5 Farklı Konseptle Evde Doğum Günü Partisi Fikirleri

Çocuğunun doğum günü yaklaştı mı? Evde eğlenceli ve renkli bir doğum günü mü hazırlamak istiyorsun? Hadi sana fikirler verip işini kolaylaştıralım.

Yazımızda sana ilham olması için 5 farklı doğum günü partisi konseptini bir araya getirdik. Bunlar çocuğunun ve davetlilerinin çok hoşuna gidecek!

1- Unicorn temalı doğum günü

Özellikle kız çocuklarının seveceği, sihirli bir temayla karşındayız. Unicorn teması hem çok renkli hem de çok sevimli olacak. Bu temada tek boynuzlu ve rengarenk bir doğum günü pastası başrolde olacak.

Bunlara da bakabilirsin: Kız Çocukları İçin Resimli Yaş Pasta Modelleri

Unicorn temasının en gözde renkleri mor, pembe, bebek mavisi, lila ve beyaz! Bu renkleri bir arada süslemelerinde kullanabilirsin. Her zaman çok süslü ürünlere de ihtiyacın yok. Bu renklerde havalı balonlar, flamalar ile sade ama eğlenceli bir konsepte sahip olabilirsin.

Oldukça basit malzemeler kullanarak atıştırmalıkları ve süslemeleri de kendin yapabilirsin. Örneğin, marshmellovları önce beyaz çikolataya ardından renkli pasta süslerine batırarak temaya uygun bir atıştırma yapabilirsin.

Kızını da bu temaya uygun hazırlayabilirsin. Renkli tütü etekler, tek boynuzun bulunduğu bir taç ile daha da sevimli görünecektir.

Bunlar işine yarayacak: Çocuğunun Doğum Günü Partisini Ucuza Getirmenin Yolları

2- Uzay temalı doğum günü partisi

Uzay hem kız hem de erkek çocuklar için çok eğlenceli ve heyecanlı bir tema olacak! Bu temada uzaya ait her türlü gezegen ya da yıldız ile uzay yolcuları astronotlar başrolde! Bu öğeleri ister çocuğunun pastasında istersen de parti süslerinde değerlendirebilirsin. Ama farklı noktalarına gezegenler konumlanmış ya da roket şeklinde süslenmiş pastalar, bu temanın favorilerinden!

Firmalarımızla iletişime geç, sana yardımcı olsunlar: Çocuk Doğum Günü için Butik Pastaneler

Uzay temasının favori renkleri gri, lacivert, mor ve siyah! Bu renkleri partinin her alanında kullanabilirsin.

Yıldız şeklinde sticker’lar ve balonlar da bu temanın olmazsa olmazlarından! Bu arada yıldız figürlerini ikramlık olarak sunacağın kurabiyelerde kullanabilirsin. İhtiyacın olan malzemeler yıldız şeklinde bir kurabiye kalıbı ve yukarıda bahsettiğimiz renklerde şeker hamurları!

Bu temada meyveleri kullanarak sağlıklı atıştırmalıklar da yapabilirsin. Muz ve çilekleri dilimleyerek bir şişe geçirip, en tepeye bütün bir çilek koy. Roket şeklinde ikramın hazır! Bu arada kolayca bulacağın malzemelerle çocukların oynaması için roketler yapabilirsin. İhtiyacın olan malzemeler;

  • Pet meşrubat şişeleri,
  • Bolca pamuk,
  • Kırmızı, sarı renklerde grapon kağıdı,
  • Lastik kayışlar.

Pamuğu meşrubat şişelerinin içine doldur. Şişelerin ağız kısmına uzun uzun kestiğin grapon kağıtlarını yapıştır. Lastik kayışları şişelere çocukların kolunu geçirip sırtına geçirebileceği şekilde sırt çantası askısı gibi yapıştır. Çocuklar bu roketlerle çok eğlenecek!

Çocuğunun Doğum Günü Partisi için Evde Yapabileceğin 7 Kendin Yap Önerisi!

