Tan Mavi Beyaz Çocuk Evi

Tan Mavi Beyaz Çocuk Evi

Randevu/Bilgi Alın

Firma ile iletişime geçmek için

Program Tipi

Atölyeler
Oyun Grupları

Program

Günlük
Aylık
Dönemlik
Yıllık
Yaz Okulu

Branşlar

Resim Atölyesi
Ritim – Müzik Atölyeleri
Spor- Gelişimsel Hareket Atölyeleri
Yaratıcılık Atölyesi
Yabancı Dil Atölyesi
Drama Atölyesi
Mutfak Atölyesi
Maket – Uçurtma – Oyuncak Yapımı Atölyeleri
Hikaye – Masal Atölyeleri
Bilim – Fen – Doğa Atölyeleri
Ebru – Seramik Atölyeleri
Zeka Oyunları – Kavram Çalışmaları Atölyeleri

Özellik

Beslenme saati
Anne bebekli grup

Hangi yaş grupları için atölyeleriniz mevcut?

0-1 yaş
1-3 yaş
3-6 yaş
6-9 yaş
9+ yaş

Hangi yaş grupları için oyun gruplarınız mevcut?

0-1 yaş
1-2 yaş
2-3 yaş

Doğum günü kutlanabiliyor mu?

Evet
Hayır

Ücretsiz deneme dersiniz var mı?

Evet
Hayır

Hakkında

Pedagog A. Nilüfer Öktemer ile 1973'ten beri çocuğunuzun başarılı geleceği için yanınızda olan Tan Mavi Beyaz Çocuk Evi'nin eğitim anlayışı maksimum çocuk mutluluğu üzerine kurulmuş. Var olan tüm programlar ve uygulamalar bu prensibe göre belirlenmiş.

Öğrenme hızının en yüksek olduğu, kişiliğinin temellerinin atıldığı 0-6 yaş dönemi için programlarını özellikle bireysel farklılıklar göz önünde tutularak, pedagog ve psikolog yönetimindeki uzman kadroları ile ve 42 yıllık deneyimleri ile yapıyorlar.

Çocukların özgürce gelişebilecekleri, çoklu, çeşitli, sevgi dolu pozitif uyarılar ortamında, arkadaşlarına, değişik seslere, değişik görüntülere ve değişik davranışlara yer verecek şekilde hazırlanmış.

Bütün bunları yaparken de 0-6 yaşın bir bütün olduğu bilinciyle, çocukları anne ve babaları ile birlikte yetiştiriyorlar. Bu süreçte gördüklerini, yaşadıklarını, öğrendiklerini, aile danışmanlığı çalışmaları yolu ile ailelerle paylaşıyor ve çocukların gelişimine yardımcı oluyorlar.

Hassas okul öncesi gelişim dönemindeki çocuklar, kalıplaşmış programlar yerine, seçme ve zamanlamaları ile uyumlu modern sistemlerle eğitiliyor.

Tan Mavi Beyaz Çocuk Evi'nde uygulanan etkinliklerin tümü sadece ve sadece oyun psikoloji ile gerçekleşiyor. Bu da çocukların duygusal, bilişsel, kişilik oluşumlarının da dengeli biçimde yapılanmasının oluşmasına yardımcı oluyor.

Katılımcı etkin eğitim anlayışı ile çocukların duygusal gelişimlerini sağlamak üzere bilimsel eğitim programları yolu ile yaptıkları çağdaş uygulamalar için 450 m2'lik kapalı alanlı bir tripleks bina kullanıyorlar. Burada okul öncesi eğitim için gerekli her türlü araç ve gereç bol miktarda bulunuyor. 500 m2'lik halı kaplı çepeçevre bahçe ise açık hava etkinlikleri tüm donanıma sahip. Ayrıca bahçede bir de yüzme havuzu bulunuyor!

Oyun grubu; 0-6 yaş eğitim sürecinin en önemli aşamalarından biri. İlk öğrenmenin başladığı bu dönemde doğru uyaranlar gerekir. Bu uyaranlar da ancak bu yaş gruplarına yönelik eğitim kurumlarında sağlanabilir. Bir başka önemli konu da bireysel eğitimin önemidir. Bu dönemde eğitimci çocukları hiçbir zaman grup olarak algılamaz, tek tek değerlendirir.

Tan Mavi Beyaz Çocuk Evi; bu dönemde ayrıcalıklı bir uygulama olarak, oyun grubu çocuklarına okul öncesi dönemi kapsayan tüm etkinliklerden örnekler gösteriyor. Ancak seçme ve zamanlamanın %100 çocuklara ait olmasına dikkat ederek!

Tan Mavi Beyaz Çocuk Evi'nde hangi aktiviteler mevcut?

* Oyun Etkinlikleri

* Sanat Etkinlikleri

* Türkçe Dil Etkinlikleri

* Müzik ve Orff Etkinlikleri

* Yaratıcı Drama Etkinlikleri

* Uygulamalı Hareket Etkinleri

* GEMS Etkinlikleri

* Bale Etkinlikleri

* Folklör Etkinlikleri

* Satranç Etkinlikleri

* Matematik Etkinlikleri

* İngilizce Programları

İletişim

Yazıcıbaşı Dostane Sok. No:8 Feneryolu Kadıköy İstanbul