Odalarda Harikalar Yaratan Çocuk Yatak Modelleri

Çocuğun büyüdü, artık beşikten çıkma zamanı! Bebek odasından çocuk odasına geçişte, odasının en önemli parçası tabii ki çocuk yatağı olacak! Hem rahatlığı hem de şıklığı önemli olan çocuk yatağı modelleri içinden, odasına en çok yakışacak ve uyurken en rahat edeceği çeşitleri sıraladık. Çocuğun bu yatakların üzerinden kalkmak istemeyecek!

1- Modern fikirler ve işlevselliğin vücut bulmuş hali Ikea çocuk yatak modelleri

Özellikle Nordik stilde çocuk odası dekore etmek isteyen annelerin ilk adresi muhakkak Ikea olmalı. Basit ama çok yönlü yatak modellerinin bulunduğu Ikea yatak modelleri, çocuk yatak odasında yalnızca yatmak için değil, diğer etkinlikler için de ortam sağlıyor. Sen de hem rahat bir yatak hem de dekorasyonuna yardımcı bir öge arıyorsan, senin için seçtiğimiz bu çocuk yatağı modeline muhakkak göz atmalısın.

Görselde örneğini verdiğimiz Ikea KURA çocuk yatağı 849.00 TL

2- Çocuğun kendi kendine büyüsün, hayatı öğrensin istiyorsan Montessori yatak modellerine göz atmalısın

Montessori, çocuğun kendi kendine yetebilmesi ve hayatı, hayatın içerisinde kendi kendine öğrenmesini hedefleyen bir eğitim anlayışı. Bu doğrultuda çocuk odaları da Montessori'ye göre dekore ediliyor.

Montessori yatak modelleri, yerden yüksek olmayan ve çocuğun rahatça inip kalkacağı yükseklikte, oldukça şirin görünümlü ve süslemeye çok müsait tasarımlardan oluşuyor. Montessori yataklar, hem çocuğunun gelişimine katkıda bulunacak hem de çocuk odası dekorasyonu için eşsiz bir parça olacak!

Montessori dikkatini çektiyse, sana önerebileceğimiz iki yazımız var, okumadan geçme!

Çocuğunu Özgürleştirecek Bir Eğitim Anlayışı ile Büyüt: 6 Soruda Montessori Eğitimi!

Montessori Yöntemine Göre Çocuk Odası Nasıl Düzenlenmeli?

3- Birden fazla çocuğun varsa, kurtarıcın ranza yatak

Ranza yataklar çok çocuklu ailelerin vazgeçilmezi. Yerden tasarruf etmek için ideal bir çocuk odası mobilyası olan çocuk ranza modelleri, artık eskisi gibi sıkıcı modellerden oluşmuyor. Yenilenen modaya ayak uyduran ranza modelleri artık çocuk odası dekorasyonu için harika bir parçaya dönüştü. Birbirinden farklı ve işlevli ranza modellerini görmen için 7k Mobilya markasının bazı tasarım ürünlerini senin için bir araya getirdik. Bu kullanışlı ranza yataklar işini görecek!

Görseldeki iki ranza modeli 7k markasına ait. Sol taraftaki gömme ranza modeli 4.500.00, sağdaki çok fonksiyonlu model ise 4.000.00 TL

Burada da şahane fikirler var: Çocuk Odası İçin Fonksiyonel ve Yaratıcı Tasarımlara 12 Örnek

4- Büyüyen karyolalar ile çocuğun uzun süre aynı yatağı kullanabilir

Çocuklar sürekli aynı boyda kalmıyor, sürekli uzuyor ve büyüyorlar. Eğer sen de sürekli yatak değiştirmek, çocuk karyolası için paraları saçmak istemiyorsan büyüyen karyola modellerinden bir tane edinebilirsin. Bu karyolalar adeta açılan masalar gibi orta yerinden uzatılarak ek bir parça ile büyütülebiliyor.

5- İster iki çocuğun ister çocuk odasının konuğu yatsın! Yavrulu yatak modelleri

Çocuğunun arkadaşı yatıya mı kaldı? İki çocuğun var ama iki yatak için yerin yok mu? Gece gök gürültüsünden korkan çocuğun yalnız yatmak istemiyor mu? İşte tüm bu konular söz konusu olduğunda devreye yavrulu yatak modlleri giriyor.

Yavrulu yatak dediğimiz şey, çocuk yatağının altından çekilerek çıkarılan, bir diğer yatak parçası. Yani şöyle hayal et: Yatağın altından baza yerine yatak çıkıyor. İstediğin zaman çıkarıp kullandıktan sonra tekrar yatak içine gömebileceğin bu yatak modeli, yarattığı fırsatlar sayesinde en beğenilen çocuk yatak modellerinden birisi.

Bunlardan haberin var mı: Son 5 Yılın En Trend Çocuk Odası Modelleri

6- Arabalı çocuk yatakları artık kız çocuklarına da hitap ediyor

Erkek çocuk odalarının baş tacı arabalı yatak modelleri, çocuk odası dekorasyonu denince akla ilk gelen yatak modellerinden. Ama bu yataklar, artık kız çocukları için de üretilmeye başladı. Araba şeklindeki bu çocuk karyolaları genelde takım olarak satılıyor ve diğer araba temalı çocuk odası mobilyaları ile bir bütün oluşturuyor. Eğer bu çock yataklarına bir örnek görmek istersen, Evgör markasının Karying arabalı kız çocuk yatağını örnek verebiliriz. Evgör Karying arabalı yatak 2.380.00 TL.

7- Bazalı karyolalar ile çocuğunun eşyaları yatağın altına giriyor!

Bazalar yarattıkları ekstra depolama alanları sayesinde annelerin en sevdiği mobilyalardan biri. Bazalı çocuk yatakları da aynı görevi görecek. Çocuğunun kullanmadığı eşyalarını toplayıp depolayabileceğin bu karyolaları severek kullanacaksın.

16 Örnekle Ünlü Markaların Çocuk Odası Takımlarına göz atmak ister misin?