İstanbul Anadolu Yakasında 10 Oyun Grubu Tavsiyesi!

Çocuğunla eğlenceli olduğu kadar, eğitici vakitler de geçirmek istiyorsan, [oyun grupları](https://www.anneysen.com/carsi/oyun-gruplari/istanbul) tam sana göre bir alternatif olabilir. Bu gruplar sayesinde çocuğun birçok yeni bilgi edinirken sen de oyunlara katılabilir ya da kendine ait bir zaman yaratabilirsin. Eğer bu fikir cazip geliyor ama farklı yaş grupları için oluşturulmuş oyun gruplarına karar vermekte zorlanıyorsan, **oyun grupları İstanbul Anadolu yakası** alternatiflerinden seçtiğimiz 10 öneriyi incelemeni öneririz.

1. Gymboree Play & Music

Gymboree Play & Music Anadolu Yakası'nda yer aldığı lokasyonlarda anneli oyun gruplarına yer veriyor. Gymboree 1976'dan beri anneli oyun grupları arasında dünyanın önde gelen markalarından biri. Burada beş yaşa kadar oyun grubu var. Oyun grupları 0-10 ay bebeklerle yapılan baby lab oyun grubu, 10-16 ay için oyna ve öğren oyun grubu, 16-22 ay için oyna ve öğren oyun grubu, 22-28 ay için oyna ve öğren oyun grubu, 28-36 ay için oyna ve öğren oyun grubu şeklinde programlanmış. Anadolu yakası oyun grubu denildiğinde akla ilk gelen yerlerden biri olan merkezde, müzik, resim, ingilizce, jimnastik ve anaokulu programları bulunuyor.

Hem okul öncesi hem de okul dönemi için programları bulunan Gymboree Play & Music, okul öncesi dönem için Montessori uygulamaları ile dikkat çekiyor.

2. Tan Mavi Beyaz Çocuk Evi

Feneryolu Kadıköy'de bulunan Tan Mavi Beyaz Çocuk Evi, eğitim anlayışını maksimum çocuk mutluluğu üzerine kurulmuş bir çocuk evi. Burada; kişiliğinin temellerinin atıldığı 0-6 yaş dönemi için programlarını özellikle bireysel farklılıkları göz önünde tutarak, pedagog ve psikolog yönetimindeki uzman kadroları ile ve 42 yıllık deneyimleri ile yapıyorlar.

Öğrenmenin başladığı 0-6 yaş döneminde doğru uyaranların öneminden yola çıkarak oyun etkinliklerinden sanat etkinliklerine, dil etkinliklerinden müzik ve orff etkinliklerine, yaratıcı drama etkinliklerinden uygulamalı hareket etkinliklerine pek çok oyun grubu 12 ay etkinlikleri mevcut.

Sen de çocuğunu seçme ve zamanlamanın tamamıyla ona ait olmasına dikkat eden Tan Mavi Beyaz Çocuk Evi'ne göndermek istersen hemen iletişime geçebilirsin.

3. Hokus Pokus Çocuk Atölyesi

Suadiye’de bulunan Hokus Pokus Çocuk Oyun Atölyesi, montessori temelli okul öncesi eğitim veriyor. Yarım gün ya da tam gün olarak seçilebilen programlarda, istersen sen de çocuğunla oynayabiliyorsun.

Eğitim ya da eğlence ağırlıklı olarak iki farklı seçenek sunan atölyede oyun grupları 0-3 yaş arası çocuklar için düzenleniyor. Bu gruplara katılabilir, burada çocuk doğum günü partileri düzenleyebilirsin.

4. My Gym

Çocukları bedensel ve psikolojik olarak anaokuluna hazırlayan My Gym, çocuğunun kaliteli zaman geçirmesi için çok iyi bir alternatif. Oyun grupları üç farklı yaş kategorisine ayrılmış olan My Gym'de eveynli ya da ebeveynsiz gruplar düzenleniyor. Farklı yerlerde şubeleri bulunan My Gym, bu özelliğiyle İstanbul oyun grupları içinde akla gelen yerlerden biri oluyor.

Little Mommy&Me oyun grubu 18 ay büyüklüğündeki çocuklar için haftada bir gün, günde iki saat düzenleniyor. Moomy&Me etkinliğinde ise, iki yaş oyun grubu aktiviteleri yapılıyor ve günde iki buçuk saat olmak üzere haftada iki ya da üç kez olmak üzere düzenleniyor.

