Dolu Dolu Bir Yaz Tatili İçin Çocuğunu Gönderebileceğin 9 Yer

Yaz tatili denince akla hemen deniz, kum, güneş gelse de çocuğunun hem eğleneceği hem de öğreneceği, pek çok etkinlikle dolu kurslar, atölyeler ve kamplar da var.

Eğer çocuğunun yaz tatilini dolu dolu geçirmesini istiyorsan, seçtiğimiz 9 alternatife göz atmanın tam zamanı!

1- Mor Parti ve Oyun Evi

1-3 ve 3-6 yaş grubundaki minikler için daha çok doğum günü partileri düzenleyen Mor Parti ve Oyun Evi, yaz okulu programıyla da çocuklara harika bir yaz sunuyor.

Geniş bahçesinde havuz partileri, kum havuzu oyunları, su oyunları, anne-çocuk etkinlikleri, İngilizce-Türkçe şarkılar eşliğinde danslar düzenleyen mekan, sıcak havalara serinlik ve eğlence katıyor. Çocuğun bu etkinliklerle yazın neşesini doya doya yaşarken, sen de istersen parti ve oyun evinin püfür püfür nezih ortamında gününü gün edebilirsin.

2- Alternatif Okullar Yaz Kampı

2015 yılından beri doğanın, kültürün, keyifli aktivitelerin ve sanatın bir araya geldiği kamplar düzenleyen Alternatif Okullar, bu sene de çok eğlenceli bir kamp programı sunuyor.

5 gün süren Alternatif Okullar Yaz Kampı’nda çocuklar; kaya tırmanışı, cam atölyesi, drama ve müzik derslerinin yanı sıra, denize girip yazın tadını çıkarma fırsatı da bulacak.

Kampta ayrıca ebeveynleri bilinçlendirecek sohbetler, eğitim atölyeleri ve belgesel izleme etkinlikleri de yapılabiliyor.

Tarih Yer Ücret Yaş
25-30 Haziran 2018 Çıralı-Antalya Bir yetişkin ve bir çocuk standart odada konaklamalı kamp ücreti 1950 TL 5-7

*Kampa katılım 17 kişi ile sınırlı. Bu yüzden rezervasyon yaptırmak gerekiyor. Rezervasyon için Alternatif Okullar’ın internet sitesinden kayıt formu doldurabilirsin.

Geleceğin sanatçıları için: Çocuğun İçin İstanbul’da 10 Sanat Atölyesi Önerisi!

3- Gymboree Yaz Okulu

Gymboree Yaz Okulu, her ne kadar spor odaklı bir program gibi görünse de yüzme dersleri, piknik, tiyatro ve müze gezileri de düzenliyor.

Gymboree Yaz Okulu’na iki haftalık kayıt yaptırma imkanın var.

Tarih Yer Ücret Yaş
18 Haziran-17 Ağustos Gymboree Ulus/Ataşehir Gymboree’u arayarak öğrenebilirsin. 3-6

4- Dinamo Yaz Spor Okulları

Dinamo Yaz Spor Okulları’nın çok eğlenceli ve dinamik bir programı var. Futbol, voleybol, basketbol, yüzme gibi klasik sporların yanında, okulun 8 dönümlük bahçesi içerisinde uygulanan bisiklet, scooter ve paten dersleri, sokak oyunları ve ekstrem oyunlar da mevcut.

Kursa haftalık kayıt yapılıyor, dönemlik kayıt şartı yok. Bu sayede sadece çocuğunun okulda bulunduğu süreler için ödeme yapacaksın.

Tarih Yer Ücret Yaş
25 Haziran-17 Ağustos Dinamo Yaz Spor Okulu-Kadıköy/Moda 1 haftalık kayıt ücreti 500 TL. 5-7

Ankaralı çocuklar için geliyor: Çocuklar İçin Ankara’ da 10 Spor Okulu Önerisi!

5- Tema Kids Yaz Kampı

Çocuğun Tema Kids’in düzenlediği, doğayla iç içe bu yaz kampına bayılacak! Profesyonel eğitmenler eşliğinde, doğada ve spor salonlarında kurulacak olan parkurlarda eğlenerek ter atacak, harita ve pusula kullanarak saklanan hazineleri bulacak, liderlik etmeyi öğrenecek, kamp ateşinde yemeğini pişirecek ve kamp hayatını öğrenecek!

