İstanbul Avrupa Yakasının En Popüler 10 Çocuk Oyun Merkezi!

Çocuğunun zamanını eğlenceli ve aynı zamanda verimli bir şekilde geçirebilmesi için İstanbul'daki eğlence merkezlerini bir araya getirdik! İşte Avrupa Yakası'nda bulunan ve çocuğunun doyasıya eğlenebileceğin İstanbul çocuk eğlence merkezleri!

1. Forest Kemerburgaz Macera Parkı

Açık alan doğa etkinlik alanlarını tercih edenlerin gözdesi Forest Kemerburgaz Macera Parkı, zengin içeriği ile, gelenlere hem spor yapma imkanı, hem macera dolu oyunlar hem de özel gün programları sunuyor. Forest Kemerburgaz Macera Parkı, ip parkuru, tırmanma duvarı, dev salıncak ve metrelerce yüksekten hızla kaymaya imkan sağlayan zip line ile çocuk eğlence merkezlerinin başında geliyor.

Çocuklarınla gün boyu kaliteli vakit geçirebileceğin yerlerden biri olan Forest Kemerburgaz’ da, harika bir gün geçirebilirsin. Çocuğunun küçük yaşta macera sporlarıyla tanışmasını istersen, bu heyecanı ona şimdiden yaşatabilirsin.

2. Xtrem Aventures

İstanbul'un sevilen semtlerinden biri olan ve Sarıyer'de oldukça merkezi bir noktada yer alan Xtrem Aventures, günümüzde çeşitli ülkelerde de faaliyet göstermeye devam ediyor. Fransa, Amerika ve Almanya'nın da aralarında bulunduğu 15 farklı ülkeden sonra Türkiye'de de açılan İstanbul eğlence parkı, çocuğunun bedensel olarak da gelişimine destek oluyor.

Xtrem Aventures, 4-8 yaş arasındaki çocuklara koruyucu ağ ile çevrili, yüksek güvenlik önlemlerinin alındığı parkurlar sunuyor. 8 yaş ve 1.20 cm boy üzerindeki çocuklar için emniyet kemerli parkurlar sunan ve İstanbul eğlence parkları arasında göze çarpan mekan, ''Yerden göğe kadar mecaraya hazır olun!'' ilkesiyle, senin ve çocuğunun ziyaretini bekliyor.

3. Atlantis Funny City

Küçükçekmece'de bulunan Atlantis Funny City, hem yurt içinde hem de yurt dışında toplam yedi farklı işletmesiyle aile boyu eğlence vadediyor. Atlantis Funny City bünyesinde çocuk oyun alanı, bowling ve lunapark bulunuyor.

İstanbul'da çocuklar için gezilecek yerler listesine mutlaka alınması gereken yerlerden olan bu mekanda, çocuğun doyasıya eğlenecek. O eğlenirken sen de bowling, bilardo, dart gibi yetişkin oyunları ile vakit geçirebilirsin. Çocuğunla beraber bowling oynayabilir; basket potalarında atış denemeleri yapabilirsin. Beraber çok eğleneceğiniz bu mekanı en kısa sürede ziyaret etmeni öneriyoruz.

4. Star Park

Esenyurt Torium AVM, Armoni Park ve Mall of İstanbul'da yer alan bu eğlence merkezi, her çocuğun kendi yaşına uygun, heyecanlı ve keyifli deneyimler yaşamasına yardımcı oluyor. Çocuğunun en çok sevdiği eğlence ünitelerini bir araya getiren Star Park, alışverişten sıkılan çocukların istedikleri zaman gönüllerince eğlenmesini sağlıyor. Dünya'nın en kaliteli oyuncaklarına sahip olan ve Avrupa Birliği standartlarına uygun olarak üretilen bu üniteler çocuklar için eğlence ortamı oluşturuyor.

5. Moipark

Başakşehir'de yer alan Moipark, dev salıncaklarıyla çocukların kalbini fethediyor. Yetişkinlerin de keyifli vakit geçirebileceği bu mekan, 22 metreye kadar ulaşabilen salıncaklarının yanı sıra çeşitli ışık oyunlarıyla da salıncakta geçirilen zamanı unutulmaz kılıyor.