5. Kuko Sanat Atölyesi ve Parti Evi

Ümraniye'de bulunan Kuko Sanat Atölyesi ve Parti Evi, teknolojik aletlerle haşır neşir büyüyen ve buna bağlı olarak sabırsız, aceleci, dikkat dağınıklığı olan çocukların; oyunlarla, sanatla, bilimle bir araya gelmesini sağlıyor.

Kuko Sanat Atölyesi ve Parti Evi'nin amacı, çocukların yaratıcı düşünmelerini sağlamak,hayal güçlerini geliştirmek, dikkat dağınıklığını azaltmak, sorun çözme becerilerini geliştirmek ve eğlenceli zamanlar geçirmelerini sağlamak! Ayrıca çocuklar bu atölyenin şehirden uzakta ve doğayla içiçe olması sayesinde, yeşil ile buluşmanın keyfini yaşayacaklar!

6. Octopus Kids Hareket Akademisi

Türkiye'nin yeni nesil hareket eğitim ve sosyal güvenlik merkezi olan Octopus Kids Hareket Akademisi'nin Ataşehir'deki merkezinde çocuğun hem "Doğru Hareket Becerileri" hem de "Sosyal Güvenlik Becerileri" kazanacak hem de çok eğlenecek.

Üstelik çözüm ortakları olan Nişantaşı Üniversitesi ve Athletic House değerlendirmeleri ile dünya çocuk skalasına göre yapılan değerlendirmeler belli periyotlarla tekrar ediliyor.

2-10 yaş arasındaki çocuğunun gelişimine yararlı bir eğitim için sen de Octopus Kids Hareket Akademisi'nin sayfasındaki formu doldurarak iletişime geçebilirsin.

7. Muzipo Kids Ziverbey Oyun ve Spor Merkezi

Çocuklara güvenli bir ortamda eğlenme imkanı sunan Muzipo Kids Ziverbey Oyun ve Spor Merkezi, oyun grupları ile çocuğunun arkadaşlarıyla sıcak ilişkiler kurmasını ve grup olarak çalışma becerisi edinmesine olanak tanıyor. Oyun grupları ve spor ile çocuğunun yeni keşiflerle kendisini ve çevresini tanıması kolaylaşıyor.

Muzipo Kids Ziverbey'in çocuğuna erken yaşta spor alışkanlığı kazandırmak gibi bir amacının olduğunu ve bu alışkanlığı eğlenceli aktivitelerle oyun grubu 18 ay döneminden başlayarak ona aşılamaya çalıştığını da ekleyelim.

8. Play Time Oyun Grubu

Play Time Oyun Grubu, 0-24 ve 24-48 aylık küçük çocuklar için oyun aktiviteleri düzenleyen ve çocukların sosyalleşmesini sağlayan bir firma.

Play Time'da 0-24 aylık çocuklara ebeveyn eşliğinde duyusal oyunlar, 24-48 aylık çocuklara ise ebeveynsiz oyun aktiviteleri düzenleniyor.

Çocuğunun sosyalleşmesi, paylaşımı öğrenmesi, ilişki kurma becerilerinin gelişmesi için Ataşehir'de hizmet veren Play Time Oyun Grubu'nu tercih edebilirsin.

9. Planet Kids House

Planet Kids House, Ataşehir Şerifali'de yemyeşil ve ağaçlarla dolu 1100 m2'lik bir alanda hizmet veriyor.

Yaratıcı, girişken, paylaşımcı, kendine güvenen, özgür ve saygılı bireyler yetiştirme isteği ile yola çıkan Planet Kids House, çocukların doyasıya oynayacağı ve keyifli vakit geçireceği etkinlikler düzenliyor. Danslar, çeşitli oyuncaklarla oynama, oyun hamuru, parmak boyama gibi seçenekleri bulunan Planet Kids House'a ulaşım da çok kolay. Merkezin ayrıca geniş bir otoparkı da var.

10. Ceviz Ağacı Montessori Anaokulu

Üsküdar'da bulunan Ceviz Ağacı Montessori Anaokulu, Montessori felsefesi ile harmanlanmış oyun grupları ve etkinliklerle, çocuğunu hayata hazırlamanın ilk tohumlarını atıyor.

Ebeveynlerin de katılabileceği etkinlikleri bulunan bu merkezin, duyusal çalışmaları, sanat atölyeleri, outdoor etkinlikleri ve eğlenceli grup çalışmaları var. Aynı zamanda dil, duyu, coğrafya, kültür, sanat ve matematik alanında da çalışmalar düzenliyorlar. Ceviz Ağacı Montessori Anaokulu, 1 yaşından 8 yaşına kadar çocuklara eğitim veriyor.