Tarih Yer Ücret Yaş
02-20 Temmuz, 23 Temmuz-10 Ağustos Tema Kids Beylikdüzü Merkez Kampüsü 1.590 TL (Tam Gün) & 990 TL (Yarım Gün) & 550 TL (5 Gün Tek Branş ve 2 Gün 2 Branş) & 350 TL (2 Gün 1 Branş) 3-4 5-7

Yaz Ayları Eğlenceli ve Eğitici Geçsin: Çocukların Bayılacağı 10 Yaz Kampı Önerisi!

6- Foça Deniz Kampı

İzmir’in en güzel ilçelerinden biri olan Foça’da, çocuğunun unutulmaz bir yaz geçirmesini ister misin? Çocuğunun bir ebeveyn eşliğinde katılabileceği bu kursta; tiyatro, müzik, drama, ritim, dans dersleri, yüzme ağırlıklı spor faaliyetleri, profesyoneller eşliğinde scuba (tüplü dalış), gece eğlenceleri, kültür ve doğa gezileri gibi çok çeşitli etkinlikler var.

Tarih Yer Ücret Yaş
3 Temmuz - 17 Temmuz İzmir/Foça 3.120 TL 5-10

*Ön kayıt ve daha fazla bilgi için 0 212 347 70 74 numarasını arayabilirsin.

Sadece yazın değil, her mevsim gidilmeli: Çocuğunla Birlikte İstanbul'da Gidebileceğin 10 Çocuk Tiyatrosu!

7- Bricks4Kidz Yaz Tatili Kampı

Çocuğunun Lego’larla, blok oyuncaklarla oynamayı seviyorsa, Bricks4Kidz tatilini değerlendirmek için harika bir fırsat! Bu kampta, çocuğun Lego tuğlaları ile tasarlanmış model çalışmaları yapacak, mühendislik ve mimarlık dünyasını eğlenerek öğrenecek.

Ayrıca kamp bitiminde sürpriz hediyelerin ve bir sertifikanın sahibi olacak!

Tarih Yer Ücret Yaş
18 Haziran-31 Ağustos Bricks4Kidz Ataşehir/İstanbul Bricks4Kidz’i arayabilirsin. 5-13

*Ataşehir bölgesi için servis imkanı var.

Bahsi geçmişken: O Bir Klasik: Tüm Faydaları ve Çeşitleriyle Lego Oyuncaklar

8- Helen Doron Yaz Kampı

İngilizce dil eğitimi ve spor ağırlıklı bir yaz kampı sunan Helen Doron, çocuğuna küçük yaştan yabancı dil vermek istersen, senin güzel bir seçenek olacak. Helen Doron’un kamp programında İngilizce eğitimi ve spor aktivitelerinin yanı sıra, mutfak atölyesi, eğitici oyunlar ve bahçecilik gibi alternatifler de var.

Tarih Yer Ücret Yaş
18 Haziran-29 Haziran, 2 Temmuz-13 Temmuz, 16 Temmuz-27 Temmuz, 13 Ağustos-27 Ağustos Helen Doron Ataşehir/İstanbul Helen Doron Ataşehir’i arayabilirsin. 2-10

Ağaç yaşken eğilir: Küçük Yaşta Çocuğunun İngilizce Öğrenmesi için 7 Öneri!

9- Çizgi Çocuk Atölyesi 7. Doğada Oyun ve Sanat Kampı

Çocuğunun, Datça’nın en güzel koylarından birinde eğlenerek öğrenmesini ve yazın tadını çıkarmasını sağlamak çok kolay! Çizgi Çocuk Atölyesi’nin, 7 yıldır düzenlediği Doğada Oyun ve Sanat Kampı, doğayı ve sanatı oyunlarla harmanlayarak çocuğuna sunuyor.

Bu kampta çocuğun özgürce oynayacak ve şehirde yapamadığı pek çok etkinliği gerçekleştirecek. Resim, müzik ve heykel eğitimleri alarak sanal dünyadan uzaklaşacak.

Tarih Yer Ücret Yaş
1 Temmuz-6 Temmuz Hayıtbükü Ahşap Evleri–Datça Çizgi Çocuk Atölyesi’ne arayabilirsin. 4-10

Bizim de oyun önerilerimiz var: Eğlenerek Büyüsün: Okul Öncesi Eğitici Oyunlar