Şirin Bir Oda İçin 9 Çocuk Odası Perdesi

Perde deyip geçme, perdeler bir odanın tüm havasını değiştirebilecek etkiye sahipler. “Bir odada uyumu yakalamanın yolu perde seçiminden geçer.” dersek hiç de abartmış olmayız. Rengarenk dünyalara yelkenler açan, şirin mi şirin çocuk odası perde modellerini derlediğimiz yazımız emrine amade.

1. Çocuk odası için stor perde

stor perde

“Odaya girdiğimde içim açılsın.” diyen annelerdensen tercihin kesinlikle stor perdelerden yana olmalı. Gün ışığından maksimum ölçüde faydalanmayı sağlayan stor perdelerle çocuğunun odasına modern bir görünüm kazandırabilirsin.

Bunlar da akşamlar için şirin önerilerimiz: Çocuk Odası Avizeleri İçin 7 Hayvancıklı Fikir

2. Çocuk odası tül perde

çocuk odası tül perde

Çocuk odası perdeleri arasında çocuk odaları için de çok tercih edilenler tül perdeler. Perde seçiminde dikkat etmen gereken en önemli şeylerden biri, seçtiğin perdenin mobilyalar ve duvar renkleriyle uyumlu olması. Eğer fikre ihtiyacın varsa Çocuğunun Odası için 7 Farklı Dekorasyon Örneği yazımıza bir bak.

Bu arada biz de boş durmadık ve binlerce tül perde modeli arasından senin için en renkli ve şirin olanını seçtik. Çocuk odasına kıpır kıpır bir enerji katacak bu tül, renkli bir oda dekorasyonu için aradığın şey olabilir.

3. Çocuk odası zebra perde

zebra çocuk perdesi

Çocuk odası için en çok tercih edilen perde çeşitlerinden biri zebra perde. Eğer çocuk odasının duvar renginde çok canlı renkler tercih ettiysen hem sade hem şık bir görünüm yakalamak için zebra perde kullan. Zebra perdeleri tek başına veya fon perdelerle birlikte de kullanabilirsin.

Uyum önemli: 9 Renge Göre Bebek Odası Dekorasyon Fikri

4. Çocuk odası fon perde

çocuk oası fon perde

Fon kanat perdeler yalnızca salonlarımızda değil; artık çocuk odalarında da sıkça kullanılıyor. Zarif bir çocuk odası dekore etmek isteyen annelerin tercihi genelde bu yönde. Çocuk odasında uyumlu bir bütünlük yakalamak istiyorsan fon kanat perdeleri tercih edebilirsin. Çocuk odası fon perde modelleri çok çeşitli!

Her çocuk odasıın olmazsa olmazı: 10+6 Miniş Öneri ile Çocuk Odası Raf Modelleri

5. Çocuk odası rustik perde

Çocuk odası rustik perde

Son yıllarda yeniden moda haline gelen rustik perdeler, annelerin de dikkatini çekmeyi başardı. Çocuğunun yaşam alanında etkili bir dokunuş yapmak isteyenler için birebir. Genel olarak bu model, ahşap ve metal kullanımıyla yaygın. Eğer ahşap ağırlıklı bir oda konsepti düşünürsen, ahşap rustik perdelerle muhteşem bir uyum yakalayabilirsin.

Doğallığın içinden gelen şıklık için bunlara da bak: Doğayı Çocuğunun Odasına Davet Etmenin 10 Dekoratif Yolu

6. Çocuk odası katlamalı perde

Çocuk odası katlamalı perde

Çocuk odasında pratik, kullanışlı bir şeyler arıyorsan katlamalı perdeler tam sana göre. Stor perdelerle uygulanabilir olan katlamalı perdeleri tercih ederken yıkanabilir olmalarına dikkat et.

Dekoratif bir yapıya sahip olan katlamalı perdelerin çok sayıda renk ve desen seçeneği var. Çocuk odası mobilya takımına uygun bir seçimle klasik ve modern bir tarz yakalayabilirsin.

7. Çocuk odası için dijital baskı perde

Çocuk odası için dijital baskı perde

Sezonun son trendi olan dijital baskılar, artık her yerdeler. Sevilen çizgi film kahramanlarından ressamların tablolarına varana kadar her deseni, kumaşlara taşımak mümkün.

Erkek çocuk odası için perde modellerinde kararsızlık yaşıyorsan, tercihini çocuğunun sevdiği çizgi film kahramanlarından yana kullanarak dijital baskılı perdeni seçebilirsin.

Bir de muhteşem sticker'la işlem tamam: Son Yılların Trendi: Birbirinden Şık Çocuk Odası Duvar Sticker’ları

8. Çocuk odası için ipli perde

Çocuk odası için ipli perde

Çocuğun şeker mi şeker bir cimcime odasına sahip olsun istiyorsan, ipli perdelerden faydalanabilirsin. İpli perdeler, kullanım sırasında farklı fırsatlar sunuyor. Altında bir stor perdeyle kullanabileceğin gibi, iplerin üstüne fon perde de tercih edebilirsin. Burada dikkat etmen gereken şey, renk uyumu.

İpli perdelerin tek dezavantajı var; birbirlerine dolandıkları için kullanım açısından zorluk yaratabiliyorlar. Bunu engellemek için, ipli perdeleri üçe-dörde bölüp ayrı ayrı bağlayarak kullanmanı öneriyoruz.

Renk uyumu diyoruz ama boşuna demiyoruz. Bunları biliyor musun: Bebek Odası Rengi Seçmeden Önce Renklerin Psikolojik Etkilerini Öğrenmeye Ne Dersin?

9. Çocuk odası için perde fikirleri: Kendin yap!

çocuk odası perde modelleri

On parmağında on marifet annelerden biriysen, çocuk odası perde fikirlerinden ilham alarak bir şeyler dikebilirsin.

Çocuk odası tül perdeleri yerine, daha yaratıcı zevkler peşindeysen evdeki fazla kumaşları değerlendirerek yapabileceğin bir perde modeli veriyoruz.

  • Kullanmadığın nevresim ve kıyafetlerin kumaşlarını şeritler halinde kes.
  • Şerit halinde kestiğin kumaşları birbirine bağlayarak uzun kumaşlar haline getir.
  • İsteğe bağlı olarak kumaşların aralarına tüller ve boncuklar da katabilirsin.
  • Son olarak, uzun kumaşları kornişten geçirmek için dikmen gerek ve perden hazır.

Ne kadar renkli kumaşlar tercih edersen, o kadar canlı ve dikkat çekici bir perden olur, unutma.

Eğlenmek her çocuğun hakkı: Her Çocuklu Evin Olmazsa Olmazı: Oyun Halısı