Merkez, ziyaretçilerine tik tak, dehşet oyunu, uçan halı, hür kuş, kahkaha geçidi, yer çekimi sıfır, macera evi gibi çeşitli bölümler sunuyor. Ayrıca yetişkinlere, çocuklara ve ailelere olmak üzere ayrı ayrı konseptler belirleyen İstanbul eğlence merkezini daha uygun fiyatlarda gezebilmek için, kart çıkartabileceğini de hatırlatalım.

6. Babalu Aktif Eğlence Parkı

Babalu Aktif Eğlence Parkı, 1350 m2'lik bir alanda birbirinden değişik oyun ünitelerinin yer aldığı, miniklerin enerjilerini sonuna kadar harcayabilecekleri bir çocuk eğlence merkezi.

Güvenli bir oyun alanı yaratmak amacı ile tüm oyun üniteleri Almanya'da üretilen ve ithal edilen ünitelerden oluşan parkta açık ve kapalı alanda, 2-12 yaş aralığındaki tüm çocukları eğlenebiliyorlar. Bunun yanı sıra, Babalu Cafe'de çocuklarınızla lezzetli ve sağlıklı yiyeceklerden de yararlanabildiğinizi söyleyelim.

7. Fun Master

Trump AVM'de bulunan mekan, birçok yere oranla daha büyük bir alan sunuyor. Ailelerin yapmaları gereken acil işleri olduğunda, çocuklarını güvenle emanet edebilecekleri bir yer olan Fun Master, konseptiyle ebeveynlerin dikkatini çekiyor. Çocuğuna senin gözünden bakmayı hedefleyen ve eğlenceli zaman geçirmesine yardımcı olan ekibi ile sadece çocuklara özel bir alan yaratılmış.

Özel çocuk katındaki çocuk oyun merkezi olarak ilgi gören mekan, tüm eğlence unsurlarını barındıran büyük bir merkez olarak hizmet veriyor. Bu doğrultuda ilerleyen ve çocuk eğlence merkezleri arasında yer alan özel çocuk katında kültür ve gösteri merkezinden kafeye, sinemadan aktivite odasına kadar çeşitli alanlar bulunuyor.

8. Park Ada

Bayrampaşa'da yer alan Park Ada, ebeveynlerin İstanbul'da çocukla gezilecek yerler listesinde olması gereken eğlence merkezlerinden biri!

Çocuğuna keyifle vakit geçirme imkanı tanıyan lunaparkta cafeler, restaurantlar, spor kompleksleri, çocuk oyun parkları, gezi alanları, yazlık sinema, gölet ve 110 dönümlük yeşil alan bulunuyor.

Senin de Park Ada'yı ziyaret etmeni ve bu keyifli yeşil alanda çocuğunla keyifli bir zaman geçirmeni tavsiye ediyoruz.

9. Snowpark

Türkiye'nin ilk kapalı kar merkezi olan Snowpark, Esenyurt'ta yer alıyor ve senenin her döneminde kış sporu yapma imkanı sağlıyor. Gerçek karın kullanıldığı merkez, bu yönüyle kış sporları için ideal bir ortam yaratıyor.

Kayak ve snowboard pistlerinde aynı anda 70 kişinin yararlanabileceği büyüklükteki mekanı, çocukla hafta sonu planına eklemeni öneririz. Ayrıca, yaz günü mekana gitmeye karar verirsen, sana içerideki havaya uygun mont, eldiven gibi giyecekler verildiğini de belirtelim.

10. Macera Adası

Oyun alanlarıyla çocukların fiziksel gelişimlerine ve sosyalleşmelerine yardımcı olan, gençlerin ve yetişkinlerin günlük hayatlarına renk katarak adrenalini bol aktiviteler sunan Macera Adası, İstanbul çocuk eğlence mekanları arasında yer alıyor.

Özel olarak ithal edilen oyun alanları ve yaratıcı ekibiyle, Macera Adası sadece pek çok farklı aktiviteyi bir araya getirmiş olmanın dışında eğitim yılı boyunca yapacağı etkinliklerle eğitsel öğeleri de içerisinde bulundurmayı ve eğlenmeyi seven herkes için vazgeçilmez bir mekan.