İstanbul Çocuk Eğlence Yerleri Arayan Ailelere 11 İstanbul Lunapark Önerisi!

Çocuğunla birlikte keyifli bir zaman dilimi geçirmek için, çocuk eğlence merkezleri iyi bir seçenek olabilir. Biz de özellikle çocuğunun keyfine keyif katacak İstanbul lunapark seçenekleri için gitmeyi düşünebileceğin 11 öneriyi sıraladık. Hadi, oku!

1. Atlantis Funny City

Çocuklara, eğlence olanağı sunan Atlantis Funny City, İstanbul'un Küçükçekmece semtinde, Arena Park Alışveriş Merkezi'nin içerisinde bulunuyor. Burada bulunan oyuncak çeşitlerinin çok fazla ve rengarenk olması, çocukları cezbediyor. Çeşitlilik açısından, her yaştan çocuğa hitap ediyor. İstanbul'daki lunaparklar Avrupa Yakası seçenekleri arasında bulunan bu mekânın, haftanın her günü 10.00 ile 22.00 saatleri arasında hizmet verdiğini belirtelim. Oyun alanının AVM içerisinde oluşu, çocuğunla beraber eğlenirken, sana gezme ve dinlenme seçenekleri de sunuyor. Haftanın her günü, saat ve hava şartları kaygısı içerisinde olmadan, güvenli bir eğlence istiyorsan, burayı düşünebilirsin.

2. Feshane Çocuk Eğlence Parkı

Eğlence parkı, İstanbul'un Eyüp semtinde, Mavi Haliç'in hemen yanında bulunuyor. İstanbul'daki lunaparklar içerisinde eşsiz bir manzaraya sahip olan park, çocuğunla eğlenirken, temiz havanın ve doğanın tadını çıkarabilirsin. Eğlence Parkı'nın içerisinde bulunan çay bahçeleri, hem eğlence hem de dinlenme seçeneği ile misafirlerini ağırlıyor. Lunapark oyuncakları ile birlikte şişme oyuncaklar ve panayır eğlence oyuncakları da, çocuğunun kullanımına sunuluyor. Temiz hava eşliğinde bir eğlence istiyorsan,Feshane Çocuk Eğlence Parkı aklında bulunması gereken seçeneklerden birinin burası olduğunu söyleyelim.

3. FunLab Eğlence Dünyası Forum İstanbul

İstanbul'un Bayrampaşa semtinde, Forum İstanbul'un içerisinde bulunan FunLab Eğlence Dünyası, haftanın her günü saat 10.00 ile 22.00 arasında hizmet veriyor. Otobüs ve şahsi aracın ile gidebilme imkânının dışında, AVM'nin önünden geçen metro, büyük ulaşım kolaylığı sağlıyor. İstanbul eğlence merkezleri lunapark seçenekleri arasında bulunan eğlence dünyası, 7'den 77'ye kadar, her yaş grubunda olan herkesin eğlenebileceği, kapalı aile eğlence merkezi olarak biliniyor.

FunLab'ı, sana özel üyelik imkânı da sunması açısından da düşünebilirsin. Üyelik yaptırdığın takdirde, FunLab'ın bütün şubelerinde, sana sunulan oyunlardan birinden ücretsiz faydalanma seçeneği veriyor. Üyelik yaptırmak istemezsen, ücretsiz olarak verilen FunLab kartlarına dilediğin miktarı yükleyip, kullanabilirsin. Uzay konseptinden robocopa, kupon veren oyunlardan kazandığın hediyelere kadar birçok olanağı olan bu mekana göz atmanı öneririz.

4. Trump Özel Çocuk Katı Katı Fun Master

Trump Alışveriş Merkezi'nde çocuklar için tasarlanan ve ilk olma özelliği taşıyan Trump Özel Çocuk Katı’ndaki Fun Master en çok ilgi gören çocuk mağazaları, en eğlenceli oyuncaklar, en hareketli oyun alanları yer alıyor.

Haftanın her günü birbirinden renkli etkinliklere de ev sahipliği yapan Trump Özel Çocuk Katı’nda ayrıca Trump Kültür ve Gösteri Merkezi faaliyet gösteriyor. Dönme dolaptan uçağa en eğlenceli jetonlu oyuncaklar çocuklarla buluşuyor. Cambaz ve tırmanma duvarında maceradan maceraya koşan çocuklar, wii sahnesinde ise en güzel şarkıları söyleyip en hareketli danslarla coşuyor.

Avrupa Yakası lunapark seçenekleri arasında olan park, çeşitli oyuncaklar ile çocukları büyülüyor. Çocuğunla eğlenirken bir yandan da alışveriş yapmak istiyorsan, burayı aklında bulundur.

5. Star Park

İstanbul'un Esenyurt semtinde, Torium AVM içerisinde yer alan Star Park, haftanın her günü saat 10.00 ile 22.00 arasında hizmet veriyor. İstanbul'da lunaparklar konusunda bir seçenek olan bu park, çeşitli oyuncakları ile her yaştan çocuğun ilgisini çekiyor.

6. Park Ada

İstanbul'un Bayrampaşa semtinde bulunan Park Ada, çoğunluğu yeşil alandan oluşan bir açık ortamda hizmet veriyor. İstanbul'da lunapark nerede var? sorusunun cevabı olan bu parkın içerisinde, oyun alanlarının dışında gölet, yazlık sinema, sor kompleksleri, kafeler gibi birçok mekân bulunuyor. Her yaştan çocuğun eğlenmesini kolaylaştıran seçenekler sunduğu için düşünebilirsin. Eğlenceli vakitler geçirirken, açık alanda ailenle dinlenmeni de sağlayan Park Ada'yı, seçeneklerinin arasına ekleyebilirsin.

7. Playland

İstanbul'un Bakırköy semtinde bulunan Playland, Avrupa Yakası lunapark seçenekleri arasında yer alıyor. Playland, playbowling, laser tag, play garden, softpaly oyun alanı, cinecoaster gibi birbirinden keyifli eğlence seçenekleriyle çocuğunuzla birlikte keyifle vakit geçirebileceğiniz yerlerden biri.

8. İsfanbul Tema Park

İstanbul'un Eyüp semtinde bulunan İsfanbul Tema Park, 2013 yılından bu yana hizmet veriyor. İsfanbul lunapark, hafta içi saat 10.00 ile 18.00, hafta sonu saat 10.00 ile 20.00 arasında açık oluyor. Kapalı ve açık formatta olan bir AVM'nin içerisinde bulunan İstanbul lunapark İsfanbul, her yaştan çocuğa hitap ettiği için park seçeneklerin arasında bulunmalı! Kapısından girer girmez, şato görünümü ile konuklarını büyülüyor. İsfanbul lunapark fiyatları, tek kullanımlık girişlere, belirli kampanya ve üyelik durumlarına göre farklılık gösteriyor. Çocuğunun hayallerini süsleyecek bir eğlence yaşamasını istiyorsan, burayı düşünebilirsin.

9. Snowpark

Türkiye’nin ilk kapalı kar eğlence merkezi olan Snowpark, her mevsim kesintisiz kar keyfi sunuyor. Torium Alışveriş Merkezi'nde yer alan Snowpark, farklı kış spor ve oyunları seçeneği ile her yaştan bireye hizmet veriyor. Burada snowboard, kayak gibi kış sporlarını yapabilir; snowtubing ve snowrafting gibi eğlenceli aktiviteleri çocuklarınla deneyebilirsin. Çocukların gözdesi kar oyunları;yürüyüş alanları, asma köprüler, buz mağaraları ile burası keyifli saatler için ideal. snowpark İstanbul, eğlencenin tadını çıkarırken, hareket etmenin ve karın keyfine varmak isteyen çocukların için en güzel eğlence parklarından.

10. Babalu Eğlence Parkı

İstanbul lunapark seçenekleri arasında yer alan Babalu Eğlence Parkı, Başakşehir'de. Çocuğunun kendi enerjisini kullanarak oynamasını sağlayan park, aynı zamanda bedeninin sınırlarını keşfetmesine de olanak veriyor. Çocuğunun kendi yaş grubundan diğer çocuklarla bir arada oynamasını sağlayan park, sosyal becerilerini de geliştirmesine yardımcı olur.

Ayrıca oyun alanının hemen yanında bulunan Babalu Cafe'de sağlıklı ve ev yapımı menülerle karnınızı doyurabilirsiniz. Miniğin oyunun keyfini çıkarırken sen de kafe alanından onu izleyebilir, burada bir kahve eşliğinde dinlenebilirsin.

11. Viaport Lunapark

İstanbul'un Pendik semtinde, Viaport Outlet Shopping içerisinde açık alanda hizmet veren Viaport Lunapark, 7'den 70'e herkese eğlence olanağı sunuyor. Küçük yaştaki çocuklara eğlence imkânı sunan lunapark, haftanın her günü saat 10.00 ile 22.00 arasında, eğlence severleri ağırlıyor. İstanbul eğlence merkezleri lunapark seçenekleri içerisinde olan lunapark, belirli semtlerden servis kolaylığı da sağlıyor. Ulaşım sorununu düşünmeden, sınırsız bir eğlence yaşamak istersen, burayı düşünebilirsin.