, tam tersine aktif bir şekilde uygulayarak öğrenebiliyor.

Sınıflarda aileleri bir araya getirilerek müziksel aktivitelere ailenin de katılımı sağlanıyor. 3 yaş müzik kursları seçeneklerinden biri olan Music4Kids, evde müziksel gelişimin devam edebilmesi için çocuğuna materyal de sağlıyor.

Doğumdan itibaren 5 yaşa kadar tüm çocuklara eğitim veriliyor. 10 haftalık ders için 0-5 yaş arasına hizmet veriyor. Büyük kardeşi kaydolmuş 9 aylıktan küçük çocuklar ücretsiz olarak eğitim alabiliyor.

6. Ramel Sanat

Ankara Çayyolu'nun ilk sanat akademisi olarak kurulan Ramel Sanat, 20 yıldır müzik, dans, resim ve tiyatro alanlarında dersler veriyor. Hem hobi amaçlı hem de konservatuvar odaklı eğitimler veren Ramel Sanat, her yaştan çocuğa sanatı sevdirmeyi amaçlıyor.

Ramel Sanat'ın hedeflerinden biri, bu alanda model alınan bir merkez olmak! Bu yüzden sürekli kendini geliştiriyor, eğitimlerini yenilikçi bir yaklaşımla sürdüyor. Ayrıca Türkiye'de müzik eğitim çalışmaları yapmak için araştırma merkezi kuran ilk sanat okulu olma özelliğini de taşıyor. Bu özelliği ile diğer Ankara müzik kurslarından ayrılıyor.

Ramel Sanat, eğitim programlarını da pedagojik yaklaşımlar üzerine kurmuş. Yani çocuğunun gelişim için en doğru yöntemleri izlediklerine emin olabilirsin. Eğer iletişime geçmek istersen, Ramel Sanat'ın profil sayfasını muhakkak incelemelisin.

7. Cemal Gazeloğlu Sanat Akademi

2005 yılından beri Ankara Keçiören'de faaliyet gösteren Cemal Gazeloğlu Sanat Akademi, konusunda uzman eğitmenleriyle, profesyonel müzik eğitimi veriyor.

Akademi oldukça merkezi bir lokasyonda, toplu taşıma araçlarıyla ulaşımı çok kolay. Bağlama, gitar, keman, piyano, yan flüt, klarnet, şan, ney, ut, bateri, bale, salsa, tango, oryantal, zumba ve düğün dansı gibi eğitimler veriyor. Grup çalışmaları gerçekleştirdiği gibi kişiye özel ders alma imkanı da var.

Cemal Gazeloğlu Sanat Akademi hakkında daha fazla bilgi almak ve iletişime geçmek için profilini inceleyebilirsin.

8. Çağlar Müzik Kursu

Ankara Devlet Operası'nın keman sanatçıları tarafından 1990 yılında kurulan ve Ankara'nın en eski kurslarından birisi olan Çağlar Müzik Kursu, derslerini çocuğunun fiziksel ve mental özelliklerine göre düzenliyor.

Vizyon olarak çocukların fiziksel, zihinsel ve ruhsal gelişmelerine müzik ile etki etmeyi hedefleyen kurum; çocukların algılama, öğrenme, hafıza kuvvetlendirme, mantık ve estetik algısını geliştirmeyi hedefliyor. Kurum ayrıca, bu işi hobi olarak geliştirmenin dışında başarılı olan ve yeteneği yüksek çocukları, sanatı meslek haline getirmeye de yönlendiriyor.

Kurumun ayrıca 300 kişilik bir çocuk orkestrası kurduğunu da belirtelim. Kızılay'da hizmet veren Çağlar Müzik Kursu'nun iletişim bilgilerine profil sayfasından ulaşabilirsin.

9. Armoni Dans ve Müzik Akademisi

Armoni Dans ve Müzik Akademisi, ilk olarak Ankara Ayrancı semtinde Armoni Halkoyunları Topluluğu olarak eğitim vermeye başlamış. 2013 yılında Demirtepe semtine taşınarak Özgür Demir'in koordinatörlüğü ile şu anki yapısını almış.

Akademinin eğitimlerinin yoğunlaştığı alanlar bale, dans, müzik ve drama. Müzik dersleri en çok 5 çocuğun olduğu sınıflarda, bale dersleri ise yaşlarına göre düzenlenmiş gruplarla veriliyor. Tüm eğitimler çocuğunun yaşına ve fiziksel özelliklerine uygun olarak düzenleniyor. Kurumun sanatı sevdirmek dışındaki hedefleri çocukların birbirileriyle etkileşim içinde olarak sosyalleşmesi, özgüven ve öz saygı kazanmasını sağlamak!

Tüm eğitmenleri konservatuvar ve spor akademisi çıkışlı olan Armoni Dans ve Müzik Akademisi'nin eğitimleri genellikle hafta sonları gerçekleşiyor. Eğer daha fazla bilgiye ihtiyacın varsa Armoni Dans ve Müzik Akademisi'nin profil sayfasını inceleyebilirsin.

10. Odeon Sanat Akademisi

Odeon Sanat Akademisi, 3-5 yaş aralığındaki çocuğuna spor, kültür ve sanat alanında gereken tüm tecrübeleri yaşatmayı hedefliyor. Uyguladığı Gelişim Takibi Programı ile çocuğunun uygun zamanda uygun aktivitelere katılımını sağlıyor.

Odeon Sanat Akademisi bünyesinde piyano, keman, bateri, elektro gitar, klasik gitar, bas gitar, resim, desen, dans, bale, tiyatro drama dersileri veriliyor. Kuruluşundan bu yana yüzlerce çocuğu sanat dünyasına kazandırmış. "Donanımlı insanlar olacağız '' sloganı ile yoluna devam eden Odeon Sanat Akademisi'nde MEB, İngiliz Tirinty Guildhall, Rock School gibi kurumların sertifikaları da veriliyor.