3- Bahar temalı doğum günü partisi

Çiçekler, yapraklar, kuşlar ve dahası bu konseptte buluşuyor! Tamamen doğadan ilham alınan bu doğum günü konseptinde sarı, pembe, kırmızı ve yeşil gibi birçok pastel renk kullanabilirsin. Bu öğelerin kendini en çok göstereceği ürün, muhakkak pasta olacak! Bu konseptteki pastalarda şeker hamuru yerine yenilebilir çiçek figürlerini kullanmanı öneririz.

Mutlaka bak: Çocuklar İçin Şeker Hamursuz Pasta Modelleri

Bu konseptte taze meyvelerin kullanıldığı içeceklere de yer verebilirsin. Büyük şişelerde ya da cam sebillerde sunabileceğin limonatalar ve meyve suları çocukların damağına hitap edecek.

Bahar temalı doğum günü partisinin süslemeleri de göze hitap ediyor. Bu konuda sana basit bir kendin yap önerimiz olacak. Kartondan çocuğunun isminin baş harfini ya da yaşını çizip kes. Kestiğin tüm kartonu grapon kağıtlarından yaptığın ya da yapay çiçeklerle süsle! İşte bahar konsepti için harika bir süsleme!

Çocuğun da bu canlılıktan nasibini almalı! Çiçekli bir taç ya da kelebek kanatlarıyla onu konsepte hazırlamaya ne dersin?

Hadi bak fikir olsun: Elsa Kostümünden Batman Kostümüne En Popüler Çocuk Kostümleri Listesi!

4- Canavar temalı doğum günü partisi

Sevimli canavarların çocuğunun doğum gününü süslemesine ne dersin? Büyük gözler, sarı, yeşil, mavi renkler bu partide bol bol görünecek!

Önce pastadan başlayalım. Çok süslü, şeker hamurlu pastalara ihtiyacın yok. Bol bol renkli kremayla yapılmış, üzerinde kocaman gözler olan pastalar hem çok sevimli hem de daha lezzetli olabilir. Tercihini şeker hamurlu pastalardan yapmak istersen de çok güzel alternatifler var.

Bu konseptte bol bol göz olacak demiştik. Tabak ve bardaklarda çok da sevimli görünecekler. İstersen göz şeklinde sticker’lar ya da boncuk gözler alıp tabak bardağı sen süsleyebilirsin. Uğraşmak istemiyorsan hazır satılanlardan da tercih edebilirsin.

Bu konseptte en çok dikkat çeken öğelerden biri de balonlar. Bol bol pastel renkli balonlardan kullanmanı öneririz.

Süsleri satın almak için bakabilirsin: Doğum Günü Organizasyonu ve Süslemeleri

5- İnşaat temalı doğum günü partisi

Özellikle erkek çocukları dozer, kamyon gibi araçlara ilgi duyarlar. Senin çocuğun da onlardan biriyse doğum günü partisi için bu konsepti değerlendirebilirsin. Bu temada bol bol iş arabaları, levhalar, toprak ve sarı, turuncu, kahve renkler olacak.

Hafriyatı kaldıran bir dozerin olduğu doğum günü pastası, bu konsept için çok iyi fikir olabilir. Pastayı klasik yuvarlak ya da kare şekilde seçebileceğin gibi çocuğunun yaşı ile de yaptırabilirsin.

Bu konseptte hem dekor hem de atıştırmalık olarak kullanabileceğin çok güzel fikirler var. Örneğin oyuncak bir kamyonun kasasından büyük bir kaseye cips, mısır dökülebilir. Yine kaseler yerine ikramları oyuncak kamyonların kasalarının içine koyabilirsin.

Bu konseptte çeşitli oyunlar da oynanabilir. Bir şişme havuzu kumla doldurup içine oyuncak dozer, kamyonlar koyup çocukların oynamasını da sağlayabilirsin.

Bu makaleyi arkadaşlarınla paylaş: