Çocuğunun Keyifle Vakit Geçireceği İstanbul Anadolu Yakasında 10 Oyun Grubu Tavsiyesi!

Çocuğunla eğlenceli olduğu kadar, eğitici vakitler de geçirmek istiyorsan, oyun grupları tam sana göre bir alternatif olabilir. Bu gruplar sayesinde çocuğun birçok yeni bilgi edinirken sen de oyunlara katılabilir ya da kendine ait bir zaman yaratabilirsin. Eğer bu fikir cazip geliyor ama farklı yaş grupları için oluşturulmuş oyun gruplarına karar vermekte zorlanıyorsan, oyun grupları İstanbul Anadolu yakası alternatiflerinden seçtiğimiz 10 öneriyi incelemeni öneririz.

1. Nefes Sanat Merkezi

Nefes Sanat Merkezi ile İletişime Geçmek için Tıkla! chevron_right

Nefes Sanat Merkezi, işini severek ve başarılı bir şekilde yapan öğretmenler eşliğinde eğitimlerini sürdürüyor. Ümraniye sanat merkezi denildiğinde akla ilk gelen yerlerden biri olan merkezde, müzik, resim, bale, drama ve dans branşlarında çocuğunun yaşı ve özellikleri dikkate alınarak eğitim süreci oluşturuluyor.

Hem okul öncesi hem de okul dönemi için programları bulunan Nefes Sanat Merkezi, okul öncesi dönem için Montessori uygulamaları ile dikkat çekiyor. Ayrıca, istenildiği durumda, eğitim İngilizce olarak sürdürülüyor.

2.5- 4 yaş grubu için ritim çalışmaları ve müzik eğitimleri ve 4-6 yaş grubuna yönelik bale dersleri ile sana, çocuğunu çok erken yaşta sanatla tanıştırma fırsatı veriyor.

Anne- çocuk etkinlikleri için ise, yaratıcı drama ve yazarlık derslerine katılmanı öneririz. Bu atölyelerde, çocuğun hayallerini anlatırken, sen bu hayalleri kağıda dökeceksin. Çocuğunun iç dünyasına dair fikir edinmek için, harika bir yol!

Çocuğunun küçücük olduğu dönemden başlayarak, onun kemik gelişimine ve bedeninin esnekliğini kaybetmeden büyümesi için ise, yoga derslerini düşünebilirsin.

Annem& Babam Piyanist programı ise, piyanist eğitmen Hakkı Erses tarafından sürdürülen ve çocuğunun piyano dersine uzun vadeli adaptasyonunu sağlamak için oluşturulmuş bir program!

Bu seçenekler arasından, çocuğun için hangilerinin daha uygun olabileceğine karar vermek ise, sana ve çocuğuna kalmış.

2. Tan Mavi Beyaz Çocuk Evi

Tan Mavi Beyaz Çocuk Evi ile İletişime Geçmek için Tıkla! chevron_right

Feneryolu Kadıköy'de bulunan Tan Mavi Beyaz Çocuk Evi, eğitim anlayışını maksimum çocuk mutluluğu üzerine kurulmuş bir çocuk evi. Burada; kişiliğinin temellerinin atıldığı 0-6 yaş dönemi için programlarını özellikle bireysel farklılıkları göz önünde tutarak, pedagog ve psikolog yönetimindeki uzman kadroları ile ve 42 yıllık deneyimleri ile yapıyorlar.

Öğrenmenin başladığı 0-6 yaş döneminde doğru uyaranların öneminden yola çıkarak oyun etkinliklerinden sanat etkinliklerine, dil etkinliklerinden müzik ve orff etkinliklerine, yaratıcı drama etkinliklerinden uygulamalı hareket etkinliklerine pek çok oyun grubu 12 ay etkinlikleri mevcut.

Sen de çocuğunu seçme ve zamanlamanın tamamıyla ona ait olmasına dikkat eden Tan Mavi Beyaz Çocuk Evi'ne göndermek istersen hemen iletişime geçebilirsin.

3. Hokus Pokus Çocuk Atölyesi

Hokus Pokus Çocuk Atölyesi ile İletişime Geçmek için Tıkla! chevron_right

Suadiye’de bulunan Hokus Pokus Çocuk Oyun Atölyesi, montessori temelli okul öncesi eğitim veriyor. Yarım gün ya da tam gün olarak seçilebilen programlarda, istersen sen de çocuğunla oynayabiliyorsun.

Eğitim ya da eğlence ağırlıklı olarak iki farklı seçenek sunan atölyede oyun grupları 0-3 yaş arası çocuklar için düzenleniyor. Bu gruplara katılabilir, burada çocuk doğum günü partileri düzenleyebilirsin.

4. My Gym

My Gym ile İletişime Geçmek için Tıkla! chevron_right

Çocukları bedensel ve psikolojik olarak anaokuluna hazırlayan My Gym, çocuğunun kaliteli zaman geçirmesi için çok iyi bir alternatif. Oyun grupları üç farklı yaş kategorisine ayrılmış olan My Gym'de eveynli ya da ebeveynsiz gruplar düzenleniyor. Farklı yerlerde şubeleri bulunan My Gym, bu özelliğiyle İstanbul oyun grupları içinde akla gelen yerlerden biri oluyor.

Little Mommy&Me oyun grubu 18 ay büyüklüğündeki çocuklar için haftada bir gün, günde iki saat düzenleniyor. Moomy&Me etkinliğinde ise, iki yaş oyun grubu aktiviteleri yapılıyor ve günde iki buçuk saat olmak üzere haftada iki ya da üç kez olmak üzere düzenleniyor.

5. Kuko Sanat Atölyesi ve Parti Evi

Kuko Sanat Atölyesi ve Parti Evi ile İletişime Geçmek için Tıkla! chevron_right

Ümraniye'de bulunan Kuko Sanat Atölyesi ve Parti Evi, teknolojik aletlerle haşır neşir büyüyen ve buna bağlı olarak sabırsız, aceleci, dikkat dağınıklığı olan çocukların; oyunlarla, sanatla, bilimle bir araya gelmesini sağlıyor.

Kuko Sanat Atölyesi ve Parti Evi'nin amacı, çocukların yaratıcı düşünmelerini sağlamak,hayal güçlerini geliştirmek, dikkat dağınıklığını azaltmak, sorun çözme becerilerini geliştirmek ve eğlenceli zamanlar geçirmelerini sağlamak! Ayrıca çocuklar bu atölyenin şehirden uzakta ve doğayla içiçe olması sayesinde, yeşil ile buluşmanın keyfini yaşayacaklar!

6. Octopus Kids Hareket Akademisi

Octopus Kids Hareket Akademisi ile İletişime Geçmek için Tıkla! chevron_right

Türkiye'nin yeni nesil hareket eğitim ve sosyal güvenlik merkezi olan Octopus Kids Hareket Akademisi'nin Ataşehir'deki merkezinde çocuğun hem "Doğru Hareket Becerileri" hem de "Sosyal Güvenlik Becerileri" kazanacak hem de çok eğlenecek.

Üstelik çözüm ortakları olan Nişantaşı Üniversitesi ve Athletic House değerlendirmeleri ile dünya çocuk skalasına göre yapılan değerlendirmeler belli periyotlarla tekrar ediliyor.

2-10 yaş arasındaki çocuğunun gelişimine yararlı bir eğitim için sen de Octopus Kids Hareket Akademisi'nin sayfasındaki formu doldurarak iletişime geçebilirsin.

7. Muzipo Kids Ziverbey Oyun ve Spor Merkezi

Muzipo Kids Ziverbey Oyun ve Spor Merkezi ile İletişime Geçmek için Tıkla! chevron_right

Çocuklara güvenli bir ortamda eğlenme imkanı sunan Muzipo Kids Ziverbey Oyun ve Spor Merkezi, oyun grupları ile çocuğunun arkadaşlarıyla sıcak ilişkiler kurmasını ve grup olarak çalışma becerisi edinmesine olanak tanıyor. Oyun grupları ve spor ile çocuğunun yeni keşiflerle kendisini ve çevresini tanıması kolaylaşıyor.

Muzipo Kids Ziverbey'in çocuğuna erken yaşta spor alışkanlığı kazandırmak gibi bir amacının olduğunu ve bu alışkanlığı eğlenceli aktivitelerle oyun grubu 18 ay döneminden başlayarak ona aşılamaya çalıştığını da ekleyelim.

8. Play Time Oyun Grubu

Play Time Oyun Grubu ile İletişime Geçmek için Tıkla! chevron_right

Play Time Oyun Grubu, 0-24 ve 24-48 aylık küçük çocuklar için oyun aktiviteleri düzenleyen ve çocukların sosyalleşmesini sağlayan bir firma.

Play Time'da 0-24 aylık çocuklara ebeveyn eşliğinde duyusal oyunlar, 24-48 aylık çocuklara ise ebeveynsiz oyun aktiviteleri düzenleniyor.

Çocuğunun sosyalleşmesi, paylaşımı öğrenmesi, ilişki kurma becerilerinin gelişmesi için Ataşehir'de hizmet veren Play Time Oyun Grubu'nu tercih edebilirsin.

9. Planet Kids House

Planet Kids House ile İletişime Geçmek için Tıkla! chevron_right

Planet Kids House, Ataşehir Şerifali'de yemyeşil ve ağaçlarla dolu 1100 m2'lik bir alanda hizmet veriyor.

Yaratıcı, girişken, paylaşımcı, kendine güvenen, özgür ve saygılı bireyler yetiştirme isteği ile yola çıkan Planet Kids House, çocukların doyasıya oynayacağı ve keyifli vakit geçireceği etkinlikler düzenliyor. Danslar, çeşitli oyuncaklarla oynama, oyun hamuru, parmak boyama gibi seçenekleri bulunan Planet Kids House'a ulaşım da çok kolay. Merkezin ayrıca geniş bir otoparkı da var.

10. Ceviz Ağacı Montessori Anaokulu

Ceviz Ağacı Montessori Anaokulu ile İletişime Geçmek için Tıkla! chevron_right

Üsküdar'da bulunan Ceviz Ağacı Montessori Anaokulu, Montessori felsefesi ile harmanlanmış oyun grupları ve etkinliklerle, çocuğunu hayata hazırlamanın ilk tohumlarını atıyor.

Ebeveynlerin de katılabileceği etkinlikleri bulunan bu merkezin, duyusal çalışmaları, sanat atölyeleri, outdoor etkinlikleri ve eğlenceli grup çalışmaları var. Aynı zamanda dil, duyu, coğrafya, kültür, sanat ve matematik alanında da çalışmalar düzenliyorlar. Ceviz Ağacı Montessori Anaokulu, 1 yaşından 8 yaşına kadar çocuklara eğitim veriyor.