Erkek Bebek Odası İçin Yaratıcı Dekorasyon Fikirleri

Sonunda mutlu haberi aldın, bir erkek bebeğin olacak! Odasını dekore etmek için sabırsızlandığını biliyoruz. Ama sen de araba temalı klasik erkek bebek odası görmekten sıkıldıysan, bu erkek bebek odası dekorasyon fikirleri tam sana göre!

1. Hayvanlar aleminin kapıları bebeğine açılıyor!

Bebeğin hayvan sevgisini çekirdekten alsın, doğaya ve tüm canlılara ilgiyle büyüsün istiyorsan bu bebek odası dekorasyon fikri tam sana göre! Duvar kağıtlarında ve nevresim takımlarında hayvanlar aleminin en tatlı bireylerinin figürlerini kullanabilir, birkaç peluş hayvan ile odasını renklendirebilirsin. Mobilya ve halılarında ise doğadan renkler olan toprak ve yeşil tonlarını kullanabilirsin.

Bu yazı sana ilham verecek: 12 Bebek Odası Halısı ile Hayvanlar Alemini Bebeğinin Dünyasına Taşı

2. Küçük pilotun gökyüzüne çıkmaya hazır!

Bebeğin mavi gökyüzünü arşın arşın gezsin, atmosferin kurdu olsun istiyorsan seni buraya alalım. Çeşitli uçak figürlerini tüm dekorasyonunda değerlendirebileceğin gibi, duvar sticker’ları ile odayı canlandırarak ya da duvar kağıtlarında daha sade bir şekilde de kullanabilirsin. Bulut figürleri de bu odanın bütünlüğünü tamamlayacak.

En güzel modeller burada: Son Yılların Trendi: Birbirinden Şık Çocuk Odası Duvar Sticker’ları

3. Hazır gökyüzü demişken: Uzay temalı bebek odası

Uçsuz bucaksız ve gizemli uzay teması, bebek odalarında sevimli yönünü gösterecek! Yıldızları, bulutları, rengarenk gezegenleri ve uzayla ilgili tüm figürleri duvar ve mobilya süslemesinde kullanabilirsin. Ayrıca bebeğinin izlemekten keyif alacağı, tavandan veya beşikten sallanan, dönence formatındaki uzay figürlerini de bu dekorasyonla buluşturabilirsin. Bu farklı temayla bilinenin dışına çıkacaksın.

Tam da lafı geçmişken: Barış Manço Yaşasaydı Şöyle Derdi: Her Bebeğin Bir Dönencesi Olmalı

4. Denizlerin en büyük kaptanı senin evinde!

Mavi sulardan ayrılamayan, deniz görmeden yaşayamayan bir anneysen, başka bir erkek bebek odası teması düşünemeyeceğini biliyoruz. Bu odada gemi, gemi çapaları, dümen şeklindeki süsleri bol bol kullanabilirsin.

Madem süsten püsten bahsettik, bu yazıya bakalım: İnsanı Büyüdüğüne Pişman Eden Aşırı Tatlı Bebek Odası Süsleri

5. O bir kuş, hayır o bir uçak, hayır hayır o bir süper kahraman!

Çoğu erkek çocuk süper kahramanlara ilgi duyar. Bunu biliyor ve sen de süper kahramanlara ilgi duyuyorsan, bu dekorasyon temasının bebeğinin odasında yer almaması imkansız! Bu temada bildiğin tüm süper kahramanları odanın her köşesine saçmak yerine en sevdiklerini seçebilirsin.

Cıvıl cıvıl bir oda için: Yüzünü Güldürecek Çocuk Odası Duvar Kâğıdı Modelleri

6. Bebek beşikleri birer tahta dönüşüyor: Prens temalı dekorasyon

Nasıl ki kız bebekler için prenses teması kullanılıyorsa, erkek bebekler için de prens teması neden olmasın? Eğer şaşaalı bir dekorasyondan hoşlanıyor ve küçük prensine saraylara layık bir oda hazırlamak istiyorsan, bu dekorasyon sana göre! Burada dikkat çeken unsur bebek beşikleri!

Daha asil bir görünüm için beyaz ve krem gibi renkler kullanabileceğin gibi, cibinlik, prens taçları gibi klaslığına klaslık katacak bebek odası dekorasyon ürünleri kullanabilir, oymalı mobilyalar seçebilirsin.

İlgini çekebilecek diğer temalar bu yazıda: Bebek Beşikleri ile Dekore Edebileceğin 11 Uyku Alanı

7. Sadelik en iyisidir!

Amerikalıların bir sözü vardır; “Simple is the best.” Yani diyor ki, basit olan, kullanışlı olan en iyisidir. Eğer sen de bu anlayışı motto edinmiş biriysen, bebeğine de bu tarzı yansıtmak isteyebileceğini düşünüyoruz.

Bu dekorasyonda beyaz, krem rengi, sarı ve yumuşak tonlarda olan her rengi kullanabilirsin. Mobilyaları ve beşiği çok daha basit ve desensiz seçip, duvarları minimal tablolarla süsleyebilirsin. Korkma, sadelikte de enerji vardır!

Belli bir limitin varsa veya çok da para harcamak istemiyorsan bakmalısın: Bebek Odası Dekorasyonu İçin Bütçe Dostu Öneriler